Jak rozebrać Ikea Ektorp Loveseat

Czy masz problem z wyjęciem fotela Ikea Ektorp Loveseat z pokoju? Czy jest zbyt obszerny, aby zmieścić się za drzwiami? Duże meble, takie jak dwuosobowa kanapa, mogą być kłopotliwe w poruszaniu się. Dlatego jesteśmy tutaj, aby nauczyć Cię, jak rozbierać fotelik Ikea Ektorp.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz, remontujesz swój dom lub pokój, czy po prostu chcesz go wynieść. Manewrowanie takimi meblami wymaga dużo wysiłku i czasu, zwłaszcza gdy przejedzie się nim za drzwiami. Bez smutków! Omówimy szczegółowo, jak rozebrać fotelik Ikea Ektorp. Teraz nie będziesz miał trudności z przenoszeniem go do różnych pomieszczeń lub miejsc.

Jak rozebrać Ikea Ektorp Loveseat

Zanim zagłębimy się w rzeczywiste metody rozkładania fotelika Ikea Ektorp, musimy zdefiniować,

Co to jest fotelik?

Sofa dwuosobowa to wygodna kanapa, która pomieści dwie osoby. Twoja kanapa w salonie może mieć idealny rozmiar dla Ciebie i Twojego psa. Fotel miłosny to dowolna kanapa z dwiema poduszkami lub na tyle szeroka, by pomieścić dwie osoby.

Pierwsze dwuosobowe fotele pojawiły się na początku XIX wieku. Dwuosobowe sofy wyewoluowały z szerokich tapicerowanych siedzeń na jedną, która była popularna w XVIII wieku. To dlatego, że pasowały do ​​​​dużych sukien, które nosiły modne panie.

Fotel wzięła swoją nazwę od koncepcji, że możesz podzielić się nią z osobą, która siedzi całkiem blisko Ciebie.

Co to jest Ikea?

Ikea to założona w Szwecji, holenderska międzynarodowa firma, która okazjonalnie produkuje i sprzedaje gotowe do montażu meble, urządzenia kuchenne i akcesoria domowe, a także inne przydatne przedmioty i usługi domowe.

Ikea została założona w 1943 roku w Szwecji przez 17-letniego Ingvara Kamprada i od 2008 roku jest największym sklepem z meblami na świecie. Znakiem firmowym grupy jest akronim składający się z inicjałów założyciela. Podobnie jak w rodzinnym gospodarstwie Elmtaryd. To tutaj się urodził i sąsiednia osada Agunnaryd.

Firma znana jest z modernistycznych projektów różnego rodzaju urządzeń i wyposażenia, a prace aranżacyjne często związane są z proekologiczną prostotą.

Ponadto firma jest znana ze swojego skupienia na kontroli kosztów, szczegółach operacyjnych i ciągłym rozwoju produktów. Pomogło to Ikei obniżyć ceny średnio o dwa do trzech procent.

Co to jest dwuosobowa kanapa Ikea Ektorp?

Ikea Ektorp to seria zaokrąglonych brzegów kanapy o luźnym pokryciu. Z wytrzymałymi szwami, odpinanymi poduszkami i zmywalnymi pokryciami, które zapewniają trwałą serię sof. Dzięki temu sofy przetrwają trudy codziennego życia rok po roku.

Teraz, gdy znamy podstawowe fakty dotyczące przedmiotu, który zamierzamy zdemontować, pytanie brzmi:

Jak rozebrać Ikea Ektorp Loveseat?

Krok 1.

Zdejmij oparcie i poduszki sofy. Demontaż zaczynamy od usunięcia części, które nie są przymocowane czymś do fotelika. To najłatwiejszy krok w tym procesie.

Krok 2.

Teraz, po zdjęciu poduszek i oparcia, odwróć fotelik do góry nogami. Tym razem musisz przekręcić stopkę fotelika, aby go zdjąć. Powtórz to do wszystkich czterech stóp, tak jak go odkręcasz.

Krok 3.

Teraz, gdy nóżki są zdjęte, czas odkręcić właściwe śruby. Odkręcenie śrub pozwoli oddzielić od siebie wszystkie duże kawałki. Duże elementy to podstawa, plecy i ramiona. Ten krok to podstawa, którą odkręcamy od tyłu. Pomoże to w łatwiejszym przenoszeniu części.

Krok 4.

Obróć fotelik i ustaw go na tylnej podstawie. Tym razem musisz odkręcić śruby mocujące ramiona do podstawy. Powtórz ten proces zarówno na lewym, jak i prawym ramieniu. Powoli oddzielasz wszystkie duże części!

Krok 5.

Teraz nadszedł czas, aby rozebrać fotelik. Najpierw musisz zdjąć ramiona z podstawy. Delikatnie pociągnij go do siebie, ponieważ pod nim znajdują się śruby.

Krok 6.

Aby uniknąć wypadków w przyszłości, usuń śruby z podłokietników krzesła, przekręcając je. Pod spodem znajdują się dwie śruby i jedna z boku. Zrób to zarówno na lewym, jak i prawym podłokietniku krzesła.

Krok 7.

Na koniec po prostu złóż tył sofy do podstawy, tworząc jedność z podstawą. Teraz jest kompaktowy i łatwy do przenoszenia.

Oto jak rozebrać fotelik Ikea Ektorp! To jak odwrotność montażu mebli. Teraz możesz przenieść swoją kanapę w dowolne miejsce, a nawet przenieść ją za swoje drzwi.

Wniosek

Fotel Ikea Ektorp może być kłopotliwy podczas poruszania się po domu. Rozkładanie fotelika Ikea Ektorp wymaga siedmiu kroków. Po prostu podążaj za nim, a lokalizacja twojego fotelika będzie nieograniczona!

Demontaż tego mebla jest właściwie odwrotnością jego montażu. Mamy nadzieję, że pomogło Ci to w rozłożeniu fotelika Ikea Ektorp.