Jak zainstalować pompę recyrkulacyjną na podgrzewaczu wody? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak zainstalować pompę recyrkulacyjną na podgrzewaczu wody? Cóż, zainstalowanie pompy recyrkulacyjnej pomoże oszczędzić wodę w domu. Zimna woda wypływa z kranu z ciepłą wodą, zwłaszcza jeśli zapomniałeś włączyć grzejnik.

Często ludzie muszą wypłukać zimną wodę, aby wypłynęła gorąca woda, ale to zajmie trochę czasu i ścieki, prawda? Tak więc, aby pomóc Ci zarządzać tą wodą, aby nie marnowała się, możesz zainstalować ten typ pompy recyrkulacyjnej.

Jak zainstalować pompę recyrkulacyjną na podgrzewaczu wody? 4 proste kroki!

Pompa recyrkulacyjna nie tylko chroni przed marnowaniem wody, ale także dostarcza ciepłą wodę tak szybko, jak to możliwe. Dlatego wielu właścicieli domów chce zainstalować tę pompę w swoich domach. Więc jeśli planujesz zainstalować pompę w swoim podgrzewaczu wody, aby oszczędzać wodę i łatwiejszy dostęp do ciepłej wody, to zaczynajmy!

Kroki instalacji pompy recyrkulacyjnej na podgrzewaczu wody

Pompa recyrkulacyjna krąży zimną wodą, aby powrócić do podgrzewacza wody. Niewykorzystana gorąca woda utknęła w rurze, pozostawiając ją do ostygnięcia. Z tego powodu konsumenci muszą odprowadzać pozostałą zimną wodę z linii, aby przepuścić ciepłą wodę. Czy będzie to w porządku, gdy będziesz potrzebować ciepłej wody? Będzie to czasochłonne, a Twój rachunek za wodę bez wątpienia wzrośnie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować pompę recyrkulacyjną na podgrzewaczu wody.

Na rynku dostępne są różne typy pomp recyrkulacyjnych. Najlepiej byłoby, gdybyś wybrał preferowany model i odpowiadał Twoim potrzebom w domu. W dzisiejszych czasach pompy recyrkulacyjne ciepłej wody można ustawić w programatorach czasowych, w których można ustawić czas pracy lub wyłączyć. Z drugiej strony niektórymi pompami można sterować za pomocą gniazd Wi-Fi i pilota lub przycisków, dzięki czemu są bardziej dostępne. Pompę można zainstalować również w bezzbiornikowych podgrzewaczach wody!

Jeśli zdecydujesz, że zainstalowanie pompy recyrkulacyjnej pomoże Ci w natychmiastowym wytwarzaniu ciepłej wody w domu i oszczędzi jej marnowania, powinieneś dowiedzieć się, jak ją zainstalować lub przynajmniej mieć wiedzę o tym przed zakupem. Możesz zainstalować pompę recyrkulacyjną w swoim domu, ale będzie to trudne, jeśli nie masz pojęcia, jak wyglądają rury. Aby wykonać zadanie, musisz skontaktować się ze specjalistą. Tymczasem, jeśli czujesz się komfortowo i pewnie wykonując tę ​​pracę, zacznijmy!

Krok 1. Wyłącz źródło zasilania

Jeśli Twój podgrzewacz wody jest zasilany gazem, musisz wyłączyć dopływ. Znajdź zawór odcinający dopływ gazu do podgrzewacza wody, wyłącz go, a następnie wyłącz podgrzewacz wody. Tymczasem, jeśli Twój podgrzewacz wody jest zasilany energią elektryczną, musisz wyłączyć główny wyłącznik sieciowy. Z drugiej strony, jeśli masz osobny wyłącznik sieciowy do podgrzewacza wody, obróć go, aby wyłączyć dopływ. Oddzielny wyłącznik do urządzeń jest wygodniejszy, ponieważ nie trzeba wyłączać całego zasilania elektrycznego w domu.

Krok 2. Spuść wodę

Najpierw musisz spuścić pozostałą wodę z rur. Wyłącz dopływ wody w wodzie, aby zapobiec przedostawaniu się wody do zbiornika (jeśli posiada go podgrzewacz wody) lub bez zbiornika. Następnie trzeba spuścić wodę, która utknęła w rurach. Zlokalizuj najniższe urządzenie z kranem z gorącą wodą i pozwól wodzie płynąć, aż się wyczerpie.

Następnie musisz spuścić wodę ze zbiornika. Podłącz wąż ogrodowy lub wąż pralki do zaworu spustowego i pozwól, aby drugi koniec wyszedł na zewnątrz, gdzie możesz spuścić lub wylać wodę. Otwórz zawór spustowy i pozwól wodzie płynąć, aż będzie pusty. Pamiętaj, aby przed spuszczeniem wody ostygnąć, aby zapobiec obrażeniom fizycznym. Zamknij zawór spustowy po opróżnieniu zbiornika. Możesz również chcieć wiedzieć, jak konserwować i opróżniać podgrzewacz wody.

Krok 3. Podłącz pompę recyrkulacyjną

Teraz musisz podłączyć pompę recyrkulacyjną. Idź w kierunku podgrzewacza wody i znajdź rurę odprowadzającą gorącą wodę w górnej części podgrzewacza wody. Za pomocą klucza poluzować nakrętkę, zdjąć połączenie i zainstalować pompę wodną między gwintem nypla a rurą odprowadzającą ciepłą wodę. Podłącz go mocno za pomocą klucza, aby zapobiec wyciekom. Jeśli złączka z gwintem wewnętrznym ma gumową uszczelkę, nie ma potrzeby nakładania na nią taśmy teflonowej. Tymczasem, jeśli Twój podgrzewacz wody ma rurę miedzianą, PEX lub CPVC, będziesz musiał je wyciąć lub przylutować.

Krok 4. Zainstaluj zawór sensoryczny

Włącz dopływ wody, napełnij zbiornik, otwórz najdalszy kran ciepłej wody w domu i otwórz go, aby zmniejszyć ciśnienie. Następnie zamknij kran, jeśli zacznie wypływać woda. Teraz zainstalujemy zawór sensoryczny. Wyłącz zawory wody zlewu pod zlewem, a następnie odłącz elastyczne przewody wodne. Podłącz przewód doprowadzający zimną i gorącą wodę do górnej części zaworu czujnika, a elastyczne przewody wiadomości do boków zaworu czujnika. Zamocuj je mocno, a następnie podłącz zawór czujnika do gniazdka. Jeśli Twój czujnik obsługuje przycisk, możesz go przymocować po prawej stronie zlewu, aby mieć do niego łatwy dostęp. Przetestuj swoją pompę recyrkulacyjną.

To okładka!

Teraz, gdy masz pytanie, jak zainstalować pompę recyrkulacyjną na podgrzewaczu wody?w tym artykule. Po przeczytaniu tego mam nadzieję, że ci pomogło i pozwoli ci mieć wiedzę na temat montażu pompy do twojego podgrzewacza wody i pod zlewem. Z drugiej strony wolisz zainstalować kolejny zawór sensoryczny w innych zlewozmywakach, zwłaszcza jeśli masz większy dom. Możesz również przeczytać o tym, jak usunąć kamień z podgrzewacza wody i jak zresetować podgrzewacz wody.