Jak wymienić uszkodzoną przez wodę stopkę 2×4: 2 niesamowite sposoby

Czy Twój podkład wygląda na uszkodzony przez wodę? W tym artykule pokażemy, jak wymienić uszkodzoną przez wodę stopkę 2×4.

Fundament jest istotnym elementem całej konstrukcji Twojego domu. Może wykonywać zadanie zatrzymywania wilgoci z dala od domu i zapewnia płaską platformę do budowy domu.

Jak wymienić uszkodzoną przez wodę stopkę 2x4: 2 niesamowite sposoby

Co to jest stopka?

Stopka jest ważnym elementem konstrukcyjnym każdego domu. Stopka jest jedynym elementem domu, który przez większość czasu dotyka ziemi.

Są one również nazywane stopkami rozłożonymi, ponieważ określają ciężar domu, pozwalając im przykleić się do podłoża. Najlepszą analogią do tego jest pchanie noża przez masło.

Spróbuj włożyć ostrze noża. Jak widać, można stosunkowo łatwo wepchnąć nóż w masło, ale jeśli obrócisz nóż w bok, szerokie ostrze styka się teraz z masłem i nie będziesz w stanie wcisnąć ostrza w masło chyba że masło ma miękką konsystencję.

Szeroka powierzchnia ostrza rozkłada siłę skierowaną w dół na większy obszar, podobnie jak stopka. Stopka lub stopka może znajdować się na różnych poziomach.

Jeśli widzisz złożoną stopkę, może wyglądać, jakby wyglądała jak zestaw kroków, gdy stopka zmienia wysokość, i dlatego nazywa się ją stopką kroku.

Stopka jest obowiązkowa, gdy budynek nie ma pełnego fundamentu. Jednym z przykładów jest dom w całości podpiwniczony i obok niego garaż.

Czy szkody spowodowane przez wodę mogą zaszkodzić fundamencie domu?

Uszkodzenie fundamentu domu przez wodę może negatywnie wpłynąć na jego stabilność. Może to prowadzić do wygiętych ścian, pęknięć lub w najgorszym przypadku zawalenia się samego domu.

Uszkodzenia fundamentów domu przez wodę mogą wystąpić na różne sposoby. Gleba staje się słaba, gdy woda zala grunt otaczający dom, a dzieje się tak w wyniku powodzi, rozmrażania śniegu, uszkodzonych przewodów wodnych i nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Oto trzy główne sposoby, w jakie woda może wpływać na glebę otaczającą Twój dom.

1. Ciśnienie hydrostatyczne

Ciśnienie hydrostatyczne odnosi się do siły wywieranej przez wodę na daną powierzchnię. Gdy woda gromadzi się wokół domu z powodu takich okoliczności jak powódź i nieszczelność instalacji, powstaje ciśnienie hydrostatyczne na fundamencie konstrukcji.

Ciśnienie hydrostatyczne może być niebezpieczne, ponieważ może powodować pękanie fundamentów, co prowadzi do nieszczelności fundamentów.

2. Rozległa gleba

Niemal w każdym miejscu można zaobserwować ekspansywne gleby. Gleby ekspansywne zawierają minerały zdolne do wchłaniania wody.

Im więcej wchłoniętej wody, tym wyraźniejszy przyrost objętości gruntu – ten rodzaj gruntu naciska na fundament, powodując pęknięcia w posadzce i ścianach.

Ten cykl rozszerzania się i kurczenia kładzie duży nacisk na domy. Uszkodzenia mogą z czasem stać się bardziej dotkliwe, dlatego konieczne jest ograniczenie wody na fundamencie.

3. Erozja duszy

Woda deszczowa może ostatecznie wypłukać glebę, która ostatecznie utrzymuje fundament. Wielu właścicieli domów łatwo przeoczyło objawy zalania fundamentów domu, dopóki nie staną się one na tyle poważne, że wymagają profesjonalnej interwencji.

