Jak wyszydełkować kołowy koc w 3 prostych krokach

Nauka szydełkowania kocyka w kształcie koła nie jest skomplikowana, ponieważ to tylko trzy kroki. Musisz tylko wiedzieć, jak wykonać supeł, ścieg łańcuszkowy i podwójne szydełko. Wspomnimy również o kilku wskazówkach, jak zrobić idealny kocyk w kształcie koła.

A jeśli twoje kółko na szydełku nie będzie leżało płasko, ten artykuł odpowie na to za Ciebie. Czy interesują Cię też inne wyjątkowe kształty kocyków? Sprawdź nasz poradnik, jak na szydełku wykonać kocyk z gwiazdą!

Jak wyszydełkować kołowy koc w 3 prostych krokach

Jak szydełkować koc w kółko?

1. Rozpocznij pętlę

Podczas szydełkowania innych koców, zaczniesz od zrobienia węzła poślizgowego na haczyk, a następnie popracujesz nad pętlą początkową. Po wykonaniu czterech oczek, przełóż szydełko przez oczko obok węzła poślizgowego. Użyj szydełka, aby złapać i przeciągnąć nitkę roboczą z drugiej strony przez oczko łańcuszka i pętelkę na szydełku.

Zapętl hak i znajdź środkowy otwór. Możesz to zrobić, delikatnie pociągając swoją pracę i sprawdzając środek. Uważaj jednak, aby nie pomylić środkowego otworu ze ściegami, które pojawiają się na połączonych końcach wiązki.

2. Wykonaj ściegi łańcuszkowe

Liczba potrzebnych ściegów łańcuszka zależy od wysokości rzędu koca. Na ten koc z okrągłym łańcuszkiem można wykonać trzy oczka, ponieważ będziecie przerabiać szydełkiem podwójnym. Będziesz mieć łatwiejszy czas pracy podwójnych ściegów szydełkowych, używając środkowego otworu, który znalazłeś w pierwszym kroku jako kotwicy.

Przewiń i włóż haczyk w otwór. Przeciągnij nitkę z drugiej strony, aby odsłonić trzy pętelki na szydełku. Przeciągnij nitkę przez dwie pierwsze pętelki i ponownie przez dwie ostatnie. Po wykonaniu dziesięciu szwów wokół środka możesz przejść do kroku trzeciego.

3. Wykończ koc

Wbij szydełko w oczko łańcuszka, który zrobiłeś na początku i narzut. Przeciągnij nitkę przez to oczko i na pętelkę szydełka. Powtórz ten proces, aby połączyć końce, w zależności od specyfikacji wzoru koca.

Ta metoda powinna mieć zastosowanie do różnych wzorów koców okrągłych. Pamiętaj jednak, że każdy wzór wpływa na ostateczny wygląd kocyka z koła. Jeśli nadal uważasz, że ten trzystopniowy przewodnik dla początkujących jest nadal skomplikowany, istnieje jeszcze łatwiejsza metoda na szydełkowanie kołowego koca poniżej.

Jak wyszydełkować kółko dla początkujących?

Koła są, co zrozumiałe, onieśmielające do szydełkowania, ale czy wiesz, że istnieje prostszy sposób niż powyższa metoda?

 • Utwórz pojedynczy długi łańcuszek za pomocą ściegów łańcuszka i zwiń ten łańcuszek, aby utworzyć okrąg
 • Znajdź odległość od środka do zewnątrz
 • Odkręć kółko i zawiąż dodatkowe końce przędzy ze spirali w punkcie początkowym łańcuszka
 • Zawiń łańcuch ponownie w okrąg i utkaj sznurki na ściegu każdego rzędu od środka do krawędzi
 • Zawiąż końce przędzy lub koniec łańcuszka, jeśli jesteś zadowolony z rozmiaru koła
 • Jak wyszydełkować idealne koło?

  Jednym z powodów, dla których szydełkowanie koła może być frustrujące, jest to, że może być uparte i nie będzie leżało płasko. Aby wyszydełkować idealne koło, które będzie leżeć płasko, wykonaj następujące kroki:

 • Zacznij od węzła poślizgowego i dwóch ściegów łańcuszkowych
 • Przerób pojedyncze ściegi szydełkowe na drugim łańcuszku szydełka i połącz koniec ściegiem poślizgowym
 • Druga runda to przerabianie dwóch pojedynczych ściegów szydełkowych na każdym wykonanym ściegu
 • Trzecia runda to przerabianie dwóch pojedynczych oczek szydełkowych w następnym oczko, tak aby runda miała trzykrotnie liczbę oczek w pierwszym okrążeniu
 • Przesuń ścieg trzecią rundę do pierwszego ściegu i przerób jeden ścieg szydełkowy do następnego ściegu
 • Następny ścieg będzie miał taką samą liczbę ściegów, podczas gdy następny ścieg będzie miał dwa pojedyncze ściegi szydełkowe
 • Powtórz na okręgu i dołącz do rundy z pierwszym ściegiem
 • Gdy osiągniesz żądany rozmiar, możesz go obszyć preferowanym ściegiem
 • Dlaczego moje koło szydełkowe nie leży płasko?

  Podczas pracy na szydełku należy upewnić się, że szydełko jest idealne do masy przędzy. Ponadto koło może się zwijać, jeśli liczba ściegów jest zbyt mała lub zbyt duża. Metodą szydełkowania koła, które będzie leżeć płasko, jest łączenie każdego okrążenia ściegiem poślizgowym.

  Możesz również zacząć od sześciu oczek i dodawać o tę samą liczbę, jeśli robisz pojedyncze kółko na szydełku. Następnie podwój tę liczbę lub zacznij od dwunastu oczek na podwójne kółko szydełkowe. I na koniec zacznij od ośmiu oczek i dodawaj o tej samej liczbie w każdym okrążeniu, jeśli używasz półsłupka na okrąg.

  Wniosek

  Okrągły koc nie jest skomplikowanym projektem do wypróbowania, nawet jako początkujący. Podsumowując, można nauczyć się szydełkować koc w kształcie koła, jeśli można zrobić węzeł poślizgowy i podwójne ściegi szydełkowe. Możesz także zacząć od jednego długiego łańcucha i przekształcić go w spiralę, aby uzyskać prostszy okrągły projekt.

  Jednak zawsze pamiętaj o naszych wskazówkach, aby Twój krąg się nie marszczył. Czy ten przewodnik okazał się pomocny? Pokaż nam swoje kółko szydełkowe w komentarzach!