Jak wyregulować temperaturę na podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Osoba kupująca podgrzewacz wody musi wiedzieć jak regulować temperaturę na podgrzewaczu wody. Podgrzewacze wody stały się naszą podstawową potrzebą na zimę. Nie wyobrażamy sobie nawet prysznica bez podgrzewacza wody w chłodne dni. Reguluje się ją za pomocą termostatu spoczywającego na górze i na dole zbiornika. Po co nam regulować temperaturę?

Bo jeśli nie będziemy zarządzać temperaturą, spowoduje to marnotrawstwo prądu czy gazu, ale też naruszy nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Jak wyregulować temperaturę na podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Następnym krokiem jest ustalenie najlepszego optymalnego zakresu temperatury. Na przykład ustawienie temperatury poniżej 120 stopni Fahrenheita spowoduje wzrost mikroorganizmów, a jeśli temperatura przekroczy 130 stopni Fahrenheita, może spalić ciebie i twoje dzieci. Tak więc zalecany zakres temperatury podgrzewacza wody to 120 stopni Fahrenheita.

Kroki regulacji temperatury na podgrzewaczu wody

Proces regulacji temperatury podgrzewacza wody zależy od rodzaju posiadanego podgrzewacza wody. Każdy model ma swoje cechy i narzędzia, za pomocą których regulujemy jego temperaturę. Na przykład elektryczny podgrzewacz wody ma podwójne termostaty, jeden na górze, a drugi na dole. Z drugiej strony bezzbiornikowy podgrzewacz wody steruje i odczytuje. Jest jedna rzecz, którą musisz zrobić niezależnie od typu podgrzewacza wody. Pobiera dokładny odczyt wody wypływającej z kranów. W tym celu otwórz kran i pozwól wodzie płynąć, aż się nagrzeje. Następnie weź termometr i wykonaj dokładny odczyt.

Krok 1. Obracanie pokrętłem

Najczęściej gazowe podgrzewacze wody mają pokrętło, za pomocą którego regulujemy temperaturę. Tego typu podgrzewacze wody najłatwiej zmienić ustawienia. Pokrętło spoczywa na spodzie urządzenia. Więc nie jest wymagane żadne inne narzędzie. Musisz obrócić tarczę do żądanego limitu. Tutaj nie musisz nawet wyłączać zasilania przed włączeniem.

Krok 2. Wyłączenie zasilania podgrzewaczy wody w zbiorniku

W przypadku niektórych najnowszych podgrzewaczy wody w zbiorniku, bez względu na to, czy są gazowe, czy elektryczne, proces nie jest tak prosty, ale także skomplikowany. Zawiera tylko kilka innych rzeczy, ale jest całkiem prosty. Tak więc pierwszym krokiem, który należy rozważyć, jest wyłączenie zasilania przed rozpoczęciem pracy. W przeciwnym razie będziesz ryzykował własnym życiem. Wyłącz zasilanie podgrzewacza wody z płytki drukowanej, aby nie było zasilania.

Krok 3. Zdejmowanie panelu

Szukasz szybkiego rozwiązania jak wyregulować temperaturę na podgrzewaczu wody? Lepiej zebrać wszystkie narzędzia przed rozpoczęciem pracy. Do zdjęcia panelu potrzebny będzie śrubokręt. Po pierwsze, będziesz musiał znaleźć płytkę dla termostatów spoczywającą na górze i na dole zbiornika. Wyjmij śrubokręt i zdejmij panel. Kolejnym krokiem jest ponowne zdarcie izolacji ze względów bezpieczeństwa.

Krok 4. Regulacja termostatów

Zwróć uwagę, że następnym narzędziem, którego będziesz potrzebować, jest płaski śrubokręt. Służy do regulacji położenia termostatu. Za pomocą płaskiego śrubokręta przesuń termostat w górę iw dół. Jeśli Twój podgrzewacz wody ma dwa termostaty, wyregulujesz oba termostaty tą samą techniką, ale jedyną różnicą będzie kilka stopni. Ustaw górny termostat nieco wyżej niż dolny.

Krok 5. Ponowna instalacja panelu

Skończyłeś z termostatami; kolejnym krokiem jest ponowna instalacja i wymiana. Musisz ponownie zainstalować panel, który usunąłeś w powyższych krokach. Izolacja powinna zostać przywrócona, a panel instalacyjny. Przed regulacją wyłączyłeś cały zasilacz, ale teraz czas go ponownie włączyć i sprawdzić, jak działa. Ale następny krok jest inny w przypadku gazowych podgrzewaczy wody. W ich przypadku będziesz musiał ponownie zapalić lampkę kontrolną, aby rozpocząć podgrzewanie wody.

Krok 6. Poczekaj przed testowaniem

Testowanie jest kluczowe po wszystkich wprowadzonych do tej pory korektach. Musisz wiedzieć, jak przetestować termostat podgrzewacza wody i wymienić w razie potrzeby. Ale przed testowaniem odczekaj kilka godzin, aby mogło się to poprawnie przetworzyć i uzyskać dokładne i odpowiednie wyniki. Poczekaj więc około 3 do 4 godzin, a następnie sprawdź, jak to działa. Sprawdź wszystkie części i regulacje przed testowaniem i wyciąganiem wniosków.

Jeśli po dokonaniu regulacji poczujesz, że woda jest zimna lub niewystarczająco gorąca, ponownie odkręć wodę ze wszystkich kranów na jakiś czas. Dzieje się tak, ponieważ niektóre podgrzewacze wody potrzebują czasu, aby uwolnić gorącą wodę. Jeśli nadal nie znajdujesz gorącej wody i ponownie sprawdziłeś wszystkie regulacje, jest tylko jeden warunek. Warunkiem jest, aby wymienić podgrzewacz wody lub oddać się do serwisu. Możesz również przeczytać o tym, jak zapalić podgrzewacz ciepłej wody za pomocą zapalarki.

To okładka!

Omówiliśmy cały proces, jak regulować temperaturę na podgrzewaczu wody. Postępując zgodnie z tym procesem lub wytycznymi, użytkownicy podgrzewaczy wody mogą pozbyć się regulacji temperatury i ogólnego zużycia. Co więcej, ludzie muszą upewnić się, że ich podgrzewacz wody jest dobrej jakości i jest aktualny, aby zapewnić lepsze wrażenia z pracy. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody i jak wyczyścić podgrzewacz ciepłej wody.