Jak usunąć osad z podgrzewacza wody? 8 prostych kroków!

Jesteś ciekaw jak wyczyścić osad z podgrzewacza wody? Jeśli tak, wyłącz urządzenie i zawór i poczekaj, aż woda w zbiorniku ostygnie. Następnie przymocuj wąż ogrodowy do zaworu spustowego, a drugi koniec węża umieść w odpływie lub wiadrze.

Następnie odkręć kran wody, pozwól zbiornikowi wody opróżnić i opróżnij go ponownie po opróżnieniu zbiornika.

Jak usunąć osad z podgrzewacza wody? 8 prostych kroków!

Ale jeśli nie wykonasz tych kroków, możesz konserwować urządzenie poprzez regularne czyszczenie lub kupić nowe. Pierwsza opcja jest zawsze najwygodniejsza, ponieważ zajmuje się osadzaniem kamienia i osadów. Dlatego czytaj dalej, aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące czyszczenia osadu z podgrzewacza wody.

Co to jest osad?

Osad to biało-żółtawy minerał składający się z osadów węglanu magnezu i wapnia wewnątrz zbiornika magazynowego. Nie wychodzi tylko przez skapowanie. Pamiętaj, że podczas podgrzewania wody osad znajduje się również w elemencie grzewczym. Zmniejsza wydajność podgrzewacza wody i wymaga więcej czasu na obniżenie lub podgrzanie temperatury wody. Powstawanie osadów w dużej mierze zależy od rodzaju wody, czy to miękkiej, czy twardej. Twarda woda zawiera wiele minerałów przenikających osady, takich jak wapień, kreda czy gips. Są to produkty uboczne siarczanu, wodorowęglanów i węglanu wapnia. Z drugiej strony miękka woda to rozpuszczona sól, która różni się od twardej wody.

Przyczyny powstawania osadów

Jeśli woda z minerałami zostanie podgrzana, oddzielają się i pozostają pod zbiornikiem. Ten osad mineralny powoduje dalsze uszkodzenia grzałki, ponieważ ma duży wpływ na temperaturę wody. Zabiera to również zbyt dużo czasu, co zdarza się regularnie i często zdarza się w przypadku twardej wody. Więc spłucz podgrzewacz wody, chociaż jest to coś, czego nie jesteś świadomy. Osad minimalizuje trwałość urządzenia, w tym jego funkcjonalność. Teraz pytanie brzmi: „czy możesz usunąć osad bez proszenia o profesjonalną pomoc?”

Kroki czyszczenia osadu z podgrzewacza wody

Oto kroki, które należy wykonać podczas czyszczenia osadu z podgrzewacza wody:

Krok 1. Wyłączanie podgrzewacza wody

Wyłącz elektryczny podgrzewacz wody, ale jeśli masz podgrzewacz gazowy, poszukaj pokrętła termostatu. Następnie przełącz go na ustawienia PILOT, które wyłączają element grzewczy. Ale upewnij się, że nikt nie używa gorącej wody przed rozpoczęciem czynności konserwacyjnych.

Krok 2. Wyłączanie drugiego zaworu

Wyłącz dopływ zimnej wody, aby uniknąć spływania wody do podgrzewacza wody i pomóc w całkowitym opróżnieniu zbiornika wody. To tak samo, jak przy wyłączeniu grzałki, niezbędny krok, którego nieprzestrzeganie spowoduje, że przepływ wody uniemożliwi lub utrudni kontynuację procedury.

Krok 3. Czekam, aż woda całkowicie ostygnie w zbiorniku

Poczekaj, aż woda w końcu ostygnie już w zbiorniku. Szkody fizyczne są prawdopodobną przyczyną poparzenia wody. Dlatego poczekaj, aż element grzewczy już ostygnie. Zajmuje to około 2 godzin, jeśli masz duży zbiornik.

Krok 4. Podłączanie węża ogrodowego do zaworu spustowego

Poszukaj zaworu spustowego znajdującego się po jednej stronie urządzenia. Następnie podłącz do niego wąż. Prawidłowo zamocuj wąż, aby zapobiec wyciekom.

Krok 5. Umieszczanie przeciwnej części węża w odpływie lub wiadrze

Woda wypływająca ze zbiornika ciepłej wody jest czysta, więc nie marnuj jej, tylko umieść wiadro na przeciwległym końcu węża. Użyj go zamiast gdzie indziej. Umieść go wewnątrz lub obok odpływu, co pomoże uniknąć kałuży wody.

Krok 6. Włączanie kranu

Odkręć kran, aby uniknąć podciśnienia. Pozwól wodzie przez niego przejść. Przepływ wody jest mniejszy, więc nie będziesz się o to martwić, ponieważ dzieje się tak przy zamkniętym przyłączu wody.

Krok 7. Umożliwienie opróżnienia zbiornika

Chwyć trochę śrubokręta, aby powoli przekręcić zawór. Upewnij się, że nie będzie wycieku wody.

Krok 8. Wyłączanie odpływu

Ostatnim krokiem w usuwaniu osadu z podgrzewacza wody jest wyłączenie odpływu po zakończeniu opróżniania zbiornika podgrzewacza wody. Sprawdź, czy zbiornik jest już pusty, chociaż całkowicie spuszczasz osad. Wykonaj te czynności ponownie w zupełnie inny sposób. Czy mógłbyś go wyłączyć i pozbyć się węża? Napełnij zbiornik po odwróceniu dopływu wody. Obróć jego element grzejny. Utrzymuj kran w trakcie jego działania, aż woda zacznie płynąć w regularnej ilości. Następnie przetestuj podgrzewacz wody, co potrwa do trzydziestu minut. W ten sposób zobaczysz, czy działa regularnie. Najlepiej również wiedzieć, aby zapobiec gromadzeniu się osadów.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak wyczyścić osad z podgrzewacza wody. Utrzymuj jego trwałość i dbaj o odkładanie się osadu. Jeśli jest niewiele śladów osadu, zignoruj ​​to. Ale jeśli jest o wiele więcej wskazówek, najwyższy czas coś z tym zrobić. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć osad z podgrzewacza wody i jak włączyć podgrzewacz wody.