Jak wybrać suszarkę do włosów? 5 niesamowitych wskazówek!

Zastanawiasz się, jak wybrać suszarkę do włosów? Jeśli chodzi o kupowanie suszarek do włosów, zawsze lepiej jest kupić urządzenie o odpowiedniej jakości, odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów, które może znacząco wpłynąć na stan Twoich włosów.

Będziesz mniej prawdopodobne, że skończysz z uszkodzonymi, spalonymi włosami, jeśli użyjesz odpowiedniej suszarki.

Jak wybrać suszarkę do włosów? 5 niesamowitych wskazówek!

Szukając suszarki, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana, wagę, moc i wszelkie dodatkowe funkcje, które mogą ułatwić suszenie włosów. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz się czegoś nauczyć związane z tym pytaniem, przeczytaj ten artykuł na końcu. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Wskazówki dotyczące wyboru suszarki do włosów

Kupujesz suszarkę i nie wiesz, jaki rodzaj suszarki jest odpowiedni dla Twoich włosów. Nie martw się. Oto odpowiedź, jak wybrać suszarkę do włosów. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci w wyborze suszarki.

#1. Wybierz turmalin jonowy do grubych i kręconych włosów

Ujemne ładunki z jonowych lub turmalinowych suszarek do włosów pomagają uniknąć kropelek wody na zamkach, co pozwala na szybkie suszenie. W związku z tym inne suszarki nie działają wydajnie na grubych, falowanych włosach; sprawia, że ​​włosy stają się szorstkie podczas suszenia. Wybierz suszarkę z turmalinem i uzyskaj idealne, gęste, kręcone włosy, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Większość suszarek jonowych i turmalinowych jest wykonana z materiału porcelanowego. Suszarka turmalinowa prawie na pewno będzie kosztować więcej niż suszarka jonowa. Jeśli jednak masz kręcone lub grube, może to być opłacalny zakup.

Ci, którzy mają trudności z suszeniem włosów, skorzystają z suszarki turmalinowej lub jonowej. Staraj się unikać jonowej suszarki do włosów, jeśli twoje włosy są cienkie lub cienkie. Nie są tak skuteczne, jak inne suszarki przy zwiększaniu głośności.

Możesz również przeczytać o tym, czym jest turmalinowa suszarka do włosów.

#2. Używaj suszarek ceramicznych lub porcelanowych do włosów suchych

Jeśli twoje włosy są suche lub delikatne, świetną opcją będzie porcelanowa lub ceramiczna suszarka. Suszarki z ceramiczną lub porcelanową obudową z tworzywa sztucznego lub metalu wytwarzają mniej szkodliwe i bardziej stałe ciepło, co czyni je najlepszym wyborem do włosów suchych lub jedwabistych, które skutecznie i szybko wchłaniają wodę. Jeśli nie masz pewności, jaką suszarkę kupić, porcelanowa lub ceramiczna suszarka jest odpowiednia do wszystkich rodzajów włosów. Jony ujemne są również używane w suszarkach porcelanowych lub ceramicznych, aby zapobiec puszeniu się i przyspieszyć suszenie. Technologia podczerwieni jest stosowana w większości porcelanowych lub ceramicznych suszarek do włosów. Oznacza to, że wykorzystują one maksymalną energię fal, aby przeniknąć przez włosy i pomóc w prawidłowym wysuszeniu włosów od wewnątrz.

#3. Suszarka do włosów z tytanu

Ciepło z tytanowej suszarki do włosów jest stałe i zrównoważone. Nie była to jednak doskonała opcja do włosów delikatnych lub połamanych, ponieważ robi się tak gorąco. Z drugiej strony suszarka tytanowa ograniczy wysuszenie włosów, jeśli masz grube lub długie włosy. Ponieważ tytan jest lżejszy od porcelany lub ceramiki, suszarka jest często przenośna. Jeśli masz do wyschnięcia kilka zamków, dzięki temu obsługa jest jeszcze wygodniejsza. Dowiedz się więcej o różnych rodzajach suszarek do włosów.

#4. Wybierz 1500 watów suszarki

Moc suszarki jest miarą tego, jak szybko i intensywnie pracuje silnik. Jeśli moc jest większa, możesz szybko wysuszyć włosy. Suszarki, które zużywają mniej watów, są zwykle tańsze, dlatego lepiej zastąpić suszarki o małej mocy suszarką, która zużywa dużą moc. Suszarki do włosów o dużej mocy doskonale nadają się do suszenia grubych i falowanych włosów w krótkim czasie.

Jeśli używasz suszarki do użytku osobistego, dobrym rozwiązaniem jest suszarka o mocy 1500 watów. Jeśli twoje włosy są grube i ciężkie, to suszarka o małej mocy to tylko strata czasu i pieniędzy. Do takich włosów użyj suszarki o mocy 1800-2000 W. Eksperci od urody najczęściej używają suszarek o dużej mocy do stylizacji włosów. Ale używając suszarki o dużej mocy w domu, otrzymujesz jedwabiście gładkie włosy, które są potrzebne w salonach kosmetycznych. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, ile watów zużywa suszarka do włosów.

#5. Wybierz lekkie suszarki do włosów

Niektórzy uważają, że waga suszarki jest niewielka, ale waga suszarki ma duże znaczenie przy wyborze suszarki. Chciałabyś, aby marka była lekka i przyjemna w obsłudze podczas suchych loków. To znacznie ułatwia wydmuchiwanie włosów. Wybierz tylko suszarkę, która waży około (0,45 kilograma) 1 funta i zapewnia najprzyjemniejszą wydajność dmuchania. Szybko się męczysz, jeśli używasz suszarki o wadze większej niż 1 funt.

To okładka!

Byliśmy zachwyceni, że dowiesz się, jak wybrać suszarkę do włosów. Jeśli więc wychodzisz po suszarkę do włosów, pamiętaj, że wybrana przez Ciebie suszarka powinna być odpowiednia dla Twoich włosów. Jeśli nie wiesz, jak wybrać strój, nie rób tego. Wszystkie zalecenia, które pomogą Ci w zakupie suszarki, zostały wymienione powyżej. Mamy nadzieję, że czytanie tego posta było dla Ciebie przyjemnością i wiele się z niego nauczyłem. Dziękujemy za pobyt z nami, przyjaciele.