Zmniejsz kaszel, gdy grzejnik jest włączony; 6 najlepszych wskazówek!

Zastanawiasz się nad kaszlem, gdy grzejnik jest włączony? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł, aby znaleźć najlepszą odpowiedź. Ilekroć osoby wdychają podgrzane powietrze, zaczynają kaszleć. Może to być spowodowane dyskomfortem otoczenia i alergiami.

Ponieważ brud lub inne zanieczyszczenia nagromadzone w okresie letnim są wypychane do powietrza po włączeniu grzejnika zimą, ten rodzaj kaszlu będzie znacznie bardziej widoczny.

Zmniejsz kaszel

Za każdym razem, gdy grzejnik jest włączony, nie tylko rozprowadza gorące powietrze po całym domu, ale także zaczyna wyrzucać cały brud, pleśń lub kawałki owadów, które nagromadziły się w otworach wentylacyjnych ogrzewania. Ten stan, jeśli pozostawiony bez kontroli, może spowodować całą zimę bólów, kaszlu i kichania. To tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wskazówki, jak zmniejszyć kaszel, gdy grzejnik jest włączony

Zła jakość powietrza w pomieszczeniach jest główną przyczyną kaszlu lub suchości płuc. Te dwa najważniejsze parametry to temperatura i; wilgotność. Utrzymanie odpowiedniej równowagi temperatury i wilgotności względnej jest niezbędne dla naturalnej ochrony organizmu i może powodować różne choroby układu oddechowego. Wspomniane poniżej to kilka wskazówek, jak pozbyć się takich problemów, a także zrozumiesz kaszel, gdy grzejnik jest włączony.

#1. Wyczyść przewody w swoim domu

Utrzymuj przewody w czystości, gdy zrobi się zbyt zimno, a będziesz musiał włączyć grzejnik. Gwarantuje, że po włączeniu grzejnika na zimę dostaniesz świeże, gorące powietrze przepływające przez otwory wentylacyjne. Kaszel, alergie lub bóle to tylko kilka problemów, które można złagodzić, czyszcząc kanały.

#2. Popraw cyrkulację gorącego powietrza

Użytkownicy mogą pokusić się o ogrzewanie tylko niektórych obszarów domu, aby zaoszczędzić pieniądze, ale może to być niebezpieczne. Przejście z chłodnego miejsca do ogrzewanego otoczenia i powrót może być niebezpieczne, jeśli masz słabe krążenie lub często doświadczasz zamarzania stóp i dłoni. Kiedy przechodzisz z gorącego do zimnego pomieszczenia, ciśnienie krwi wzrasta, a przepływ krwi w sercu jest zmniejszony. Może to spowodować zatrzymanie akcji serca, dusznicę bolesną lub być może nieregularne bicie serca. Zapobiegaj zagrożeniom dla zdrowia ogrzewając cały dom.

#3. Ułóż nawilżacz

Użytkownicy mogą mieć zbyt suche powietrze, jeśli mają problemy ze skórą, suchość w ustach lub ból zatok. Przynieś nawilżacz, aby zwiększyć nawilżenie z powietrza i sprawić, że oddychanie stanie się przyjemniejsze. Zainstalowanie nawilżacza zapewnia dodatkowe korzyści. Nie musisz nagrzewać się za pomocą nawilżacza, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na cenach prądu.

#4. Okna muszą być otwarte

Niezależnie od tego, czy źle się czujesz, otwórz okna, aby uzyskać trochę czystego powietrza przed włączeniem ogrzewania; Specjalista ds. ogrzewania musi również sprawdzić Twój dom, aby upewnić się, że nie zachorujesz z powodu zatrucia CO lub CO2. Zainstaluj detektor tlenku węgla, aby sprawdzić, czy nie ma dużych ilości tego niebezpiecznego gazu. Jeśli nie masz pewności, zleć sprawdzenie systemu grzewczego profesjonaliście.

#5. Aktualizuj system grzewczy

Klasyczne systemy grzewcze mogą mieć problemy, takie jak uszkodzone grzejniki, które mogą pogorszyć chorobę i narazić Cię na zatrucie. Ponadto grzejniki gazowe emitują no2, co może wywoływać objawy astmy u młodzieży. Kiedy czujesz, że obecny system centralnego ogrzewania ma problemy, najlepiej zadzwonić do fachowca, aby go poprawił lub przebudował.

#6. Zawsze używaj wysokiej jakości filtra powietrza

Zamiast używać jednorazowej filtracji grzejnika, wybierz trwały system filtracji, aby zapewnić świeże powietrze po włączeniu grzejnika. Filtry odfiltrowują około 99% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Zły wpływ systemu centralnego ogrzewania na Twoje zdrowie

Ludzie nie postrzegają centralnego ogrzewania jako źródła choroby; problem jest trudny do wykrycia. Nawet wiosną i wczesnym latem w przewodach gromadzą się brud, kurz i inne czynniki drażniące. Wlewają się do domu i płuc za każdym razem, gdy uruchamiasz system grzewczy w okresie zimowym. Jeśli od jakiegoś czasu nie wymieniałeś oczyszczaczy powietrza, możesz wdychać pleśń i brud, który nagromadził się z czasem. A potem pojawia się ogólny niepokój związany z poruszaniem się między obszarami, które nie są równomiernie kontrolowane. Oto osiem sposobów, na które centralne ogrzewanie może wywołać chorobę.

Ze względu na unoszące się w powietrzu cząsteczki mogą wystąpić kichanie i; dyskomfort zatok. Suchy język lub jama nosowa mogą powodować problemy z oddychaniem. Alergeny, w tym brud i kurz, mogą być przenoszone do domu, powodując wybuch alergenów. Możesz mieć bóle głowy lub zatok z powodu zatkanych nozdrzy i zapachów pleśni, grzybów lub gruzu.

Zatrucie tlenkiem węgla z uszkodzonych grzejników również może powodować ból głowy. Nadmierny brud i suche powietrze mogą powodować suchość i łzawienie oczu. Infekcje i suche powietrze może powodować podrażnienie gardła. Centralne ogrzewanie może sprawić, że poczujesz się nadmiernie suchy. W rezultacie ludzie mogą się odwodnić. Zmiany temperatury w różnych miejscach mogą powodować niepokój w domu. Myślę, że warto przeczytać o tym, jeśli zauważysz to, gdy twoje ciepło się włączy.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się o kaszlu, gdy grzejnik jest włączony. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy w pomieszczeniu nie ma wilgoci, więc możesz uniknąć takich problemów, stosując się do powyższych wskazówek bezpieczeństwa. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pokoju i jaki mam grzejnik. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.