Jak zainstalować piec na pelet przez komin? 3 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak zainstalować piec na pellet przez komin? Powiemy Ci, jak i jakie kroki należy podjąć w celu instalacji. Podczas instalacji jakichkolwiek urządzeń należy koniecznie przestrzegać odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Piece na pellet to rodzaj pieca spalającego biomasę w postaci pelletu; te pellety to sprasowane drewno. W ten sposób piec wytwarza ciepło do ogrzania pomieszczenia i nie jest w ogóle używany do gotowania.

Jak zainstalować piec na pelet przez komin? 3 proste kroki!

Piecyki na pelet działają na prąd i można je podłączyć do awaryjnego systemu zasilania awaryjnego podczas przerwy w dostawie prądu. Piec działa poprzez dmuchawę wciągającą do niego powietrze z zewnątrz i przez otwór wentylacyjny świeżego powietrza.

Ale nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby poinformować Cię, co musisz o tym wiedzieć. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat pieca na pellet, mamy to również dla Ciebie. Najlepiej poznać swój piec, zanim w końcu zainstalujesz go w swoim domu lub w jakimkolwiek innym miejscu, które zamierzasz. Czytaj dalej!

Zalety pieca na pelet

Być może szukasz powodu, dla którego piec na pelet może być pomocny. W tej części artykułu omówimy korzyści z posiadania pieca na pellet. Po pierwsze, oto lista kilku sposobów, w jakie ten piec może być dobry.

#1. Łatwy w użyciu

Kominki na pellet są zautomatyzowane i ułatwiają korzystanie z nich. Pomyśl o tym jak o kuchence elektrycznej z płomieniami kuchenki gazowej. Ale ze względu na sposób, w jaki jest zbudowany, w ten sposób jest o wiele bezpieczniejszy. Ponadto, ponieważ służy głównie do ogrzewania pomieszczenia lub budynku, są znacznie większe niż kuchenka do gotowania.

Nawet piece na pelet są wyposażone w nowoczesną technologię, której nie spodziewałbyś się po urządzeniu rozgrzewanym przez ogień. Po jednym naciśnięciu przycisku rozpocznie się automatyczny ogień. Niektóre z nich mają panele sterowania z ekranem dotykowym, aby łatwo regulować temperaturę za pomocą jednego przycisku.

#2. Czyste spalanie paliwa

Piece na pelet, w przeciwieństwie do pieców gazowych, są produkowane z myślą o efektywnym spalaniu. Dostarczeni z wymaganym wysokiej jakości paliwem peletowym, ci źli chłopcy nie pozostawiają po sobie okruchów. Nie musisz się martwić o sprzątanie po tym, ponieważ może nie zostać nawet tyle popiołów. Tak jak w przypadku każdego innego pieca, musisz sprawdzić paliwo, które pasuje do Twojego pieca. W ten sposób możesz maksymalnie wykorzystać swój piec na pelet, a on może pokazać Ci swoją najwyższą wydajność.

#3. Doprowadź ciepło

Piece na pelet mogą wytwarzać dużo ciepła. Jednak dzięki funkcji czystego spalania efektywnie wytwarzają tyle ciepła, ile jest paliwa i przy minimalnych stratach. Piece na pelet wtłaczają ogrzane powietrze do pomieszczenia, a nie pozwalają, aby jego korpus pełnił funkcję grzejnika. Tak działa piec opalany drewnem i zwykle zajmuje to więcej czasu. Ale dzięki innowacyjności piec na pelet może ogrzać pomieszczenie w krótszym czasie.

#4. Koniec z niechlujnymi sprzątaniami

Piece opalane drewnem mogą być uciążliwe po wygaśnięciu ognia. Z trzeszczącym drewnem wyskakującym z pieca, popiół byłby wszędzie, co utrudniałoby ponowne sprzątanie. Ale z piecem na pelet, cóż, będziesz musiał o tym usłyszeć. Piec na pelet posiada schludny magazyn na paliwo. Wsyp pellet do leja znajdującego się na górze i gotowe. Piec samoczynnie zaopatruje się w paliwo magazynowe w razie potrzeby.

Kroki instalacji pieca na pelet przez komin

Piece na pelet nie wymagają komina, ale można je zamontować w już istniejącym kominie. W końcu potrzebują przejścia dla zużytego powietrza. Oto kilka kroków, jak zainstalować piec na pelet przez komin.

Krok 1. Sprawdź swój komin

Chociaż mogłeś mieć ten komin od lat i ufać jego bezpieczeństwu, najlepiej jest zadzwonić do inspektora kominiarza, aby sprawdził jego wnętrze. Należy również sprawdzić u swojego straży pożarnej, czy potrzebne jest pozwolenie na zainstalowanie pieca peletowego, czy też przegląd instalacji pieca peletowego. Wszelkie niewłaściwe obchodzenie się z instalacją może spowodować pożar domu. Przeczytaj, jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno.

Krok 2. Wkładka kominowa

Jest to metalowa rura, która jest przymocowana do Twojego pieca na pellet i biegnie aż do szczytu komina i nieco dalej ponad dachem. Pomogłoby, gdybyś owinął tę rurę izolacją. Następnie upewnij się, że rura jest zamocowana na swoim miejscu, gdy wszystko jest wyczyszczone.

Krok 3. Adapter kominowy

Profesjonalista musi wykonać ten krok, ponieważ wymaga doświadczenia i umiejętności, aby zapewnić bezpieczną instalację. Na końcu wkładki zostanie zaciśnięty i uszczelniony adapter. Po wyschnięciu uszczelki piec na pelet można wsunąć na miejsce, upewniając się, że jest wyrównany z otworem wydechowym.

Wniosek

Teraz wiesz, jak zainstalować piec na pellet przez komin. Ta instalacja nie powinna być podejmowana samodzielnie i bez profesjonalnej pomocy, aby uniknąć niepożądanych incydentów w przyszłości. Możesz przeczytać, jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno i jak przewietrzyć piec na drewno bez komina. Dziękuję za przeczytanie!