Jak wymienić termoparę na podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Czy wiesz jak wymienić termoparę w podgrzewaczu wody? Naucz się tych sześciu łatwych kroków! Nie musisz iść do profesjonalnego personelu, aby go wymienić. Potrzebujesz tylko wystarczającej wiedzy i pewności siebie.

Wymiana jakichkolwiek części naszych urządzeń w domu jest wygodniejsza i oszczędniejsza. Wystarczy przeczytać kilka artykułów i usunąć najbardziej krytyczne i wrażliwe części. Nauka nowych strategii i metod da nam również informacje o tym, co może się wydarzyć, lub cenne wskazówki.

Większe rodziny zwykle używają podgrzewacza wody do przechowywania gazu do przechowywania od 30 do 50 galonów. Wykorzystuje palnik gazowy na dole do podgrzewania wody w zbiorniku. To najlepsza opcja, jeśli potrzebujesz zaopatrzyć się w ciepłą wodę. W przeciwieństwie do elektrycznego podgrzewacza wody bez zbiornika, nie musisz instalować każdego z nich do kranu.


Co to jest termopara w podgrzewaczach wody?

Termopara mierzy temperaturę ciepła i ma dwa metale, podgrzewane i chłodzone, połączone na końcu drutu. Jeśli zauważysz, że Twój podgrzewacz wody nie wytwarza ciepłej wody, być może musisz wymienić termoparę na wymianę. Jeśli potrzebujesz części zamiennej, kontynuuj czytanie tego artykułu i dowiedz się, jak wymienić termoparę w podgrzewaczach wody. Tak czy inaczej, termopara odgrywa znaczącą rolę w podgrzewaczach wody. Chociaż niektóre podgrzewacze wody nie mają termopar ani termostosów.


Kroki wymiany termopary w podgrzewaczach wody

Należy prawidłowo wykonać te czynności, aby zapewnić prawidłowe działanie podgrzewacza wody po wymianie termopary. Ale przed demontażem podgrzewacza wody należy zakupić termoparę o odpowiednim rozmiarze. Możesz sprawdzić instrukcję produktu, aby upewnić się, że kupisz dokładnie taki rozmiar, jakiego potrzebujesz.

Niektórzy ludzie mają tendencję do mylenia między termoparą a termostosem. Oba mierzą, ale termopara mierzy temperaturę, podczas gdy termostos jest urządzeniem elektrycznym, które zwykle składa się z termopar do konwersji energii cieplnej na elektryczną.

Jeśli Twój podgrzewacz wody typu gazowego nie nagrzewa się, niekoniecznie oznacza to, że musisz kupić nowy podgrzewacz wody. Czasami trzeba sprawdzić jego część i określić, która część wymaga wymiany. Jeśli masz już pod ręką termoparę lub chcesz się dowiedzieć, zanim dokonasz wymiany. Przeczytaj uważnie kroki. Bez obaw, te kroki są łatwe w zarządzaniu i zrozumiałe.

Krok 1. Wyłącz dopływ gazu

Odłączenie dopływu gazu jest niezbędne, ponieważ będziesz demontować części w swoim podgrzewaczu wody. Zapewni Ci bezpieczeństwo i nie będzie wycieku gazu. Następnie przygotuj potrzebne narzędzia, takie jak różne rozmiary kluczy lub może zestaw kluczy. Oto jak wyłączyć podgrzewacz wody..

Krok 2. Odkręć termoparę

Do odkręcenia termopary użyj odpowiedniego śrubokręta. Następnie odkręć rurkę gazową do lampki kontrolnej i głównego palnika. Odkręć przednią pokrywę i wyjmij zespół palnika.

Krok 3. Usuń starą termoparę

Po pomyślnym wyjęciu palnika gazowego czas na wyjęcie termopary. Na rynku dostępnych jest kilka marek podgrzewaczy wody, a termopary można przymocować za pomocą śruby lub umieścić we wsporniku napinającym. Jeśli jest połączony śrubą, odkręć je lub powoli wyciągnij ze stelaża.

Jeśli zdecydujesz się sprawdzić stan termopary, możesz użyć woltomierza, aby to określić. Przymocuj czerwony klips do końcówki termopary i przypnij drugi do miedzi. Jeśli twój woltomierz wskazuje od 20 do 30 woltów, oznacza to, że nadal jest w dobrym stanie i wymaga tylko czyszczenia. Ale jeśli jest mniej niż 20 woltów, potrzebujesz wymiany.

Możesz również przeczytać o tym, kiedy wymienić podgrzewacz wody.

Krok 4. Zainstaluj nową termoparę

Jeśli termopara wymaga wymiany, musisz odłączyć przewód. Zainstaluj nowy na wsporniku, a następnie przykręć śrubę. Daj co najmniej pół cala końcówki do wyrównania z płomieniem pilotującym. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz tylko trochę czyszczenia, będziesz potrzebować wełny stalowej lub gąbki o szorstkiej stronie. Wytrzyj nim końcówkę termopary i wróć na miejsce.

Krok 5. Zwróć zespół palnika

Ostrożnie odwróć zespół palnika na dole. Podłącz wszystkie przewody za pomocą klucza do zaworu sterującego gazem. Dokładnie podłącz wszystkie luźne kable. Należy pamiętać, że należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zginać się podczas obsługi lampki kontrolnej.

Krok 6. Włącz gaz

Czas to sprawdzić. Używając mieszanki mydła i wody, wytrzyj go na głównym przewodzie zasilającym pod kątem jakichkolwiek wycieków. Jeśli bulgocze, to znaczy, że przecieka, a następnie zaciska połączenia. Włącz podgrzewacz wody. Zapal płomień pilotujący i sprawdź termoparę, aby sprawdzić, czy jest zrównana z ogniem.


To jest Wrap!

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak wymienić termoparę na podgrzewaczu wody; łatwo wymienić termoparę, prawda? Masz już na to pomysły. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i podjąć środki ostrożności, takie jak odcięcie dopływu gazu i inne.