Jak wyłączyć brzęczyk suszarki? 5 najlepszych wskazówek!

Czy masz dość głośnego brzęczenia suszarki i chcesz dowiedzieć się, jak wyłączyć brzęczyk suszarki? Jeśli chcesz wyłączyć brzęczyk suszarki, po prostu wyłącz suszarkę, odetnij zasilanie elektryczne, otwórz panel sterowania, znajdź brzęczyk i jego przewód, a następnie odetnij go. Silny brzęczyk, który sygnalizuje zakończenie cyklu suszenia, jest często irytującym i niepożądanym przerwaniem.

Na szczęście wyłączenie brzęczyka suszarki jest dość proste i bezpieczne. Jeśli jesteś zmęczony słysząc głośny dźwięk brzęczyka suszarki, spróbuj go wyłączyć. Jest również szkodliwy dla osób cierpiących na problemy ze słuchem, więc wyłączenie go nie jest wielkim problemem.

Jak wyłączyć brzęczyk suszarki? 5 najlepszych wskazówek!

Brzęczyk w suszarce wskazuje, że cykl suszenia dobiega końca lub może brzęczeć, gdy nadejdzie niepokojąca sytuacja. Dowiedzmy się więcej o brzęczyku suszarki i sposobach jego wyłączania.

Co to jest brzęczyk suszarki?

Brzęczyki suszarki były jednymi z najbardziej nieprzyjemnych dźwięków, jakie może wytwarzać sprzęt gospodarstwa domowego. Z drugiej strony wiele gospodarstw domowych i osób samotnych jest uzależnionych od brzęczyka, aby kontynuować pranie. Kiedy zabrzmi brzęczyk, zdajesz sobie sprawę, że nadszedł czas, aby wszystko zawiesić i schować się przed ekranem na kilka minut, podczas gdy kończysz swoje zadania.

Dlaczego suszarki mają brzęczyki?

Wskaźnik końca cyklu znajduje się na wielu suszarkach. Gdy odzież jest szybko wyjmowana z suszarki, a sygnał wskazuje, że cykl się kończy, jest mniej prawdopodobne, że się gniecie. Na kilka minut przed wyłączeniem suszarki wyprodukowane po 1997 roku emitują serię krótkich dźwięków.

Czy brzęczyk suszarki jest konieczny?

Jak myślisz, co brzęczyk suszarki jest niezbędny do prania? Nie, w ogóle; Dźwięki brzęczyków są dla najbardziej zapracowanych. Większość z nich wykonuje wiele zadań jednocześnie, więc brzęczyk suszarki jest niezbędny. Często podążają za brzęczykiem suszarki, gdy cykl się kończy lub gdy chcesz rozpocząć nowy proces. Ale niektórzy ludzie nie potrzebują żadnego dźwięku brzęczyka, ponieważ wiedzą, kiedy kończy się ich cykl suszarki lub kiedy utworzyć nowy cykl.

Wskazówki dotyczące wyłączania brzęczyka suszarki

Jeśli nie czujesz się dobrze, zabrzmi brzęczyk suszarki, możesz go wyłączyć w krótkim czasie. Musisz dokładnie przeczytać poniższe kroki. Oto jak wyłączyć brzęczyk suszarki:

#1. Wyłącz suszarkę

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy chcesz wyłączyć brzęczyk suszarki, jest wyłączenie suszarki. Po wyłączeniu suszarki odłącz wszystkie przewody elektryczne podłączone do suszarki, dzięki czemu poczujesz się bezpieczniejszy w każdej złej sytuacji. Po odłączeniu suszarki ustaw przełącznik w pozycji włączonej, aby upewnić się, że jest wyłączona.

#2. Znajdź brzęczyk suszarki

Znajdź brzęczyk. Sprawdzenie obwodu lub instrukcji suszarki jest najprostszym sposobem znalezienia brzęczyka. Brzęczyk jest zwykle schowany za przednim panelem maszyny. Brzęczyk jest czasami schowany za tylnym panelem suszarki. Małe czarne rurki, które są połączone z urządzeniem czasowym, to brzęczyki suszarki.

#3. Otwórz panel brzęczyka

Odłącz przewody brzęczyka. Przeciąganie kabli biegnących do brzęczyka jest najprostszym sposobem radzenia sobie z tym problemem. Przy silnym, ale delikatnym szarpnięciu, przewody powinny się poluzować. Po odłączeniu przewodów od brzęczyka zakryj końce taśmą samoprzylepną, aby upewnić się, że żadne aktywne kable nie są dostępne. Przyklej zwinięte druty do najwyższych płyt suszarki, jeśli chcesz, aby były z dala od nich. Dowiedz się, jak usunąć panel sterowania ze sportu duetu Whirlpool.

#4. Przetestuj swoją suszarkę

Przetestuj maszynę. Podłącz suszarkę z powrotem i włącz ją, aby sprawdzić brzęczyk po pociągnięciu i przyklejeniu kabli brzęczyka. Jeśli urządzenie nadal brzęczy po zakończeniu cyklu, nieprawidłowe przewody zostały usunięte. Jednak zamiast głośnego buczenia, silnik zakończy suszenie cichym jękiem.

#5. Ponownie zamontuj suszarkę

Ostatnim krokiem po wyłączeniu brzęczyka suszarki jest ponowne złożenie części suszarki do użytku. Możesz zamknąć suszarkę i sprawdzić, czy regulacja się powiodła. Pierwszą rzeczą jest zamknięcie tylnego panelu i zdjęcie tylnego panelu, a następnie umieszczenie go z tylną częścią suszarki, upewniając się, że kołki mocujące są prawidłowo dopasowane.

Dokręć śruby mocujące tylny panel na miejscu, ponownie przymocuj tylny panel śrubami, które pozostawiłeś na boku, aby się nie chybotał ani nie trząsł, teraz umieść suszarkę w pierwotnym miejscu.

Teraz można ustawić suszarkę w pierwotnym położeniu przy ścianie. Miej oko na rurkę wentylacyjną suszarki, ponieważ musi pozostać niezagnieciona od momentu wciśnięcia suszarki.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego o brzęczykach suszarki i sposobach ich wyłączania. Jeśli nie podoba Ci się dźwięk brzęczyka suszarki, możesz go teraz łatwo wyłączyć, po prostu czytając ten artykuł i postępując zgodnie ze wszystkimi wskazówkami. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i dlaczego moja suszarka się nie obraca.