Jak daleko powinny znajdować się kuchenki mikrofalowe nad kuchenką? 3 Niesamowita rekomendacja!

Czy zastanawiasz się, jak daleko powinny znajdować się mikrofale nad kuchenką? Może występować różnica w odległości między kuchenką mikrofalową a górną częścią zasięgu w zależności od tego, jakiej mikrofalówki zamierzasz używać.

Ponieważ są one zaprojektowane do pracy w wyższych temperaturach zewnętrznych, mikrofale over-the-range wymagają mniej miejsca między kuchenką a kuchenką mikrofalową niż modele nablatowe.

Jak daleko powinny znajdować się kuchenki mikrofalowe nad kuchenką? 3 Niesamowita rekomendacja!

Montaż kuchenki mikrofalowej nad strażnikiem ma ograniczenie wydajności ustawione przez producenta. Wyjście BTU typowego zakresu mieszkalnego jest znacznie większe w porównaniu do tego typu zakresu.

Z tego powodu GE twierdzi, że nie powinny być używane na strzelnicach z palnikami, które wytwarzają więcej niż 60 000 BTU. Więc nie musisz się tym martwić, chyba że masz wiele potężnych palników.

Co polecają Eksperci?

Jeśli chodzi o to, jak daleko powinny znajdować się kuchenki mikrofalowe nad kuchenką, zalecana odległość między kuchenką a kuchenką powinna wynosić co najmniej 13 cali, w zależności od modelu kuchenki mikrofalowej. Odległość między kuchenką mikrofalową na blacie a mikrofalą poza zasięgiem zależy od tego, jaki masz typ.

Weź również pod uwagę następujące zalecenia dotyczące konkretnej instalacji, którą chcesz przeprowadzić. Opiera się na sugestiach ekspertów, więc zastanów się, czy Twoja kuchnia wygląda lepiej i maksymalizuje przestrzeń.

#1. Kuchenki mikrofalowe na blat

Aby uniknąć pożaru lub przegrzanej kuchenki mikrofalowej na blacie, trzymaj ją wystarczająco daleko od zasięgu. Jako bonus, rozlane jedzenie na kuchence nie dostanie się do kuchenki mikrofalowej.

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej nablatowej w tym zakresie wymaga umieszczenia jej co najmniej 2 stopy od kuchenki ze względu na ograniczenia konstrukcyjne. Dlatego nigdy nie powinny używać ich na płycie kuchennej.

#2. Montaż poza zasięgiem

W kuchence mikrofalowej tego typu wbudowane są systemy wentylacyjne do odpowietrzania i filtrowania spalin z płyty kuchennej. Te typy pozwalają na wybór pomiędzy odprowadzeniem na zewnątrz lub zawróceniem oparów spalin do kuchni. W zależności od tego, kogo zapytasz, idealna odległość między tymi urządzeniami a piecem jest różna.

Musi istnieć 30-calowy prześwit między szczytem zakresu a jakąkolwiek palną powierzchnią, zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Mieszkaniowym. Mimo to mikrofale, które mogą tolerować mniejszy prześwit, muszą być instalowane zgodnie z zaleceniami producenta. To zezwolenie jest podstawą większości miejskich przepisów budowlanych.

Najniższa półka kuchenki mikrofalowej nie powinna znajdować się wyżej niż 54 cale nad podłogą, według National Kitchen and Bath Association Oznacza to, że typowa 36-calowa płyta kuchenna może być używana z kuchenką mikrofalową o szerokości zaledwie 18 cali.

Niektórzy producenci dopuszczają mniejsze prześwity. Według GE kuchenki mikrofalowe muszą mieć od 13 do 16 cali odstępu między płytą grzejną a kuchenką mikrofalową. Duże garnki na kuchence mogą być uciążliwe, jeśli Twoja płyta kuchenna nie jest zbyt pojemna. Aby dać ci jasną perspektywę, przeczytaj, dlaczego piec nazywa się asortymentem.

#3. Gotowanie indukcyjne w kuchence mikrofalowej

National Kitchen and Bath Association zaleca, aby zapewnić czyste miejsce do lądowania w pobliżu kuchenki mikrofalowej, tak aby kucharze mogli umieszczać tam naczynia z mikrofalówki.

Umieść punkt lądowania powyżej, poniżej lub obok drzwi kuchenki mikrofalowej na platformie o szerokości 15 cali. Przestrzeń na blacie wokół płyty kuchennej musi być wolna, ponieważ kuchenka mikrofalowa typu over-the-range nie ma bezpośredniego miejsca do lądowania.

Mikrofalówka w zasięgu vs. Zintegrowana kuchenka mikrofalowa: jaka jest różnica?

Chociaż oba zostały zaprojektowane w celu zaoszczędzenia cennego miejsca na blacie, oba typy mikrofal różnią się pod kilkoma ważnymi względami. Kuchenki mikrofalowe o dużym zasięgu są przydatne z dwóch powodów. Oprócz tego, że są kuchenkami mikrofalowymi, urządzenia te mogą być używane jako alternatywa dla okapów kuchennych.

Kuchenka mikrofalowa nablatowa może być ukryta za szafką lub zamontowana na ścianie jako opcja wbudowana, jeśli pozwala na to miejsce. Mimo że zwalniają dużo miejsca na blacie, ich instalacja może być nieco trudna. Licencjonowany elektryk jest zalecany, jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałeś prac elektrycznych.

Gdzie należy umieścić kuchenkę mikrofalową?

Umieść kuchenkę mikrofalową na blacie co najmniej pół metra od palnika podczas jej używania. Jeśli to możliwe, połóż go na blacie obok miejsca, w którym przygotowujesz jedzenie. Kuchenka mikrofalowa nablatowa sprawi, że Twoja kuchnia będzie działać płynniej, jeśli jednocześnie gotuje więcej niż jedna osoba.

Wypróbuj go w kilku różnych miejscach w kuchni, jeśli nie wiesz, gdzie go postawić. Następnie wybierz ten, który wolisz. Urządzenia te są przenośne ze względu na niewielkie rozmiary i lekkość. Przetestuj pole licznika w pobliżu miejsca lądowania w zakamarku lub na wózku, aby zobaczyć, jak działa, zanim się do tego zobowiążesz. Aby lepiej zrozumieć, dowiedz się, jak blisko może znajdować się kuchenka mikrofalowa nad kuchenką.

To okładka!

Nie ma ustalonego pomiaru, jak daleko powinny znajdować się mikrofale nad kuchenką. Jeśli jesteś wyższy niż zwykle, możesz rozważyć podniesienie kuchenki mikrofalowej w swoim zasięgu.

Odwrotnie, ciepło z powierzchni do gotowania może uszkodzić żaroodporne panele, jeśli zostaną zainstalowane niżej niż zaleca producent. Ale zainstalowanie niższej kuchenki mikrofalowej może zwolnić więcej miejsca na kuchence na inne garnki i patelnie.

Jeśli Twoja szafka kuchenna jest wyższa niż wymagana wysokość, może być konieczne podniesienie kuchenki mikrofalowej nieco wyżej niż zaleca producent. Tak długo, jak łatwo się do niej dostać, możesz zainstalować kuchenkę mikrofalową nad kuchenką na dowolnej wysokości. Chcesz przeczytać więcej o piecach? Sprawdź, jak czyścić płytę kuchenną ze stali nierdzewnej. Dziękuję za przeczytanie!