Jak zainstalować nagrzewnicę gazową bez wentylacji? 3 poważne zagrożenia!

Chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować bezwentylatorowy grzejnik gazowy? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu we właściwym czasie. Rzeczywista technika instalacji nie jest skomplikowana po tym, jak zdecydujesz, że grzejnik jest odpowiedni do miejsca, w którym go stawiasz.

Jeśli Twój grzejnik ma nogi, szybko ustawiasz go przed ścianą lub na końcu przestrzeni. Grzejnik bez nóżek kołysze się na hakach ściennych jak dzieło sztuki. Ponieważ przechowywanie butli z gazem w środku jest niezgodne z prawem, może być konieczne wycięcie małego otworu na wąż. Ten grzejnik ma konwencjonalne złącze śrubowe, ale aby go podłączyć, musisz kupić unikalne gniazdo.

Jak zainstalować nagrzewnicę gazową bez wentylacji? 3 poważne zagrożenia!

Cóż, to tylko przegląd, więc musisz czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej. W tym artykule zrozumiesz podstawy instalacji bezodpowietrzającego grzejnika gazowego. Co więcej, decydując się na jego instalację, poznasz również poważne ryzyko. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Podstawy instalacji nagrzewnicy gazowej bez wentylacji

Mimo że bezwentylatorowe grzejniki gazowe wykorzystują czyste spalanie gazu ziemnego do wytwarzania ciepła w pomieszczeniu, toczy się debata na temat ich higieny. Niektóre jurysdykcje ograniczają ich użycie lub wręcz zabraniają ich używania do ogrzewania domu, gdy można ich użyć do ogrzania zewnętrznej ściany, takiej jak szopa. Bez względu na to, czy było to problematyczne, czy inne, bezwietrzne grzejniki do pomieszczeń były proste w instalacji, wymagały jedynie bezpiecznego miejsca i gazociągu. Bezwentylatorowy grzejnik ponownie wykorzystuje powietrze z pomieszczeń, podczas gdy tradycyjny grzejnik gazowy pobiera powietrze z pomieszczenia lub na zewnątrz, aby zużywać paliwo i wyrzuca spaliny na zewnątrz.

Udoskonalona konstrukcja tego grzejnika minimalizuje wytwarzanie gazów spalinowych do niezbędnego minimum, więc zwolennicy ogrzewania bez wentylacji szacują skuteczność na poziomie 99 procent. Grzejniki bez wentylacji wydają się być mniejsze niż grzejniki tradycyjne i mogą zmieścić się w ciasnych miejscach, ponieważ nie potrzebują nawet otworów wentylacyjnych. Wszystko, czego potrzebują do działania, to stały dopływ gazu, zwykle dostarczany linią z odległego zbiornika.

Najlepszy sposób na instalację podgrzewacza gazowego bez wentylacji

Aby dowiedzieć się, czy grzejnik, który chcesz wstawić, jest odpowiedniej wielkości, podziel pojemność pomieszczenia przez ilość ciepła wytworzonego przez wszystkie urządzenia w okolicy i grzejnik, który chcesz wstawić. Jeśli w jakiś sposób stosunek przewyższa to, co Norma krajowa uwzględnia obszar „zastrzeżony”, użyjesz małego grzejnika i znajdziesz sposób na wpuszczenie większej ilości powietrza. Niezastosowanie się do tego może spowodować uwolnienie niebezpiecznych ilości CO2 i Co do obszaru. Jeśli ogrzewane pomieszczenia nie będą miały okien, użytkownicy muszą je wykorzystać w obliczeniach. Pomoże Ci to dowiedzieć się, jak zainstalować bezodpowietrzający grzejnik gazowy.

Zagrożenia związane z instalacją podgrzewacza gazowego bez wentylacji

Bezwentylatorowe nagrzewnice gazowe wiązały się z trzema głównymi zagrożeniami: płomieniem, nadmierną wilgotnością oraz zagrożeniami zdrowotnymi powodowanymi przez emisje, opary i zanieczyszczenia z nagrzewnicy. Powinieneś unikać takich niebezpieczeństw, jeśli chcesz korzystać z grzejnika gazowego bez otworów wentylacyjnych.

#1. Ryzyko pożaru

Najbardziej widoczną wadą takich grzejników jest zagrożenie pożarowe. Grzejniki są odpowiedzialne za 45% wszystkich pożarów w mieszkaniach w USA. Najczęstszymi przyczynami pożarów domów były złe umiejscowienie, lokalizacja i utrzymanie takich grzejników. Takie grzejniki mogą nadal stanowić zagrożenie pożarowe w przypadku mniejszych pomieszczeń, jeśli zostaną umieszczone bezpośrednio na dywanikach lub matach, nadmiernie blisko ściany i blisko materiałów palnych, takich jak meble, tekstylia lub tektura. Pozostawanie grzejników na dłuższy czas lub używanie ich bez nadzoru, szczególnie w przypadku psów lub dzieci, może doprowadzić do pożaru domu. Myślę, że warto przeczytać o zaletach i wadach kominków gazowych bez otworów wentylacyjnych.

#2. Uszkodzenia spowodowane wilgocią

Ponadto takie grzejniki wytwarzają niepożądaną wilgoć i wilgoć. Wysoka sprawność grzałki powoduje kondensację, co prowadzi do emisji gazów do pomieszczenia. Ponieważ nie ma wylotu do wychwytywania wilgoci z powietrza powstałego podczas procesu ogrzewania, uciekają one na otwartą przestrzeń.

#3. Poważne problemy zdrowotne

Grzejniki z gazem ziemnym lub propanem znacząco wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby wyeliminować zanieczyszczenia, takie jak CO2 i Co, konieczna jest wentylacja. Z drugiej strony bezwentylatorowe nagrzewnice gazowe nie mają takiej możliwości, czyniąc urządzenia nie tylko niebezpiecznymi, ale także zawyżającymi wartość opałową. Merkaptan metylowy został dodany podczas stosowania gazu ziemnego w wynalezionym podgrzewaczu gazowym. Wydziela siarkowy nieprzyjemny zapach, który ostrzega ludzi o wycieku. Podczas spalania merkaptanu metylowego dwutlenek siarki wpływa na wzrok i układ oddechowy.

Środki ostrożności dotyczące nagrzewnicy gazowej bez wentylacji

W przypadku nagrzewnic gazowych bez odpowietrzników wymagana jest profesjonalna instalacja. Specjaliści są świadomi niebezpieczeństw po przeszkoleniu i dzięki temu potrafią rozpoznać kwestie, które zwykły domownik może przeoczyć. Ich wiedza i osąd mogą uratować życie w domu. Zaleca się używanie wyłącznie autoryzowanych bezwentylatorowych grzejników gazowych. Piloty czujników wyczerpania tlenu byłyby instalowane na autoryzowanych grzejnikach, które odcinają dopływ gazu, gdy stężenie tlenu w obszarze spadnie do 19 procent lub mniej. Dla porównania typowe poziomy powietrza oscylują w okolicach 25.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się montować bezodpowietrzny grzejnik gazowy. Te grzejniki są łatwe w instalacji, ale pamiętaj, aby zatrudnić eksperta, który skonfiguruje grzejnik bez wentylacji, ponieważ zna on wszystkie kwestie bezpieczeństwa dotyczące grzejników gazowych bez wentylacji i poprowadzi Cię, jak bezpiecznie z nich korzystać. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak włączyć grzejnik gazowy Williams i jak korzystać z grzejnika na naftę.