Jak zainstalować pasek na suszarce Maytag? 5 prostych kroków!

Szukasz sposobu na zamontowanie taśmy na suszarce Maytag? Istnieje pięć prostych kroków, które możesz wypróbować; te rzeczy, jestem pewien, że możesz to zrobić z wiatrem.

Jak wiecie, taśma suszarki Maytag będzie stopniowo zanikać, jak każdy element wyposażenia. Ale mimo to, w przeciwieństwie do wielu innych suszarek, nie trzeba wyjmować plastikowego pojemnika, aby zamontować pas.

Jak zainstalować pasek na suszarce Maytag? 5 prostych kroków!

Dlatego po nauczeniu się, jak zainstalować pasek suszarki Maytag, rzeczywiście będziesz mógł ponownie korzystać z suszarki do ubrań Maytag. Co więcej, możesz zainstalować ten pasek bez zatrudniania doświadczonego serwisu naprawy urządzeń lub płacenia za robociznę. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki instalacji paska na suszarce Maytag

Ilekroć suszarka wydaje dźwięk związany z przenoszeniem ciężkich przedmiotów, lepiej jest ulepszyć pasek. Skorzystaj ze wszystkich tych wskazówek krok po kroku, aby wymienić pasek i położyć kres pisku. Oto kroki, jak zainstalować pasek na suszarce Maytag:

Krok 1. Odłącz zasilacz

Przed zdjęciem nasadki pierwszym etapem jest odłączenie suszarki od zasilania. Możesz wtedy wyjąć suszarkę z panelu (jeśli to konieczne) i zacząć nad nią pracować. Jeśli to możliwe, przenieś suszarkę do miejsca, w którym możesz łatwo kontrolować tył urządzenia. Wiąże się to z usunięciem rury wydechowej i odłączeniem zasilania elektrycznego, jeśli nie zostało to jeszcze zakończone. Jeśli w jakiś sposób suszarka zostanie wpompowana grubą metalową dyszą lub podłączona do zasilania elektrycznego w pomieszczeniu, powinieneś przemyśleć zrobienie czegoś takiego samemu. Aby zmienić położenie źródła gazu, nie należy próbować zwalniać go ani odłączać od żadnego urządzenia gazowego. Nawet stopniowo przeciekająca rura gazowa jest niebezpieczną sytuacją, która ostatecznie się rozpocznie, potencjalnie prowadząc do śmierci.

Krok 2. Zdejmij przednią pokrywę

Odkręć śruby mocujące przednią ramę od wewnętrznej strony panelu za pomocą śrubokręta. Podnieś i odłącz przednią ramę od dwóch dolnych ram, lekko pociągając ją do przodu. Zdejmij przedni panel suszarki i odłóż go na bok. Sprawdź również zewnętrzną część urządzenia w górnej części pod kątem zewnętrznych elementów mocujących. Oddzielając górną krawędź łatwo i łatwo, suszarki te często mają zatrzaski z mechanizmem zatrzaskowym z tyłu i zatrzaski pod górną krawędzią. Dodatkowe śruby, generalnie neutralizujące śruby maszynowe, należy sprawdzić na otworze filtracyjnym kłaczków. Możesz również przeczytać o tym, gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki Whirlpool i gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki.

Krok 3. Wyeliminuj lufę i przypnij pasek

Uważaj, aby nigdy nie zginać ani nie próbować ciągnąć śrubokręta w takim kierunku, że będzie się ślizgał i rozmazywał lub uszkadzał powierzchnię. Zamiast tego podnieś wysoko pokrywę, aby zobaczyć górę bębna suszarki, gdy jest ona blisko pierścienia blokującego. Wokół bębna należy pokryć cienki ekranowany pas gumowy. Jeśli go nie ma lub jest bardzo luźny, czytelnicy będą musieli go wymienić. Jeśli był na bębnie, możesz mieć problem z silnikiem, który ostatecznie obrócił bęben lub panelami elektrycznymi, które regulują funkcje suszarki, a nie problem z paskiem.

Wydaje się, że zazwyczaj są dwa zaciski stykowe typu dociskowego, które najlepiej pasują do otworu w panelu przednim, chroniąc spód panelu w kierunku krawędzi maszyny, a próba podniesienia tej części umożliwia wyeliminowanie tego, aby można było usunąć perkusja. Jeśli podniesienie panelu przedniego go nie zwalnia, spójrz pod maszyną w poszukiwaniu ukrytych śrub lub innych mocowań. Jeśli nie można znaleźć żadnego, spróbuj podważyć front. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak wymienić pasek suszarki.

Krok 4. Owiń bęben paskiem

Zbadaj bęben; powinien znajdować się symbol, w którym stary pas najlepiej pasuje do bębna, a nowy pas musi być ustawiony dokładnie w tej samej pozycji. Umieść lufę z powrotem w urządzeniu i pomóż jej przedniej części utrzymać ją na miejscu. Następnie połóż się na podłodze z przodu suszarki i sprawdź taśmę elastyczną oraz sterownik silnika, który obraca bęben pod lufą. Przełóż nowy pasek przez napinacz i przez rolkę silnika, pomagając zapewnić prawidłowe prowadzenie gąsienic przez koło pasowe.

Krok 5. Umieść bęben w suszarce

Wciśnij przód do końca, podnosząc go w poprzek zamków i pozwalając mu opaść w ich kierunku, aby chronić spód na miejscu. Następnie włóż pokrywkę, upewniając się, że uszczelki dobrze pasują do lufy i nie ulegają uszkodzeniu. Te osłony są zwykle wykonane z filcu lub innego miękkiego materiału i są utrzymywane na miejscu za pomocą taśmy klejącej. Rozważ wymianę śrub, które zostały wyłączone z wyłączania przedniej ramy, w kolejności odwrotnej do ich rozdzielenia i podłącz ponownie wszystkie połączenia elektryczne. Pozwól pokrywie suszarki opaść na miejsce, a następnie popchnij, aby zatrzasnąć zatrzaski na każdej krawędzi. Sprawdź, czy wszystkie dodatkowe łączniki zostały wymienione i są mocno dokręcone.

To okładka!

Tak jak teraz nauczyłeś się montować pasek na suszarce Maytag, teraz możesz to zrobić samodzielnie. Pamiętaj, aby zachować informacje o starym pasku i wszelkich informacjach o suszarce głównemu producentowi sprzętu, aby dopasować go do zamiennika. Ponieważ niektórzy producenci suszarek nie mają dostawców części do naprawy starszych modeli, może być konieczne znalezienie dostawcy dla konkretnej marki systemu suszenia.