Jak wyregulować lampkę kontrolną na kuchence gazowej? 3 różne sytuacje!

Zastanawiasz się, jak wyregulować światło pilotujące na kuchence gazowej? Jest kilka prostych sposobów, które zależą od różnych sytuacji; o tym wszystkim dowiemy się, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Pomimo powszechnego stosowania elektronicznych zapalników iskrowych, wiele starszych kuchenek gazowych i piekarników wykorzystuje klasyczne, stojące palniki płomieniowe do rozpalania płomienia i zapalania gazu

Jak wyregulować lampkę kontrolną na kuchence gazowej? 3 różne sytuacje!

Płomień pilotujący w zabytkowym piecu może wymagać od czasu do czasu regulacji, aby zapewnić optymalne działanie. Gaz jest marnowany, gdy lampka kontrolna na kuchence gazowej jest ustawiona zbyt wysoko. Jeśli na dworze jest za zimno, palniki nie zapalą się, a jeśli tak, to w rezultacie lampka kontrolna zgaśnie. Moi przyjaciele, jest o wiele więcej rzeczy, które powinniście wiedzieć na ten temat. Najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się zaświecać i ustawić lampkę kontrolną. Po prostu czytaj dalej!

Sposoby regulacji lampki kontrolnej na kuchence gazowej

Na przykład, seria gazowa zasila zarówno palniki kuchenki, jak i piekarnika za pomocą jednego pilota umieszczonego w piekarniku. Metalowy ząb, który przypomina głowicę zraszacza, to miejsce, w którym znajduje się lampka kontrolna, jeśli chcesz jej użyć. Poproś pomocnika, aby przytrzymał drążek sterujący piekarnikiem, podczas gdy użyjesz zapalniczki, aby wyjąć pokrętło.

Musisz rozgrzać termoparę, a pilot zapala się, naciskając pręt przez około 20 sekund za każdym razem. Proces zapalania pilotów w innych modelach pieców jest taki sam. Możesz zmienić temperaturę pilota kuchenki gazowej, przekręcając śrubę w pobliżu uchwytu, jeśli jest za gorąco lub za zimno.

Śruba jest ogólnie dostępna dopiero po wymontowaniu palników i pieca. Aby zlokalizować śrubę, podążaj za rurką prowadzącą do uchwytu sterującego i poszukaj komory powietrznej. Następnie obracaj śrubę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wykonując małe obroty zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby przyciemnić płomień pilotujący. Gdy knot jest obracany w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, płomień staje się coraz większy. Niebieskie płomienie są możliwe, jeśli system działa prawidłowo i odpowiednio reaguje na zmiany warunków.

Niektóre piece wymagają ręcznej modyfikacji wlotu powietrza, aby regulować kombinację powietrza/gazu, aby dostosować światło pilota. Płyta cylindra z otworem wokół komory powietrznej i pokrętłem sterującym kontroluje ilość powietrza, które dostaje się do środka. Modyfikowanie wlotu powietrza jest tak proste, jak przesuwanie płyty wlotowej po poluzowaniu nakrętki blokującej płytkę. Zmniejsz wielkość płomienia poprzez stopniowe zamykanie otworu za pomocą pokrętła w żądanym kierunku. Jeśli go odwrócisz, płomień będzie bardziej widoczny, a otwór będzie pełniejszy.

Teraz, jak wyregulować światło pilota na kuchence gazowej w różnych sytuacjach?

#1. Awaria termopary

Termopara może nie utrzymać otwartego zaworu gazowego z jednego z trzech powodów, gdy pilot jest często regulowany. Albo płomień pilotujący jest zbyt daleko, płomień jest mały lub przerywany, albo termopara jest uszkodzona, co może prowadzić do problemów z termoparą. Pierwszy problem jest łatwy do naprawienia. Możesz zmienić sondę, naciskając lub ciągnąc ją, gdy gaz jest wyłączony. Następnie odkręć i wyjmij termoparę z palnika, jeśli jest uszkodzona. Cofnij poprzednią instalację, a następnie wykonaj nową. Możesz chcieć wiedzieć, jak wymienić termoparę pieca lub czujnik płomienia.

#2. Za mały płomień

Jeśli płomień jest za mały, użyj śrubokręta, aby poluzować śrubę pilota na sterowniku zaworu. Jeśli śruba nie jest oznaczona, sprawdź w instrukcji obsługi urządzenia, gdzie znajduje się ta konkretna śruba. Zatkanie rurki sterującej może również skutkować słabym płomieniem. Użyj puszki do góry nogami, aby przepchnąć sprężone powietrze przez barierę, jednocześnie chwytając puszkę, aby wcisnąć rurkę ze sprężonym powietrzem. W razie potrzeby dostępne są igły do ​​przebijania otworu rurki prowadzącej. Wiedz, dlaczego płomień na mojej kuchence gazowej jest pomarańczowy.

#3. Zmniejszenie lub zwiększenie szybkości przepływu powietrza

Jeśli kontrolka na kuchence gazowej nadal się gaśnie, możesz mieć przeciąg. W wielu przypadkach elementy sterujące gazem grzewczym są umieszczone na podłodze, co sprawia, że ​​są podatne na wybicie przez silny wiatr. Zainstalowanie zamiatarki na dole drzwi lub użycie metalowego ekranu to dwie opcje zapobiegania przedostawaniu się powietrza wejście. Niewydajne działanie pilota może być spowodowane zatkanymi otworami wentylacyjnymi, brakiem tlenu, który powoduje jego gaśnięcie. Jeśli otwór wentylacyjny został oczyszczony ze śmieci, ponowna instalacja pilota może być wszystkim, co jest wymagane.

To okładka!

Jeśli płomień jest słaby, w rurce sterującej występuje zablokowanie. Żadna ilość regulacji śruby nie zrobi różnicy w tej sytuacji. W zależności od pozycji pilota, do obiektu można wdmuchiwać sprężone powietrze, aby usunąć przeszkodę. Szpilka włożona do otworu zwykle usuwa zatkanie spowodowane smażeniem tłuszczu.

Płomienie, które wielokrotnie migoczą i gasną, można przypisać nieprawidłowo działającej termoparze. Sygnał elektryczny jest wysyłany do zaworu gazowego, gdy pilot jest zapalony, instruując go, aby pozostał otwarty. Jeśli zauważysz różnicę temperatur po zbliżeniu termopary do płomienia, to wiesz, że udało się. Zakup nowego może być jedyną opcją, jeśli uważasz, że kroki, jak wyregulować światło pilota na kuchence gazowej, nie działają.

Najlepiej przeczytać powiązane artykuły o tym, dlaczego moja kuchenka gazowa się nie zapala i jak używać patelni na kuchence gazowej.