Jak usunąć pleśń z lodówki? 8 prostych kroków, które powinieneś wykonać!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z lodówki? Zebraliśmy około ośmiu kluczowych kroków, które należy wykonać, aby usunąć wszystkie podejrzane wzrosty z lodówki. A także do utrzymania czystości powierzchni jedzenia.

Musisz być ciekaw, dlaczego w Twojej lodówce rośnie pleśń. Cóż, te organizmy ewoluują w siedliskach, które mają wystarczającą ilość wilgoci. A Twoja lodówka jest jednym z najlepszych miejsc do ich wzrostu i rozprzestrzeniania się.

Jak usunąć pleśń z lodówki? 8 prostych kroków

Należy je jednak natychmiast usunąć, aby zapobiec ich przekształceniu na przechowywane produkty. Ten artykuł pomoże ci, jeśli nie wiesz, od czego zacząć sprzątanie i jak to zrobić. Zaczynajmy!

Kroki usuwania pleśni z lodówki

Te kroki obejmą czyszczenie wewnętrznych powierzchni lodówki. A po przeczytaniu tego już wiesz, co robić. Jednak nadal konieczne jest wezwanie profesjonalisty, aby sprawdził elementy elektryczne lodówki, aby sprawdzić, czy nie ma pleśni. Jest to bardziej niebezpieczne, ponieważ inne części mogą umożliwić im szybkie rozprzestrzenianie się.

Bez zbędnych ceregieli, oto kroki, jak usunąć pleśń z lodówki:

Krok 1. Wyłącz lodówkę

Ten krok zapobiega zużywaniu zbyt dużej ilości energii i zwiększaniu rachunków za prąd nawet bez korzystania z urządzenia. Jeśli Twoja lodówka jest wyposażona w zaawansowaną technologię, wyłącz ją za pomocą ustawień lub termostatu. Następnie odłącz główny przewód od gniazdka.

Krok 2. Przenieś wszystkie produkty i przegródki

Przed rozpoczęciem noś sprzęt ochronny, ponieważ masz do czynienia z pleśnią. Na tym etapie opróżnimy lodówkę, aby mieć lepszy dostęp do czyszczenia. Następnie przechowuj wszystkie produkty w czystym miejscu lub pojemniku. Możesz też włożyć owoce i warzywa do torebki strunowej. A w przypadku mięs i innych mrożonych produktów umieść je w lodówce.

Po przeniesieniu wszystkich towarów odłącz zdejmowane panele lub przegrody z lodówki. Te przegródki obejmują tacki na kostki lodu, półki, pojemniki na warzywa i pojemniki boczne. Nie używaj jednak siły innych koszy do przechowywania, jeśli nie możesz ich wyjąć.

Krok 3. Przygotuj roztwór do usuwania pleśni

O ile to możliwe, nie używaj do czyszczenia lodówki produktów gospodarstwa domowego, w szczególności wybielaczy, które zawierają toksyczne chemikalia. Pamiętaj, że mamy do czynienia z urządzeniem, które służy do przechowywania żywności.

Te chemikalia mogą wyrządzić szkody Tobie i Twojemu jedzeniu, gdy już je przenikną. ja

Zamiast tego do czyszczenia używaj destylowanego białego octu lub roztworu sody oczyszczonej. Napełnij butelkę ze spryskiwaczem do połowy dowolnym roztworem, którego chcesz użyć. Oba mogą skutecznie usuwać pleśń, jak każdy inny toksyczny produkt gospodarstwa domowego.

Krok 4. Spryskaj oderwane kawałki

Pamiętaj, że jeśli kawałek jest wilgotny lub są kałuże wody, opróżnij je. Możesz również użyć świeżego ręcznika do wytarcia ich do czysta. Następnie zaczynamy od spryskiwania wyjętych wcześniej przegródek. Upewnij się, że rozprowadzasz roztwór równomiernie, w tym w ciasnych przestrzeniach i wąskich krawędziach.

Niektóre z tych paneli mają po bokach gumowe osłony. Możesz odłączyć je od kawałka i spryskać rowek lub wydrążoną stronę za pomocą domowego rozwiązania. Pozostaw wszystkie oddzielne kawałki do wyschnięcia i przenieś do jednostki centralnej lodówki.

Krok 5. Wyczyść lodówkę

Jeśli zauważysz kałuże wody, osusz je lub wytrzyj czystą szmatką. Następnie spryskaj wszystkie obszary wybranym roztworem. Upewnij się, że wszystkie obszary, szczególnie te, które są niedostępne lub nie poświęca się im wystarczającej uwagi, są dobrze spryskane.

Poczekaj kilka minut, aż lekarstwo zadziała magicznie.

Może zapobiegać ciągłemu wzrostowi pleśni i ułatwiać ich usuwanie. Wyszoruj lub wyszczotkuj wszystkie spleśniałe obszary i usuń te brudne populacje pleśni.

Następnie przetrzyj powierzchnię czystą szmatką. I powtarzaj proces czyszczenia w kółko, aż wszystkie krawędzie i rogi będą nieskazitelne. Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz posypać sodą oczyszczoną miejsce, w którym wcześniej spoczywały formy. Proszę, zostaw to na kilka minut. Następnie możesz go zmyć octem.

Krok 6. Wytrzyj i wysusz

Wytrzyj wszystkie powierzchnie czystą szmatką i poczekaj, aż części i wnętrze lodówki wyschną. Następnie zbierz wszystkie szmaty, szorowanie i materiały użyte wcześniej do czyszczenia lodówki. Namocz je w wodzie, detergencie i roztworze wybielacza w dużym pojemniku. Ta procedura zapobiegnie rozprzestrzenianiu się pleśni i ostatecznie je wyeliminuje. Pozwól im moczyć się przez około 10-15 minut.

Krok 7. Segreguj jedzenie

Czekając, aż lodówka całkowicie wyschnie, możesz posegregować swoje towary na kategorie. I możesz wyrzucić inne, które już wygasły. Powinieneś również sprawdzić swoje owoce i warzywa pod kątem rozwoju pleśni, głównie jeśli ich lokalizacja znajduje się w pobliżu obszarów spleśniałych. Wyrzuć towary z podejrzeniem pleśni, ponieważ mogą być toksyczne po zjedzeniu.

Krok 8. Złóż je wszystkie razem

Ponownie zamocuj wszystkie przegródki i półki, które zostały wcześniej usunięte. Upewnij się, że znajdują się we właściwej lokalizacji i miejscu. Po zabezpieczeniu elementów możesz zacząć odkładać wszystkie nieuszkodzone towary i mięso. Następnie podłącz główny kabel, a Twoja lodówka może znów działać.

Zawijanie

A oto jak usunąć pleśń z lodówki. Nie zapomnij wezwać profesjonalisty w celu sprawdzenia wewnętrznych elementów lodówki. Gdy jest przezroczysty i nie ma żadnych pleśni, możesz go ponownie użyć.

Spróbuj konserwować lodówkę raz w miesiącu, co obejmuje czyszczenie wewnętrznych powierzchni i spuszczanie wody. Ten środek może zapewnić lepsze przechowywanie towarów. A więc powodzenia!