Jak zaaranżować sofę i sofę w małym salonie z patio?

Korytarz otwierający się na patio może być dużym atutem salonu. Może jednak również powodować problemy projektowe. Dlatego pomożemy Ci jak zaaranżować sofę i sofę w małym salonie z patio.

Możesz znaleźć centralny punkt w pokoju w widoku przez wejście. Może pomóc w ustaleniu, gdzie umieścić meble. Istnieje wiele technik, które pozwalają zmienić wejście w centralny punkt pokoju, nawet w małym mieszkaniu.

Jak zaaranżować sofę i sofę w małym salonie z patio?

Jak ustawić sofę i sofę w małym salonie z patio?

Poznaj swój salon

Ważne jest, aby pomyśleć o cechach Twojego salonu i zastanowić się, jak wpłyną na nie drzwi na patio. Zwróć uwagę na następujące kwestie. Po pierwsze, zależy to od tego, czy podoba Ci się widok przez drzwi przesuwne.

Kiedy jesteś w domu, jakie rodzaje zajęć mają miejsce? Co powiesz na rodzinny wieczór gier lub wieczór filmowy? A co ze spokojnymi hobby, takimi jak czytanie?

Czy telewizor lub centrum rozrywki powinno znajdować się w salonie, czy może znajdować się w innym miejscu w domu? Na wyeksponowanie drzwi tarasowych mogą wpływać wzorce użytkowania. Jest to szczególnie ważne, gdy w nocy patio jest ciemne, a salon wykorzystujesz głównie w nocy.

Przygotuj układ podłogi na papierze milimetrowym, aby zorientować się, gdzie znajdą się meble. Warto zwrócić uwagę na przesuwane drzwi i okna oraz główne wejście i wszelkie dodatkowe wejścia. Tymi wejściami mogą być korytarze, a także wszelkie wbudowane elementy architektoniczne i gniazdka elektryczne.

Następnie użyj kolejnego arkusza papieru, aby wyciąć kształty głównych elementów mebli i skleić je ze sobą. Na przykład, oprócz kanapy, stolików kawowych i stolików bocznych, dodatkowe siedzenia są również jak kanapa i krzesła boczne. Korzystając ze swojego szkicu, możesz poeksperymentować z rozmieszczeniem tych części.

Drzwi tarasowe jako punkt centralny

Ustaw miejsce do siedzenia przed wejściem na patio, jeśli nie ma konkurujących ze sobą punktów centralnych. Dobrym pomysłem jest ustawienie sofy przed lub pod kątem do drzwi. Pod kątem 90 stopni od kanapy ustaw dwuosobową kanapę lub krzesła przed wejściem.

Jeśli wyobrazisz sobie otwartą skrzynkę z drzwiami i dodatkowym siedziskiem z trzech stron, tak będzie wyglądać. Możesz sprawić, że pokój stanie się wygodniejszy, ustawiając stolik kawowy przed sofą. Dodaj także oświetlenie i stoliki okolicznościowe.

Jeśli przestrzeń jest przestronna, możesz stworzyć kącik czytelniczy z krzesłem, lampką i półką na książki. Następnie umieść meble w pewnej odległości, aby uniknąć wejść lub przejść do iz pokoju. Na koniec umieść meble w części wypoczynkowej, aby ułatwić rozmowę z kimkolwiek w grupie.

Umieść telewizor w innej części domu, na przykład w pokoju rodzinnym lub gabinecie. Tak jest, aby nie odwracać uwagi od centralnego punktu drzwi tarasowych. Ponownie, zachowanie ciszy w salonie i skupienie się na widoku pomoże zmniejszyć odblaski na telewizorze.

Zmniejszenie drzwi tarasowych

Używając składanego ekranu z papieru ryżowego lub lekkiej zasłony z gazy, zablokuj widok z drzwi tarasowych. Kurtyna lub ekran powinny przepuszczać światło i nie blokować wejścia. Ponadto powinieneś ustawić meble tak, aby wykorzystać inny punkt centralny.

Może to być element architektoniczny lub ściana medialna. Na przykład masz sofę zwróconą tyłem do drzwi przesuwnych. Dzięki temu należy pozostawić co najmniej 24 do 30 cali przestrzeni między drzwiami przesuwnymi.

Kameralne salony

Jeszcze ważniejsze jest planowanie przy użyciu papieru i ołówka, gdy przestrzeń jest ograniczona. Używaj tylko jednego lub dwóch krzeseł w swoim salonie lub sypialni. Ustaw kanapę przodem do drzwi przesuwnych lub na boki, a krzesła przodem do sofy lub pod kątem prostym.

Umieszczenie pod kątem zajmuje więcej miejsca. Trzymaj telewizor w pobliżu przesuwanych drzwi, aby każdy siedzący w Twoim pokoju mógł go zobaczyć. Zasłaniając wejście zasłoną, możesz stworzyć więcej miejsca na ścianie na umeblowanie.

Uczyń drzwi tarasowe drugorzędnym punktem centralnym

W niektórych salonach centrum uwagi podzielone jest na dwie połowy. Kilka elementów architektonicznych może być równie atrakcyjnych dla potencjalnych nabywców jak drzwi tarasowe. Krzesła można ustawić w taki sposób, aby widzieć zarówno element, jak i wejście na patio.

Ustaw sofę pod takim kątem, aby oba punkty ostrości były widoczne, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. Wykorzystaj jeden element architektoniczny jako główny punkt centralny i zaaranżuj wokół niego swoje meble. Możesz także zmienić swój punkt skupienia w zależności od pory roku.

W rezultacie będziesz potrzebować rattanu lub mebli modułowych, które są lekkie i ruchome. Zaaranżuj miejsce do siedzenia w kierunku drzwi tarasowych na wiosnę, aby cieszyć się widokiem z patio. Gdy temperatura spadnie jesienią, ustaw meble wokół kominka w konfiguracji umożliwiającej zimną pogodę.

Wniosek

Czy nadal masz problem z zaaranżowaniem sofy i sofy w małym salonie z patio? Nie szukaj dalej i weź sobie do serca te kilka prostych sposobów na Twój salon i balkon. Jednak wybór należy do Ciebie; możesz uczynić je podstawą swojego stylu.