Jak zakryć brzydki fotelik?

Kiedy twój przyjaciel wejdzie do twojego domu, jaka będzie pierwsza rzecz, którą napotka w twoim salonie? Oczywiście, zobaczyliby twoją kanapę, ponieważ tam będą siedzieć, ale co, jeśli wygląda paskudnie? Posiadanie brzydkiego fotelika zrzuciłoby gości, więc jak ukryć brzydki fotelik?

Na szczęście dla Ciebie, mamy Cię w zasięgu ręki! Dzięki tym prostym metodom Twój brzydki fotelik będzie wyglądał jak nowy. Ale po pierwsze, dla tych, którzy wciąż nie znają słowa loveseat, najpierw przedstawimy podstawy.

Jak zakryć brzydki fotelik?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Dla tych, którzy nie wiedzieli, foteliki miłosne istnieją od XVII wieku. Jest gospodarzem wielu wieczorów randkowych dla osób w całych Stanach Zjednoczonych i za granicą. Wynika to jednak głównie z wyjątkowo małego rozmiaru fotelika, który na ogół jest zaprojektowany tak, aby wygodnie pomieścić dwie osoby.

W ten sposób oferując intymną aranżację miejsca siedzącego dla kogoś i jego drugiej osoby. Mogą na nim siedzieć dwie osoby i ma iluzję, że jest mniejsza niż przeciętna sofa. Przypomina małą kanapę i ma pomieścić dwie osoby.

Są idealne do małych przestrzeni, które nie mogą pomieścić kolosalnej sofy, a mimo to potrzebują miejsc siedzących.

Może również służyć jako uzupełnienie ogromnej sofy, ponieważ kanapa dwuosobowa jest mniejsza. Ponadto niektóre osoby używają fotelików dwuosobowych, aby zapewnić dodatkowe miejsce do siedzenia w swoich sypialniach.

Jak zakryć brzydki fotelik?

Teraz, gdy wiemy, czym jest fotelik dwuosobowy, przejdźmy do głównego problemu. Jak więc zakryć brzydki fotelik? Po prostu postępuj zgodnie z tymi prostymi metodami, aby odświeżyć swój fotelik!

Korzystaj z nakładek

Pokrowce są idealne do ukrycia wszystkich wad brzydkiej kanapy. Ponieważ zakrywają całą sofę, nikt nie będzie w stanie stwierdzić, że pod spodem kryje się brzydota. Narzuty są dostępne w różnych materiałach i wzorach, aby uzupełnić niemal każdy wystrój.

Niektóre narzuty są jednoczęściowe i zakrywają całą sofę, podczas gdy inne dzielą na osobne pokrowce. Wszystkie koce są dostarczane z pomiarami na pudełku, więc zmierz kanapę, aby uzyskać jak najlepsze dopasowanie. Jedną z wad nakładek jest to, że po kilku użyciach trzeba je ponownie założyć i nie zawsze dobrze pasują.

Dodaj poduszki do rzucania

Wydawaj pieniądze na wiele poduszek, aby odwrócić uwagę ludzi od spektaklu. Chociaż poszczególne poduszki do rzucania są drogie, zaoszczędzisz dużo pieniędzy w porównaniu z wymianą sofy. Ponadto poduszki do rzucania są teraz ważnym elementem dekoracji w każdym domu, więc weź jedną dla siebie.

Ponadto w sklepach z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz dostępnych jest mnóstwo atrakcyjnych opcji. Na przykład poduszki są dostępne w różnych stylach i materiałach. Udekoruj swoją sofę motywem marynistycznym lub kwiecistą i żywą kolorystyką.

Geometryczne wzory mogą dopełnić Twój wystrój lub spodobają Ci się poduszki ze zwierzęcymi motywami. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że używasz wystarczającej ilości, aby zrobić zauważalną różnicę. Jeśli nie masz pieniędzy na poduszki, ale masz umiejętności krawieckie, możesz uszyć własne z dowolnych materiałów.

Rzuty i tekstylia

Zasłoń swoją kanapę uroczym narzutem lub afgańskim lub poeksperymentuj z niezwykłym, przypominającym tkaninę indyjskim sari lub meksykańskim kocem. Te przedmioty dodadzą Twojej przestrzeni odrobinę koloru i odwrócą uwagę od brzydkiej kanapy. Następnie, aby uzupełnić wygląd, udekoruj resztę swojego pokoju w bardziej etnicznych stylach.

Zmień swoje poszewki na poduszki

Chociaż ponowne obicie kanapy jest kosztowną opcją, możesz wykonać nowe poszewki na poduszki za niewielką cenę. Jeśli potrafisz szyć, kup trochę materiału lub wymień jedną ze swoich umiejętności z kimś, kogo znasz, i który potrafi szyć. Nowe poduszki odciągną uwagę od horroru reszty kanapy.

Farba do tapicerki

Jeśli kolor jest Twoim głównym problemem, kup trochę farby do tapicerki i wybierz nowy kolor, który Ci się podoba. Na przykład pomaluj swoją kanapę na czarno i dodaj kilka jasnych poduszek do rzucania, jeśli jest brzydka, przestarzała zieleń. Farba do tapicerki jest dostępna w sprayu i drastycznie zmieni wygląd Twojej kanapy.

Dopóki farba wyschnie przez 72 godziny, wysycha miękko i nie ściera się. Oczywiście przed spryskaniem kanapy przetestuj ją w niewidocznym miejscu, aby sprawdzić, czy uzyskasz pożądany efekt. Zamiast malować na całej powierzchni, pomaluj kanapę obrazami lub obrazami, jeśli jesteś bardzo artystyczny.

Przekierowanie

Kiedy żadna z tych opcji nie wystarczy, aby ukryć brzydką kanapę, masz inną opcję: odwrócenie uwagi. Możesz zmniejszyć wpływ sofy w pokoju, odwracając od niej uwagę gości. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest uczynienie innego elementu pokoju punktem centralnym.

Jeśli masz kominek, stwórz pięknie udekorowany gzyms, który przyciągnie do niego wszystkie oczy. Zawieś duże dzieło sztuki nad kominkiem i podkreśl je akcentami świetlnymi, aby przyciągnąć uwagę. Jeśli w Twoim pokoju brakuje naturalnego punktu skupienia, możesz go łatwo stworzyć za pomocą farby lub grafiki na ścianie.

Wniosek

Istnieje kilka sposobów na zakrycie brzydkiego fotelika. Nie musisz się wstydzić za każdym razem, gdy wpuszczasz gości do swojego domu. Po prostu postępuj zgodnie z tymi metodami, a Twój dom będzie wyglądał świeżo i jak nowy!