Jak zaopatrzyć się w bar na wesele?

Porozmawiamy o tym, jak zaopatrzyć bar na przyjęcie weselne, pomagając ci poznać liczbę drinków do zdobycia i rodzaje, które musisz mieć w swoim barze weselnym. Dowiesz się również, jak ustawić budżet na swój bar weselny i jak najlepiej go założyć.

Możesz również zainteresować się serwowaniem alkoholu na weselu bez barmana, aby uzyskać dodatkowe informacje. Zapraszam do przeczytania o tym, jeśli nie chcesz zatrudnić osobnej osoby do obsługi baru weselnego.

Oto jak zaopatrzyć się w bar na wesele

Jak obliczyć napoje do baru weselnego?

Możesz wiedzieć, jak zaopatrzyć bar weselny, wiedząc, ile alkoholu będziesz potrzebować. Niestety nie ma konkretnego wzoru na obliczenie liczby drinków do zamówienia na weselu, ale zamiast tego należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby upewnić się, że wystarczy dla gości.

Najpierw uwzględnij wielkość wesela i liczbę gości, których będziesz mieć. Najlepiej też dobrze znać swoich gości, ponieważ niektórzy mogą chcieć więcej drinków, podczas gdy inni nie mają nic przeciwko temu, aby nie pić napojów alkoholowych.

Czas trwania przyjęcia weselnego również może mieć wpływ na to, ile drinków będziesz potrzebować. Niektóre wesela mają nawet after party, co oczywiście wymaga przydzielenia większej ilości drinków na taką uroczystość.

Możesz również rozważyć pomnożenie liczby gości weselnych przez 1,5 i ponowne pomnożenie przez przewidywaną liczbę godzin wesela. To tylko przybliżone oszacowanie, ale powinno dać ci wyobrażenie, jak zaopatrzyć się w bar weselny, jeśli jesteś świadomy swojego budżetu.

Jaki alkohol powinienem kupić do baru weselnego?

Sprawdź swoją listę gości, aby mieć ogólne pojęcie o tym, jakie konkretnie drinki kupić w barze weselnym. Na przykład, czy będziesz oczekiwać więcej miłośników piwa niż tych, którzy wolą autorskie koktajle?

Czy musisz liczyć się z każdym gościem jako pijącym, czy niektórzy z twoich gości w ogóle nie piją? Nie zapomnij o rodzaju przyjęcia, w którym możesz chcieć przestrzegać pewnych tradycji, które wymagają określonych rodzajów napojów.

Rozważane, możesz zaopatrzyć bar w zależności od liczby porcji, które może dostarczyć każdy napój. Na przykład butelka wina lub szampana może napełnić pięć kieliszków, a skrzynka piwa pomieści 24 puszki.

Te założenia, ile drinków znajduje się w butelce, pomogą ci lepiej zaopatrzyć bar weselny. Zastanów się również, czy masz otwarty bar, czy bar gotówkowy, gdzie ten pierwszy oznacza, że ​​goście mogą dostać tyle drinków, ile chcą, więc możesz chcieć przydzielić więcej drinków.

Jak zaopatrzyć się w bar na 100 gości?

Piwo i wino

Jeśli masz wesele dla 100 gości, rozważ zamówienie 100 puszek piwa i około 6 do 11 butelek wina. Te liczby powinny wystarczyć, aby zaopatrzyć się w bar weselny, jeśli serwujesz wyłącznie piwo i wino.

Możesz potrzebować więcej niż dziesięciu butelek białego wina, podczas gdy inne rodzaje wina, takie jak czerwone lub musujące, mogą mieć około 5 do 6 butelek. Zastanów się, ile drinków może podać każda butelka i ilu Twoich gości woli wino od piwa.

Pełny pasek

Niektóre pary przeznaczają swój budżet, aby mieć pełny bar na weselu. Dlatego do tej konfiguracji oprócz piwa i wina dołączysz likiery, miksery, soki, syropy i dodatki.

W przypadku likierów, takich jak brandy, whisky, gin, rum, tequila lub wódka, zdobądź od dwóch do czterech butelek każdego z nich, jeśli masz wesele na 100 gości. Przy założeniu, że każda butelka zawiera 750 ml.

W przypadku mikserów, takich jak cola, tonik i woda sodowa, możesz zaopatrzyć bar weselny w trzy butelki każdego z nich, zakładając, że każda butelka zawiera 2 litry. Z drugiej strony soki mogą mieć 3 litry każdy, a następnie dwie butelki na syropy, biorąc pod uwagę, że każda butelka zawiera 12 uncji.

Te liczby powinny wystarczyć na wesele na 100 osób. A jeśli chodzi o dodatki, możesz liczyć po dwa na gościa w owocach takich jak wiśnie lub pół owocu na gościa w przypadku dodatków takich jak cytryna lub limonka.

Ile lodu potrzeba na wesele?

Przydziel jednego funta lodu na gościa weselnego.

Ile kosztuje zaopatrzenie w batonik na wesele?

Zastanów się nad przekazaniem 20% swojego budżetu weselnego podczas zaopatrywania się w batonik na wesele. Oczywiście sam koszt będzie zależał od rodzaju posiadanego baru, a także warto dołączyć wskazówki dla barmana.

Innym sposobem na uzyskanie przybliżonego oszacowania jest zaplanowanie co najmniej 5 USD na każdy napój. Każdy gość może spożyć od trzech do sześciu napojów, w zależności od czasu trwania przyjęcia.

Jeśli budżet jest problemem, ale nie chcesz suchego wesela, możesz przeczytać o tym, czym jest kasa na weselu. Jest to przeciwieństwo otwartego baru, w którym gospodarze płacą gościom rachunki; zamiast tego goście zapłacą za własne napoje w barze.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak zaopatrzyć bar na przyjęcie weselne, obliczając, ile drinków jest potrzebnych i jakie rodzaje można zaoferować w barze weselnym.

Rozważ udostępnione przez nas formuły, aby uzyskać oszacowanie, ale pamiętaj, że na obliczenia może mieć wpływ wiele czynników.