Jak wymienić suszarkę gazową? 7 prostych kroków!

Czy wiesz, jak wymienić suszarkę gazową? Jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Możesz wymienić starą suszarkę gazową w kilku prostych krokach; wyłączenie przewodu gazowego, odłączenie suszarki i zastąpienie jej nową.

Podczas wymiany suszarki gazowej ważne jest, aby określić, jak obchodzić się z odpowiednim sprzętem i osprzętem.

Jak wymienić suszarkę gazową? 7 prostych kroków!

Należy pamiętać, że suszarka jest odpowiednia dla domu przed jej zainstalowaniem. Podłącz prawidłowo przewód zasilający i otwór wentylacyjny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć wymianę. Typowe suszarki działają poprawnie do 15 lat i będą wymagały dwukrotnej naprawy w tym okresie. Lepiej jest również wymienić suszarkę, jeśli ją wcześniej naprawiłeś. Każda osoba może zdemontować starą suszarkę i zastąpić ją nowoczesnym modelem. Zacznijmy czytać ten artykuł!

Kroki wymiany suszarki gazowej

Chociaż wyższy koszt urządzenia, suszarka gazowa może być doskonałą opcją niż elektryczna. Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, po prostu wymieniając starą suszarkę na nową ręcznie. Za każdym razem, gdy zaczniesz, dokładnie sprawdź, czy wymagania suszarki gazowej i wylot są takie same. Jeśli nigdy nie jesteś ekspertem w tego typu projektach lub nie posiadasz bezpiecznych, szybkich technik do sprawdzenia, lepiej wezwać specjalistę ds. konserwacji w celu instalacji. Poniżej wymieniliśmy kroki, które pomogą Ci wymienić suszarkę gazową:

Krok 1. Odłącz gazociąg i wyłącznik

Tylko na centralnej tablicy wyłączników wszystkie wyłączniki muszą być wyłączone. Może znajdować się w różnych miejscach, m.in. w piwnicy lub garażu w domu, w pralniach czy pokojach gościnnych w kondominiach i mieszkaniach. Te zawory gazowe dla rury gazowej suszarni mogą być wyłączane w kierunku zaworu źródła lub nawet na centralnej rurze odcinającej główne zasilanie. Główny zawór odcinający znajduje się inaczej w każdym budynku.

W większości domów do wyłączania przewodu gazowego można użyć ruchomego śrubokręta o średnicy od 30,5 do 38,1 cm lub od 12 do 15 cali. Obracaj ten zawór, aż wierzchołek będzie równoległy do ​​​​rurociągu. Zapytaj dostawcę gazu, jeśli nie czujesz się szczególnie dobrze podczas wyłączania rury gazowej.

Przeczytaj także, dlaczego moja suszarka pachnie gazem.

Krok 2. Umieść gwint w rurze gazowej

Będziesz musiał potraktować każdy gwintowany element łączący za pomocą kleju do łączników rurociągów przed faktycznym podłączeniem rurki suszarki do przewodu gazu ziemnego w suficie. Pomoże to w tworzeniu szczelnego uszczelnienia pomiędzy elementami rury, zapobiegając szkodliwemu wyciekowi gazu.

Krok 3. Dołączone są łączniki rurowe

Podłącz dopływ gazu do suszarki za pomocą adaptowalnego połączenia za pomocą złączy ze stali nierdzewnej. Aby przymocować końcówkę 1,9 cm lub 3/4 cala połączenia rurowego do końcówki rury 1 cm lub 3/8 cala, głównie na suszarce, będziesz potrzebować adaptera.

Pamiętaj, że podłączenie suszarki może dotrzeć do rur w Twoim domu. Naprawa przestarzałego połączenia rurowego nie jest dobrym pomysłem! Jeśli wymieniasz osuszacz gazu, który był już podłączony, spróbuj odinstalować stary adapter, a następnie zastąpić go markowym. Podłącz przeciwną stronę nasadki rurowej do rury gazowej wewnątrz ścian po podłączeniu adaptera rurowego w kierunku linii, głównie na maszynie. Na przewodzie gazowym należy zamontować wkręcany element zaworowy. Adapter rurociągu byłby podłączony do części zaworowej.

Krok 4. Zabezpiecz połączenia przewodu gazowego

Wymień przestarzały zawór na tak zaawansowany zawór kulowy, który można zastosować w gazie, jeśli masz w domu wcześniejszą armaturę gazową. Po wybraniu tej opcji należy najpierw odciąć zasilanie na zaworze głównym. Adapter niewątpliwie zainstaluje linię łączącą w kierunku zaworów. Zamocuj połączenia między każdą częścią linii gazowej za pomocą zestawu elastycznych narzędzi. Zacznij uważać, aby nie uszkodzić połączeń przez nadmierne dokręcanie i dokręcanie rurociągów. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak bezpiecznie odłączyć suszarkę gazową.

Krok 5. Sprawdź wyciek gazu

Weź miskę i dodaj równą ilość wody i mydła w płynie, aby stworzyć miksturę. Nałóż niewielką ilość farby tylko na złączki, które łączą różne sekcje zasilania gazem. Teraz, przy rurze źródłowej suszarki, włącz gaz. Kiedy zauważysz bulgotanie rosnące głównie na połączeniach, oznacza to, że linia zasilania przeciekała. Jeśli zauważysz jakikolwiek wyciek, odetnij zasilanie, dokładnie wyreguluj styki, a następnie spróbuj raz. Nie używaj źródła zapłonu do sprawdzania wycieku gazu!

Krok 6. Zakończ instalację

Teraz ponownie podłącz suszarkę i włącz ją. Po zamocowaniu luźnego gwintu na rurze wydechowej przesuń suszarkę w bezpieczne miejsce. Aby zapewnić przepływ powietrza, umieść go w odległości około 3 stóp od ściany. Najlepiej też wiedzieć, jak odłączyć suszarkę gazową i jak odczepić suszarkę gazową.

Krok 7. Włącz suszarkę

Testowanie uruchamia nową suszarkę gazu poprzez włączenie gazu, a następnie zresetowanie wyłącznika.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu dowiesz się, jak wymienić suszarkę gazową. Wspomniany powyżej krok jest bardzo skuteczny i zdziała cuda w wymianie suszarki gazowej. Przeczytaj uważnie wszystkie kroki i przestań się martwić. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!