Jak zrobić zasłony drzwiowe? 7 prostych i łatwych kroków!

Zasłony drzwiowe to wspaniały i łatwy sposób na dodanie naturalnego, przytulnego ciepła do każdego pomieszczenia w domu. Niezależnie od tego, czy jest zawieszony przed drzwiami wewnętrznymi, czy przed drzwiami francuskimi z widokiem na zewnątrz.

Te zasłony okienne zapewnią komfort wszędzie tam, gdzie się znajdują, ponieważ ich tkaniny blokujące światło blokują przedostawanie się szkodliwych promieni UV do środka, jednocześnie emitując ciepło z powrotem na zewnątrz w kierunku znajdujących się wewnątrz. Dowiesz się w artykule; dowiesz się, jak wykonać zasłony drzwiowe.

Jak zrobić zasłony drzwiowe? 7 prostych i łatwych kroków!

Aby kontynuować, będziesz potrzebować następujących materiałów

 • Maszyna do szycia lub igła
 • Tkanina zasłonowa
 • Polak i 
 • Pasujący wątek
 • Wsporniki do zawieszenia.

Krok #1: pierwszym krokiem do wykonania zasłon drzwiowych jest pomiar. Najpierw musisz powiesić wspornik na ścianie na wysokości, która najlepiej pasuje do twoich zasłon. Następnie dowiedz się, jak szerokie są twoje drzwi i gdzie chcesz, aby spadały od góry pręta w dół („kropla”).

Krok 2: upewnij się, że zasłona została przycięta z jednego materiału, dodając 6 cm na górze zasłon i 7 cm na dolny brzeg. W sumie powinieneś dodać 14 centymetrów przy obcinaniu każdej strony – da to równomierną zasłonę, która opadnie bez żadnych zmarszczek i pęczków przed twoim oknem.

Krok 3: Aby obszyć brzegi, złóż pod każdą stronę o 7 cm, a następnie dociśnij. Złóż ponownie wzdłuż jednego lub dwóch centymetrów materiału na raz, aby zszyć, zanim zdejmiesz szpilki jeden po drugim, aby zachować proste ściegi.

Krok 4: Kolejnym ważnym krokiem przy robieniu zasłon drzwiowych jest cięcie. Aby wyciąć kanał na karnisz:

 • Uzyskaj pomiar, ile jest potrzebne do dopasowania.
 • Dodaj do tego 6 cm, a następnie dociśnij te wymiary żelazkiem przed obróceniem o 2 cm.
 • Połącz je i zszyj na wierzchu w odległości 1 mm od miejsca, w którym się złożyłeś, aby między zasłonami nie wystawał nadmiar materiału, gdy są otwarte, co może sprawić, że będą niezgrabne.
 • Krok 5: najpierw musisz zdjąć wsporniki ze ściany, podnosząc je i wyciągając. Przełóż jeden koniec drążka przez górny otwór po obu stronach ramy okna lub drzwi.

  Następnie umieść go powyżej miejsca, w którym chcesz powiesić zasłony, aby było wystarczająco dużo miejsca na oba końce, gdy zwisają. Po zakończeniu nawlekanie każdego wspornika na odpowiedni haczyk będzie proste!

  Krok 6: Zerwij zasłony z drążków. Przypnij je, składając 2 centymetry na dole i upewnij się, że jest prosty przed szyciem, aby nie było widocznych szwów na zasłonie.

  Krok 7: ostatni krok, jak zrobić zasłony drzwiowe, to wykańczanie. Ważne jest, aby nawlec gotową zasłonę z powrotem na słup. Odwróć się i przypnij, ukosując dla schludności.

  Obszycie ręcznie lub maszynowo, ściegiem ślepym w tym miejscu bezpiecznie, aż usuniesz szpilki podczas ich usuwania. Zawieś się ponownie, gdy skończysz z dziełem sztuki!

  Ile jardów potrzebuję, aby wykonać zasłonę drzwiową?

  Najlepsze w zasłonach jest to, że można je wykonać z dowolnej tkaniny, a możliwości są nieograniczone. Za każdym razem, gdy robisz nową zasłonę, powinna mieć 2,5 raza większą szerokość niż nagłówek, który będzie wymagał, aby umożliwić wypełnienie po obu stronach okna (w zależności od tego, jak szerokie mają być nagłówki).

  Jeśli nie jest to możliwe z powodu ograniczeń rozmiaru lub grubości materiału, użyj zamiast tego 1 ½ jarda.

  Jak powiesić zasłonę na drzwiach?

  Kiedy masz przedpokój z oknem bocznym, nie jest łatwo wymyślić, jak powiesić zasłony. Zamontuj karnisz nad drzwiami, a następnie wysuń jego sprzęt o 1 stopę za każdą stronę drzwi, aby z każdej strony było wystarczająco dużo miejsca na dwa panele z tkaniny.

  Pierwszy panel powinien dociskać się w prawo podczas otwierania lub zamykania, co odsłoni połowę wejścia, pozostając cały czas przykrytym innym panelem!

  Jak nazywają się zasłony drzwiowe?

  Kurtyna drzwiowa nazywa się portière. Portière to zasłona używana do zakrycia drzwi, aby zapewnić separację między pokojami. Słowo to pochodzi z francuskiego i oznacza „drzwi”. Wznosząca się portiere jest często wymagana, gdy nie ma drzwi oddzielających przestrzenie ze względu na ich nieodłączną funkcjonalność; zapewnia zarówno prywatność, jak i kontrolę światła, jednocześnie zachowując otwarte plany pięter wolne od przeszkód.

  Jakie są alternatywy dla zasłon drzwiowych?

  Żaluzje rzymskie

  Nie ma wątpliwości, że klasyczny wygląd rolet rzymskich to mądry wybór. Zapewnia elegancką estetykę, ale w połączeniu z luksusowymi tkaninami za ułamek kosztów i podszewką termiczną w celu dodania izolacji, stają się również energooszczędne!

  Blindy Matchstick

  Ten rodzaj domowego leczenia ma bardzo naturalny i relaksujący charakter. Są idealnym sposobem na dodanie tekstury i ciepła do każdego wystroju, ale szczególnie dobrze sprawdzają się w neutralnych kolorach.

  Po zamknięciu pięknie filtrują światło, czyniąc je bardziej rozproszonym, dlatego ten rodzaj osłony okiennej sprawdza się szczególnie dobrze dla tych, którzy preferują łagodniejsze palety kolorów w swojej przestrzeni lub dla każdego, kto szuka prywatności z zewnątrz bez całkowitego zasłaniania światła dziennego .

  Zasłony do kawiarni

  Café Curtain to wspaniały sposób na stworzenie prywatności w pomieszczeniu. Może być również stosowany z konwencjonalnymi zasłonami, jeśli chcesz zastosować oba rodzaje zabiegów okiennych, a także ma pewne wady.

  Na przykład te zasłony kawiarniane stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z oknami, które potrzebują światła, ale nie mogą znieść zbyt dużej ekspozycji w ciągu dnia, ponieważ blokują nadmiar światła słonecznego bez całkowitego blokowania widoczności z zewnątrz lub drastycznej zmiany postrzeganego poziomu jasności w domu.

  Wniosek

  Więc dotarłeś do końca i wierzę, że ten artykuł poszerzył twoje horyzonty, jak robić zasłony drzwiowe. Zdasz sobie sprawę, że kroki są proste i łatwe.

  Nie potrzebujesz doświadczenia zawodowego, zanim nauczysz się robić zasłony drzwiowe. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym przewodniku i gotowe!