Jak wymienić olej w myjce ciśnieniowej? Prosty przewodnik do naśladowania!

Jak wymienić olej w myjce ciśnieniowej? Najpierw należy zapoznać się z instrukcją obsługi procedury wymiany oleju. To tak proste, jak usunięcie starego oleju i zastąpienie go nowym. Przygotuj potrzebne materiały i narzędzia do wykonania zadania.

Ta prosta czynność zajmuje tylko kilka minut, oszczędzając wielu bólów głowy. Ale robienie tego zgodnie z odpowiednim harmonogramem chroni pompę myjki ciśnieniowej przed zużyciem. Dodatkowo zapewnia ochronę gwarancyjną. Poświęć więc więcej minut na utrzymanie pompy w dobrym stanie.

Kroki wymiany oleju w myjce ciśnieniowej

Jak więc wymienić olej w myjce ciśnieniowej? Stara myjka ciśnieniowa jest wyposażona w otwór na prętowy wskaźnik poziomu, który spuszcza i wlewa przez niego olej. Ale inna myjka elektryczna ma oba, które wyglądają tak samo. Do pierwszej dołączona jest miarka do pomiaru poziomu oleju, a druga to śruba mocująca z otworem do wlewania oleju i odkładania go z powrotem. Przed spuszczeniem oleju przekręć go na minutę lub nawet dwie, aby olej lepiej płynął po rozgrzaniu niż zimny.

Teraz musisz ustawić miskę ociekową poniżej otworu odpływowego. Olej mija miejsce i spływa na płytę silnika. Przygotuj ręcznik lub szmatę, aby usunąć nadmiar. Zdejmij korek wlewu oleju, aby powietrze mogło swobodnie przepływać. Przejrzyj dolną część silnika myjki ciśnieniowej, gdzie znajduje się korek spustowy oleju. Jest brudny, więc spłucz lub wytrzyj jego powierzchnię. Maleńka śruba to także korek spustowy oleju. Użyj klucza nasadowego lub klucza, aby wyeliminować śrubę. Niech olej spłynie do miski i jej metalowej płyty. Wytrzyj go do czysta, gdy zauważysz, że przestaje płynąć. Następnie zwróć śrubę. Włóż lejek przez otwór, aby w razie potrzeby napełnić olej. Następnie wlej nowy olej silnikowy do dwusuwów. Sprawdź poziom oleju miarką, ale powinien być pełny. Uruchom silnik i sprawdź jego stan, aby zobaczyć, czy jest kompletny.

Przygotuj się na potrzebne narzędzia

Oszczędź sobie bólu głowy, gdy zbierzesz potrzebne narzędzia. Zakończ wcześniej wymianę oleju, korzystając z pięciu poniższych elementów:

  • Ścieżka
  • Zlewnia
  • klucz lub nasadka 10-milimetrowa
  • Olej do silników dwusuwowych

Czas potrzebny do wymiany oleju

Podczas wymiany oleju w myjce ciśnieniowej najlepiej poszukać w Internecie. Szacuje się, że wynosi od pięćdziesięciu do trzystu godzin. To zależy bardziej od sposobu, w jaki go używasz. Olej do myjek ciśnieniowych i narzędzia często zmieniają się w połowie sezonu letniego i przed przechowywaniem go na zimę. Dowiedz się, jak długo powinna potrwać wymiana oleju.

Powody, dla których należy Cię przekonać do wymiany oleju

Niektóre myjki ciśnieniowe nie wymagają żadnej konserwacji. Gleba nie musi jej uzupełniać ani zmieniać. Sprawdź jego poziom, jeśli już spadł. Sprawdź, czy w systemie jest możliwy wyciek. Ale w tańszych lub droższych pompach do myjek ciśnieniowych olej jest już w momencie zakupu. W jakiś sposób istnieje potrzeba wymiany oleju lub dodawania więcej oleju od czasu do czasu. Będziesz narażony na ryzyko, jeśli nie zmienisz oleju w taki sam sposób, jak przy wymianie oleju w silniku pojazdu. Mogą wystąpić różne rzeczy, na przykład olej może zbierać kurz, zanieczyszczenia i brud. Te maleńkie cząsteczki mogą dostać się do układu pompy lub silnika, jeśli użyjesz oleju silnikowego. Zablokują one system, umożliwiając cyrkulację oleju i smarowanie ruchomych sekcji.

Części mogą się zużywać i pękać, jeśli olej nie może tego zrobić. Poziom oleju może w końcu stać się zbyt niski. Nie ma odpowiedniego oleju, który smarowałby te ruchome części, które spotykają ten sam los. Nieprawidłowo nasmarowany system może spowodować pęknięcie i uszkodzenie części. Koszt naprawy może być dużo droższy niż dodawanie lub wymiana oleju. Więc skoncentruj się bardziej na oleju. Użyj pompy z brudnym olejem. Niewystarczający olej może również stać się niebezpieczny, dlatego wiele osób go nie poleca.

Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi, która poprowadzi Cię, jeśli zmienisz olej w systemie. Zmień go po dwustu pięćdziesięciu godzinach pracy. Może to nastąpić po trzech miesiącach lub krócej, jeśli regularnie używasz myjki ciśnieniowej. Zmieniaj go tylko raz w roku, jeśli nie będziesz go często używać. Załóżmy, że siedzi tam przez długi czas. Wymień olej przed ponownym użyciem.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak wymienić olej w myjkach ciśnieniowych, co jest elementem szybkiego i wydajnego utrzymania domu. Ale potem rozważ wsparcie myjki ciśnieniowej, ponieważ wykonuje ona większość ciężkiej pracy. Najłatwiej i najlepiej jest wymienić olejek i postępować zgodnie z powyższymi krokami, a po wykonaniu tej czynności zauważysz znaczące rezultaty. Przekonaj się więc o powyższych powodach i wykonaj swoją część, aby Twoja myjka ciśnieniowa również działała dłużej! Przeczytaj także, jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej i jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.