Ile jest wart mój zabytkowy piec? 4 najczęściej zadawane pytania Odpowiedzi!

Jesteś ciekaw, ile jest wart mój zabytkowy piec? Cóż, to zależy. Możesz wypróbować online, wybrać cenę, miejsce lub przeglądać reklamy z wieloma zdjęciami i nie spiesz się. Piec nie wyjdzie tak dobrze, jak nowe urządzenie. Spodziewaj się, że zabytkowy piec, mający ponad pół wieku, będzie miał wszystko oprócz plug and play. Należy wziąć pod uwagę stan, wielkość, konstrukcję i rzadkość pieca.

Większość z nich kosztuje od 100 do 500 dolarów, a niektóre mogą zbierać tysiące dolarów.

Na wartość pieca mają wpływ różne kryteria, w tym jego lokalizacja, stan, produkcja, wielkość, cechy i wiek, podobnie jak budynek. Dodatkowo na wartość wpływa wiedza i psychologia sprzedającego i kupującego.

Kupno i sprzedaż antycznego pieca; Wartość Twojego antycznego pieca

Ile jest wart mój zabytkowy piec? Ktoś, kto chce jak najszybciej posprzątać i sprzedać dom swoich rodziców, może zapewnić O’Keefe-Merritt za darmo, podczas gdy inna osoba zażądałaby wysokiej ceny za Wedgewood w innej reklamie. Klient, który głaszcze Chambers Model D, dokładnie tak jak jego święta ciocia May, płaci duże pieniądze piecowi, który śmierdzi wrażliwym osobom jak końcówka śmieciarki.

W Kalifornii, gdzie antykwariaty były „gorące” od dziesięcioleci, koszty niektórych żądanych marek, takich jak Western Holly, mogą być równe kosztom naprawy Chicago W/H. A jeśli chodzi o kolor, ktoś w niedawno odnowionej, chirurgicznej białej kuchni w metrze, szukający czerwonych komnat, nie weźmie pod uwagę dziwnych zielonych modeli. Z drugiej strony, Forty Masses lub 6-palnikowy podwójny piec Roper będzie przyciągał wzrok.

Nie robi nic innego, jak tylko nadać nowemu właścicielowi domu Berwyn wygląd vintage. Dziesięcioletnia uszkodzona płyta główna Sears ze stali nierdzewnej może wypełnić przestrzeń między zabytkowymi szafkami. W oparciu o naszą wiedzę, dostawcy i kupujący powinni przeprowadzić lokalne badania cen. Sprzedający powinien być świadomy stanu pieca i poprawnie go pokazać za pomocą licznych obszernych zdjęć w ogłoszeniu. Następnie bądź cierpliwy: poczekaj, aż ktoś przyjdzie z tobą, polując na twój piec.

Porozmawiajmy bezpośrednio o funkcjach bezpieczeństwa i wartości dodanej. Jeśli chcesz, aby asortyment vintage w stanie używanym był „podłącz i używaj”, proszę ocenić swoje oczekiwania jako nabywcy. Na przykład, jeśli chcesz kupić samochód zabytkowy. Chciałbyś zapłacić gotówką i 50-letnim samochodem tylko dlatego, że właściciel uważa, że ​​jest dobry?

Podczas gdy jazda próbna może udowodnić, czy się zatrzyma, czy nie, czy nie chciałbyś obserwować, co dzieje się z hamulcami, silnikiem i przekładnią?

Dlaczego w ogóle rozważasz zakup pięćdziesięcioletniego pieca, jeśli nie zadbasz o niego doskonale w domu? Chociaż może się to wydawać prostsze i bezpieczniejsze niż prowadzenie samochodu, w termostacie piekarnika należy ocenić kilka cech, ponieważ czasami jest on przestarzały po pół wieku!

Termostat nie ma bezpiecznych warunków pracy ani nawet światła z pilota stojącego piekarnika tylko dlatego, że obecny właściciel codziennie wypieka bochenek chleba. Problemy te wpływają na bezpieczeństwo i wydajność pieca. Przynajmniej zobowiąż się do zbadania kilku pieców i dokładnego sprawdzenia każdego, aby ocenić jego stan. Następnie wybierz liczbę, która odpowiada Twojemu „dużemu” budżetowi, w zależności od tolerancji grunge oraz budżetu, który obejmuje zakup, przeprowadzkę, czyszczenie i naprawy.

Często zadawane pytania dotyczące Twojego starożytnego pieca

Sprzedaż używanego przedmiotu wywoła wiele pytań, na przykład „ile zwykle kosztują drugie przedmioty?” „gdzie powinienem sprzedać moje używane urządzenia?” lub „czy ludzie z tego skorzystają?” Cóż, w tym dziale odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabytkowych pieców. Czytaj dalej, ponieważ możesz mieć na myśli te same pytania.

#1. Czy stary piec ma jakąkolwiek wartość?

Stare piece mogą być warte dużo pieniędzy. Za zabytkowe piece często oferowane są setki dolarów. Zanotuj proszę; jej stan ma istotny wpływ na cenę. Nie ma jednak znaczenia, czy Twój piec jest zepsuty, nadmiernie skorodowany lub ma inne poważne uszkodzenia. Nadal możesz sprzedać swój stary piec.

Ale zanim zastanowisz się, ile powinien kosztować stary piec, chciałbyś, aby wyglądał dobrze i był atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. Oczywiście Twój piec będzie wyglądał na spalony, ale możesz przynajmniej jakoś zmniejszyć brud i kurz na powierzchni. Oto kilka wskazówek, jak wyczyścić przypaloną płytę kuchenną, które mogą pomóc.

#2. Czy istnieje rynek antycznych pieców?

Sprzedaż pieca w stylu vintage lub antycznego może być wyzwaniem, ale istnieje kilka alternatyw. Wiele stron internetowych sprzedaje używane piece, nawet jeśli Twój piec jest uszkodzony. Dzięki temu postępowi w biznesie i sprzedaży możesz przy odrobinie wysiłku sprzedać zabytkowy piec.

#3. Ile jest wart stary piec na drewno?

Chociaż stare piece na drewno mogą nie być tej samej jakości, co w momencie zakupu, dopóki działa, ludzie nadal mogą z niego korzystać. Piec na drewno może kosztować od 30 do 40 dolarów za złom, ale jest wart o wiele więcej. Typowe piece opalane drewnem mogą kosztować od 100 do 1000 USD, w zależności od roku i rodzaju. Dowiedz się więcej z tego artykułu o cenniku antycznych pieców.

#4. Co mogę zrobić z moim starym kominkiem na drewno?

Dobrym pomysłem jest zabranie pieca na drewno i metalowych rur do centrum recyklingu. Skontaktuj się z jedną z wielu osób, które promują bezpłatne usługi w Internecie i niech przyjdą i znajdą to dla Ciebie, jeśli nie możesz zdjąć kuchenki. Pieniądze otrzymujesz z wartości metalu gadżetu.

To okładka!

Jeśli masz zabytkowe nieruchomości lub interesujesz się gotowaniem, możesz nabyć stare sprzęty kuchenne, takie jak żeliwne piece. Wiedząc, ile jest wart mój zabytkowy piec, wiesz, że możesz sprzedawać zabytkowe piece i cenne dla innych. Niezależnie od tego mamy nadzieję, że dużo się nauczyłeś! Jeśli chcesz więcej artykułów do pieców, to ten na „Dlaczego mój piec na drewno dymi, gdy otwieram drzwi?”