6 wskazówek, jak rozpoznać podłogi z twardego drewna uszkodzone przez wodę

Czy martwisz się, jak rozpoznać podłogę z twardego drewna zniszczoną przez wodę? Prawdopodobnie właśnie doświadczyłeś powodzi, wycieków wody lub właśnie kupiłeś nowy dom i chcesz mieć pewność, że podłoga jest wolna od uszkodzeń spowodowanych przez wodę; czegokolwiek doświadczyłeś, jesteś w doskonałym miejscu, aby znaleźć odpowiedź.

Ustalenie, czy podłoga z twardego drewna jest uszkodzona przez wodę i znajomość stopnia uszkodzenia może pomóc w zrozumieniu, czy potrzebnych jest kilka napraw lub czy wymagana jest pełna wymiana. Kontynuuj czytanie poniższej treści w celu uzyskania dalszych informacji.

6 wskazówek

Identyfikacja oznak uszkodzenia przez wodę

Wiele czynników może wskazywać, że Twoja drewniana podłoga jest uszkodzona przez wodę. Musisz zwrócić uwagę na te wskazania, aby upewnić się, że twoja baza jest tak dobra, jak powinna.

Dłuższy okres kontaktu z wodą może prowadzić do zmiękczenia, gnicia, rozpadania się lub rozwoju pleśni i pleśni. Drewno uszkodzone przez wodę może prowadzić do ryzyka; dlatego zaleca się natychmiastowe obserwowanie takich sytuacji.

Ponadto dowiedz się, jak rozpoznać podłogę z twardego drewna uszkodzoną przez wodę, pamiętając o następujących kwestiach i zwracając uwagę na te znaki:

  • Możesz zobaczyć wyblakłe lub przebarwione plamy lub obszary. Te plamy i przebarwienia mogą wskazywać na uszkodzenie przez wodę.
  • Podłogi z twardego drewna często mają regularny wzór znaków, a jeśli widzisz te nieregularne lub wyblakłe, jest to kolejny znak.
  • Kiedy na nie nadepniesz, zmiękczone deski podłogowe często skrzypią i są wyjątkowo niestabilne i niebezpieczne podczas chodzenia. Od niechcenia naciskanie rąk na podejrzane obszary może pomóc w identyfikacji dotkniętych.
  • Zwróć uwagę na niezwykle podwyższone miejsca; mogą puchnąć z powodu wchłaniania wody. Niektórzy, zamiast puchnąć, dziwnie się zginali.
  • Kolejny czynnik, który może być podobny lub związany z obrzękiem, ale zamiast niewielkiego miejsca, deska podłogowa może wydawać się podwyższona, co jest już znane jako bańki. Może to nawet spowodować wyskoczenie paznokci; możesz również uważać na te gwoździe, ponieważ może to spowodować przypadkowe obrażenia.
  • Rozrost rozmytych lub śluzowatych, przebarwionych plam, które są pleśniami, pojawia się z powodu długotrwałego kontaktu z wodą.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz również zobaczyć tę treść o uszkodzeniu podłogi z twardego drewna.

Naprawa podłóg drewnianych uszkodzonych przez wodę

Zanim przejdziesz dalej, możesz najpierw rozważyć, czy chcesz naprawić lub wymienić drewniane podłogi. Aby ocenić, co powinieneś zrobić, możesz odwołać się do następujących:

  • Jak długo podłoga była moczona w płynie?
  • Jaki jest stopień uszkodzenia?
  • Co kosztowałoby Cię więcej, naprawienie lub wymiana?
  • Czy masz czas, aby to naprawić samodzielnie?

Jeśli zdecydujesz się poprosić o pomoc profesjonalistów, możesz sprawdzić, która firma jest najlepsza i znajduje się w Twojej okolicy.

Teraz, jeśli możesz to naprawić samodzielnie, możesz zobaczyć następujące wskazówki:

Krok 1. Uporządkuj teren tak bardzo, jak to możliwe, usuń ciężkie meble i elementy wyposażenia i odłóż je na bok.

Krok 2. Dowiedz się, co spowodowało uszkodzenie drewnianej podłogi przez wodę. Może to być nieszczelna rura, woda sącząca się przez okna lub szczeliny w drzwiach, a także urządzenia takie jak lodówki i zmywarki.

Po zidentyfikowaniu źródła natychmiast je napraw. Więc kiedy wymienisz podłogę z twardego drewna, problem nie powtórzy się.

Krok 3. Teraz musisz zebrać potrzebne narzędzia: odkurzacz na mokro, wiadro, sztywną szczotkę, ściągaczkę, gumowe rękawiczki, osuszacze i środek dezynfekujący.

Krok 4. Używając mokrego odkurzacza, powoli przechodź przez mokre obszary. Użyj ściągaczki, aby zebrać wilgoć, a następnie pozwól mokremu odkurzaczowi zassać wodę.

Krok 5. Wyczyść podłogę z twardego drewna łagodnym detergentem, środkiem dezynfekującym i roztworem ciepłej wody. Zanurz pędzel w mieszance, a następnie wyszoruj podłogę.

Nie ma potrzeby dolewania wody po nałożeniu mieszanki, gdyż może to spowodować dalsze uszkodzenia. Upewnij się, że dokładnie wyszorowałeś podłogę; ma to również na celu zapobieganie rozwojowi pleśni i pleśni.

Aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z rozwojem pleśni, możesz przeczytać ten artykuł zatytułowany jak usunąć pleśń z podłóg drewnianych.

Krok 6. Zostaw osuszacz w pomieszczeniu, aby upewnić się, że będzie powoli odsysał wilgoć z drewna. Niecierpliwe używanie bezpośredniego ciepła może spowodować więcej uszkodzeń.

Jeśli nie masz osuszacza, a pogoda nie jest wilgotna, możesz otworzyć drzwi i okna, aby zapewnić dobry przepływ powietrza. Uruchom wentylator, aby wspomóc proces suszenia.

Krok 7. Możesz rozwiązać nieco podwyższone drewno, cierpliwie je szlifując. Ponieważ ten proces może być zbyt wymagający, możesz poprosić o pomoc doświadczonej osoby.

W niektórych przypadkach możliwa jest wymiana kilku desek i jest to o wiele lepsza opcja dla mniejszej powierzchni, ale mocno uszkodzonych. Aby uzyskać pomoc w tym zadaniu, możesz odwiedzić tę zawartość dotyczącą wymiany uszkodzonych obszarów drewnianej podłogi.

Krok 8. Możesz teraz przystąpić do renowacji podłogi z twardego drewna. Niezależnie od tego, czy będziesz go malować, czy odnawiać, najpierw nałóż uszczelniacz.

Możesz również zapoznać się z tym artykułem dotyczącym czyszczenia uszkodzonej przez wodę drewnianej podstawy.

Wniosek

Jeśli chodzi o rozpoznawanie podłóg drewnianych uszkodzonych przez wodę, wystarczy zapamiętać sześć znaków. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny!