Jak zadbać o własne wesele: czy to możliwe?

Ci, którzy są ciekawi, jak przygotować własne wesele, powinni uprościć zadanie w dwóch krokach. W tym przewodniku znajdziesz wskazówki dotyczące bezstresowego cateringu weselnego, a my nawet nauczymy Cię, jak najlepiej podawać jedzenie, jeśli robisz wyżywienie we własnym zakresie.

A jeśli zdecydowałeś się na to, bo masz ograniczony budżet, dlaczego nie sprawdzić, jak zaplanować wesele również z budżetem 1000 zł? Możesz obniżyć niektóre koszty ślubu, przyjmując role innych dostawców usług weselnych, takich jak firma cateringowa.

Jak zadbać o własne wesele: czy to możliwe?

Wszystko, co należy wiedzieć o tym, jak bezstresowo zadbać o własny ślub

Krok 1. Wybierz motyw i menu

 • Najważniejszym etapem przygotowania własnego wesela jest wybór tematu i menu weselnego
 • Po pierwsze, jaki jest czas i miejsce ślubu? Użyj tych czynników podczas tworzenia rodzaju menu i motywu, które będziesz serwować swoim gościom
 • Zdecyduj, czy przygotowujesz posiłki na talerzu, bufet, stacje obsługi, czy zatrudniasz inne osoby do obsługi gości
 • Gdy masz już typ menu i motyw przewodni dla swojego weselnego cateringu, zastanów się, czy będziesz przygotowywać jedzenie, kupować je w innej restauracji, czy też sam je składasz< /li>

Krok 2. Zaplanuj konfigurację cateringu weselnego

 • Po ustaleniu menu i źródeł jedzenia, następnym krokiem, aby zadbać o wesele z finezją, jest zaplanowanie, jak je ustawić na weselu
 • Bądź realistą, że nie będziesz tak zaangażowany podczas posiłku na przyjęciu, zwłaszcza na własnym ślubie
 • Niech ktoś nadzoruje przygotowywanie posiłków i serwowanie posiłków oraz upewnia się, że każdy, kogo wybierzesz, chce wykonać zadanie i jest za nie wystarczająco odpowiedzialny
 • Oprócz głównej osoby nadzorującej catering w dniu ślubu, musisz stworzyć grupę osób do innych zadań; są wśród nich osoby, które będą montować lub gotować produkty spożywcze, osoby, które zaaranżują posiłki na recepcji oraz osoby, które będą obsługiwać gości, czy to w kolejce bufetowej, czy przy każdym stole
 • Z tego miejsca możesz od czasu do czasu sprawdzić ze swoimi pomocnikami, czy wszystko idzie gładko, bez poświęcania zbyt dużej ilości czasu na wydarzenia związane z samym ślubem

Czy możliwe jest zaspokojenie własnego wesela?

Możliwe jest zorganizowanie własnego wesela dzięki starannemu planowaniu i budżetowaniu. Jest to nawet niedrogie rozwiązanie dla par, zwłaszcza jeśli i tak urządzają małe wesele i pasjonują się gotowaniem i jedzeniem.

Jaki jest najlepszy sposób podania jedzenia na weselu, jeśli sam je przygotowujesz?

Na weselach jest wiele popularnych stylów gastronomicznych, więc musisz wybrać, co Ci pomoże, ponieważ to Ty przygotowujesz catering na własne wesele. Biorąc to pod uwagę, oto najskuteczniejsze sposoby serwowania jedzenia na weselu, gdy robisz wyżywienie we własnym zakresie:

 • Styl bufetowy

Jeśli Twoje przyjęcie weselne odbywa się wieczorem, będziesz serwować gościom kolację. Najlepszym sposobem na samodzielne zaspokojenie tego rodzaju przyjęcia jest bufet.

Możesz zamówić posiłki z restauracji lub zrobić je samemu, ponieważ będzie to tylko menu obiadowe. Nie musisz się również martwić o obsługę, ponieważ goście będą obsługiwać sami.

 • Styl koktajlowy

Jeśli Twoje przyjęcie weselne nie będzie serwować pełnego posiłku, a Ty skupiasz się bardziej na napojach i przyjęciu, przyjęcie w stylu koktajlowym jest najlepszą opcją w przypadku samodzielnego przygotowywania posiłków. Wystarczy przygotować przystawki i przekąski, które goście będą mogli sobie napić między mieszaniem się a tańcem.

A jeśli chodzi o napoje, możesz przeczytać o tym, jak zaopatrzyć się w bar na przyjęcie weselne, aby upewnić się, że będziesz mieć wystarczająco dużo.

 • Styl stacji

Chcesz interaktywną obsługę weselną z jedzeniem? W recepcji możesz mieć różne stanowiska, na których goście mogą konstruować własne jedzenie.

Niektóre przykłady to batony z makaronem, batony taco, a nawet batony deserowe. Przeczytaj, jak zrobić batonik s’mores na wesele, jeśli większość gości lubi słodycze.

Czy lepiej zadbać o własne wesele?

Catering na własnym weselu jest korzystny dla małych wesel i par z ograniczonym budżetem. Ale jeśli chcesz zorganizować przyjęcie zasiadane lub przyjęcie rodzinne, będziesz miał trudności z przygotowaniem własnego wesela.

W przyjęciu zasiadanym będziesz serwować wiele dań. Przyjęcie w stylu rodzinnym może być również trudne, ponieważ będziesz potrzebować serwerów, które zwykle są niedostępne na weselach z własnym wyżywieniem.

Co powinienem zaspokoić na mój ślub?

Menu, które zaserwujesz na swoim weselu, zależy od godziny i rodzaju wesela, które masz. Wypróbowane i przetestowane menu na catering na wesele obejmuje sałatkę, białko, warzywa, makaron i dania z ryżu, jeśli nie masz pewności.

Możesz nawet zaoferować co najmniej dwie opcje tych posiłków, aby zapewnić gościom to, czego chcą. Ale czy taniej jest zadbać o własny ślub?

Jeśli masz proste menu i sam kupujesz składniki, taniej będzie samodzielnie przygotować wesele. Jednak złożone posiłki będą pracochłonne, więc bardziej rozsądne jest zatrudnienie doświadczonego cateringu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się, jak przygotować własne wesele, planując menu i konfigurację jedzenia.

Kluczem jest, aby ktoś przeoczył zadania na samym ślubie, ponieważ byłabyś zajęta jako panna młoda lub pan młody. Możesz również rozważyć przyjęcie w formie bufetu, koktajlu lub przyjęcie w stylu stacji dla Twojej wygody.