Jakie są wczesne oznaki uszkodzenia podłoża przez wodę?

Powinieneś zanotować kilka wskaźników, aby ocenić, czy woda spowodowała uszkodzenie twojego fundamentu. Oto kilka wskazówek, jak określić wczesne ostrzeżenia przed uszkodzeniem przez wodę w twoim fundamencie.

Tworzenie pęknięć

Obecność pęknięć w fundamencie może wskazywać na uszkodzenie przez wodę. Te pęknięcia mogą pojawić się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Uginające się podłogi, poziome pęknięcia i pęknięcia schodów w narożnikach wskazują na poważne problemy konstrukcyjne. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków ostrzegawczych, musisz skontaktować się z ekspertem od odnawiania wody, aby sprawdzić, czy nie jest to uszkodzenie fundamentu.

Woda w piwnicy

Woda gromadząca się w piwnicy może sygnalizować problem z hydrauliką. Konieczne jest sprawdzenie pod kątem uszkodzonych rur i wadliwego sprzętu.

Możliwą przyczyną tego może być woda przesączająca się do pęknięć z fundamentu lub woda deszczowa z dachu. Gromadzenie się wody w piwnicy po silnym deszczu jest najprawdopodobniej wynikiem dwóch wyżej wymienionych scenariuszy.

Akumulacja wody w oknach i drzwiach

Jeśli zauważysz, że Twoje drzwi i okna nie otwierają się lub zamykają prawidłowo, możliwe, że są oznaki uszkodzeń spowodowanych gromadzeniem się wody. Nadmierna ilość wody może spowodować wypaczenie okien i drzwi.

W każdym razie ważne jest, aby odpowiednio zaizolować i zamknąć drzwi i okna. Jeśli tego nie zrobisz, konsekwencjami będzie pleśń, zalanie i rachunki za naprawy.

Ślady pleśni

Do przetrwania pleśń potrzebuje dwóch rzeczy: wilgoci i materii organicznej. Ślad pleśni może być oznaką uszkodzenia przez wodę.

Nawet jeśli niektórych z nich nie widać, z pewnością rozpoznasz spleśniały zapach, który może wynikać z pęknięcia fundamentu. Inną oznaką uszkodzenia przez wodę jest rozmoczone i spleśniałe drewno.

Metody wzmocnienia fundacji Twojego domu

Jeśli uważasz, że fundament twojego domu jest uszkodzony przez wodę, najwyższy czas rozważyć różne rozwiązania, które mogą pozwolić ci je naprawić. Właściwa metoda zależy od struktury mieszkalnej.

1. Podkład

Ta metoda może zwiększyć głębokość fundamentu lub go naprawić, jeśli ma znaczne uszkodzenia od wody. Rozważ tę metodę, jeśli twój dom ma pęknięcia szersze niż ¼ cala.

Kilka rodzajów podbudów obejmuje wylewanie masy, pale i belkę, pale śrubowe i wsporniki oraz tratwę palową.

2. Płaszcz fundamentów

Ta metoda jest wskazana, jeśli istnieją kolumny, które wymagają wzmocnienia. Jeśli dodatkowo obciążasz ścianę poprzez dylatacje, jest to koniecznością.

Aby wykonać tę metodę, zespół fachowców wykona płaszcz betonowy na fundamenty budynku.

Wniosek

Teraz, gdy masz już wgląd w to, jak wymienić uszkodzoną przez wodę stopkę 2×4, możesz wykonać tę pracę natychmiast, jeśli masz problem z uszkodzeniem fundamentu domu. Zawsze pamiętaj o wczesnych oznakach zalania, aby pomóc Ci określić, kiedy wezwać pomoc.

Aby uzyskać więcej powiązanych artykułów, możesz kliknąć te artykuły, aby dowiedzieć się, co się stanie, jeśli Twój dom zostanie uszkodzony przez wodę i jak naprawić uszkodzone przez wodę pływające deski podłogowe.