Jak zakryć grzejnik ścienny? 6 niesamowitych sposobów!

Zastanawiasz się, jak zakryć grzejnik ścienny? Istnieje wiele sposobów na ukrycie grzejników, takich jak zasłony, szafa, parawan i szafki. Aby ogrzać mroźny dom, użyjesz grzejnika ściennego.

Jednak jego nieprzyjemny styl może zniszczyć całkowicie nowy wygląd i wystrój wnętrza. Chociaż grzejnik zapewnia komfort w tragicznych okolicznościach, jest to brzydkie.

Jak zakryć grzejnik ścienny? 6 niesamowitych sposobów!

Po umieszczeniu grzejnika ściennego zebraliśmy w tym artykule kilka wspaniałych sugestii dotyczących ukrycia brzydkiego grzejnika ściennego. Niesamowitą rzeczą jest to, że możesz ukryć i ukryć te grzejniki bez kupowania drogich, stosując różne taktyki. Nauczymy Cię, jak ukryć grzejniki ścienne bez przesuwania ich lub modyfikowania za pomocą łatwych technik. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Sposoby na zakrycie grzejnika ściennego

Aby odmienić przestrzeń za pomocą grzejników ściennych, skorzystaj z poniższych wskazówek i taktyk. To są proste projekty; jednak uzyskać pomoc eksperta, jeśli nie wiesz, jak zakryć grzejnik ścienny?

#1. Użyj zasłon

Zasłony to łatwy sposób na ukrycie grzejników ściennych. Użyj zasłony jako separatora, który służy również do rozjaśnienia pomieszczenia. Ale wcześniej oszacuj długość ścian, aby uzyskać odpowiednie parametry zasłony, która skutecznie ukryje Twój grzejnik. Niech trochę przestrzeni między zasłoną a kaloryferem nie będzie miało z tym kontaktu. Następnie, łącznie z sufitami, zainstaluj haki do zawieszenia zasłon.

Zasłona pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo gotówki i zajmie bardzo mało czasu na montaż, oferując je doskonale dla osób, które potrzebują czegoś szybko. Możesz nawet zmieniać wzory i kolory zasłon, jeśli zmęczy cię ta, której używasz. Chociaż może nie być najlepszym wyborem dla tak zatłoczonych pomieszczeń. Należy unikać zasłon, ponieważ mogą wywołać katastrofę.

#2. Użyj ekranów

Ekrany to kolejna możliwość ukrycia grzejników ściennych. Te ekrany rzeczywiście pomogą ci upiększyć ściany i poprawić ogólny wygląd obszaru. Do wyboru jest również typowy parawan nurkowy lub wysoka roleta wolnostojąca. Dzięki tym indywidualnym wyświetlaczom nie będziesz mieć problemów z ich przełożeniem w dowolnym momencie, gdy będziesz potrzebować dostępu do grzejników. Fajną częścią wybierania ekranów jest to, że możesz je pomalować na dowolny kolor. Możesz także zastosować tapetę, dopóki ta sekcja nie będzie bardziej atrakcyjna.

#3. Zrób kominek

Możesz ukryć swój grzejnik elektryczny i gazowy, zamieniając go w kominek. Nie tylko ukrywa nieestetyczny grzejnik, ale dodaje też modnego elementu. Wszystko, czego potrzebujesz, to płaszcz, który zamieni Twój grzejnik ścienny w kominek. Oceń długość i szerokość istniejącego grzejnika przed zakupem. Następnie kup kominek, który pasuje do Twoich dokładnych wymiarów. Następnie umieść płaszcz na całym otaczającym grzejniku. Zainstaluj gadżety do dekoracji kominka poza maszyną, aby stworzyć realistyczne wrażenie kominka.

#4. Zastosuj farbę odporną na ciepło

Może nie masz czasu lub środków na zbudowanie lub zakup szafki? Dlatego Twoją najwybitniejszą cechą stanie się koncepcja malowania grzejników. Podczas projektowania w pobliżu naściennego grzejnika elektrycznego upewnij się, że używasz farby odpornej na ciepło. Za każdym razem, gdy grzałka jest włączona, farba nie łuszczy się. Wybierz kolor, który będzie pasował do reszty wystroju Twojego domu, a także do koloru systemu ciepłej wody. Możesz również ozdobić grzejnik ścienny jasnym kolorem i fałszywą ramą, aby ukryć jego nieestetyczny wygląd.

#5. Zbuduj drewnianą pokrywę

Świetną opcją na pokrycie grzejnika ściennego jest zrobienie go z drewna. Drewniana osłona grzejnika nie tylko ukryje Twój propanowy grzejnik lub grzejnik elektryczny, ale także zwiększy estetykę Twojej przestrzeni. Na początek zbierz trochę odzyskanego drewna i użyj go do budowy osłony grzewczej. Następnie, aby był atrakcyjny, pomaluj go tak, aby pasował do istniejącego projektu domu. Jeśli zbiornik ciepłej wody nie jest wystarczająco wysoki, możesz zbudować stołek na dodatkowe siedzenia. Możesz go również użyć do zaprezentowania zdjęć lub innych przedmiotów dekoracyjnych. Dowiedz się, jak wykonać okładkę z drewna.

#6. Utwórz szafkę do przechowywania

Zbudowanie drewnianej szafki to kolejna doskonała opcja ukrycia elektrycznego lub gazowego grzejnika ściennego. Upewnij się, że szafka jest tylko kilka stóp dłuższa od grzejnika pod każdym względem. Zrób drzwi w stylu okiennic do grzejnika, aby nie przypalał się ani nie blokował ciepła. Utrzymuj odblokowane drzwi szafki, jeśli używasz grzejnika. Możesz po prostu ukryć swój grzejnik, instalując szafki w jadalni lub nieużywanej piwnicy. W zależności od Twoich preferencji i kosztów, mogą działać szafki ze stali lub drewna. Możesz wybierać między szafkami ukrytymi lub wolnostojącymi, aby zmienić wygląd ścian.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie przyjemnością, a po jego przeczytaniu wszyscy lepiej zrozumiecie, jak zakryć grzejnik ścienny. Powyżej opisaliśmy kilka fantastycznych sposobów na ukrycie brzydkiego grzejnika ściennego. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć grzejnik ścienny w mieszkaniu i jak dodać termostat do grzejnika ściennego.