Jak wygląda pleśń na musie jabłkowym? Pomocny przewodnik

Jasne, proste sposoby są obecne podczas usuwania pleśni po ich rozpoznaniu i zlokalizowaniu. Mimo to, czy kiedykolwiek zgadłeś, jak wygląda pleśń na musie jabłkowym?

Masz pomysł, jak nie dopuścić do tego, by takie pleśnie zamieniły Twój mus jabłkowy w odpad? Znajdź swoje odpowiedzi właśnie tutaj!

Jak wygląda pleśń na musie jabłkowym? Pomocny przewodnik

Oprócz części domu podatnych na pleśń ofiarami rozwoju pleśni mogą być również domowe i kupione w sklepie miazgi owocowe. Wiele produktów spożywczych jest „chętną zdobyczą” do zarażenia pleśnią – w tym Twój sos jabłkowy w torebce lub nawet w słoiku.

Tutaj dowiemy się, jak rozpoznać pleśń w sosie jabłkowym, a także udzielimy wskazówek, jak zapobiegać zakażeniu pleśnią i chronić rodzinę przed możliwymi chorobami.

Identyfikowanie pleśni w musie jabłkowym

Przeciery owocowe, takie jak mus jabłkowy, rzeczywiście smakują wybornie i satysfakcjonująco. To także zdrowa alternatywa dla sztucznych i niezdrowych słodyczy do karmienia dzieci.

Jeśli jednak zaczną go atakować pleśnie, jego spożycie może powodować problemy zdrowotne lub po prostu rozstrój żołądka.

Zanieczyszczony przez pleśń mus jabłkowy wydaje się mieć białe, zielonkawe lub szarawe lub czarne kawałki futrzanego i nieprzyjemnie wyglądającego kurzu. Niektóre musy jabłkowe mogą również rozwijać pomarańczową pleśń.

Jeśli kupowałeś mus jabłkowy w saszetkach, które niestety nie mają przezroczystego opakowania, pleśń może niezauważona urosnąć. W takim przypadku możesz nieświadomie odkryć pleśń w swoim puree po jego spróbowaniu.

Formowany mus jabłkowy lub jakakolwiek inna żywność smakuje i pachnie ziemisto i nieprzyjemnie, dzięki czemu można szybko zidentyfikować, czy ma w sobie pleśń. Jednak w przeciwieństwie do opakowań, w przeźroczystym słoiku w przeźroczystym słoiczku można szybko zauważyć pleśń.

Oprócz przecierów, produkty mleczne, takie jak ser, mogą również rozwijać pleśń zewnętrznie, co nie jest bezpieczne. Jeśli zdarzy ci się mieć w domu ser formowany, możesz zapoznać się z tym artykułem informacyjnym na temat pleśni na serze, które radzą sobie z bezpiecznymi i niebezpiecznymi rodzajami pleśni sera.

Powody, dla których Applesauce rozwija pleśń

Załóżmy, że zastanawiasz się, co powoduje wzrost pleśni w Twoim musie jabłkowym. W takim przypadku zawsze można winić powietrze i wilgoć jako główne składniki produkcji i reprodukcji pleśni.

Poniżej wymieniono niektórych konkretnych winowajców stojących za obrzydliwym wzrostem pleśni musu jabłkowego.

  • Nieszczelny pojemnik – Gdy pleśnie zaczynają rosnąć i unosić się w powietrzu, mogą zacząć mieszkać w zapakowanym w słoiki musie jabłkowym jeszcze przed nałożeniem i zamknięciem pokrywki.
  • Nadmierne mieszanie puree – Objętość jabłka składa się z jednej czwartej powietrza, co sprawia, że ​​jest podatne na reakcję enzymatyczną. Zauważ, że świeżo pokrojone jabłka natychmiast brązowieją, nawet po kilku minutach ekspozycji na powietrze.
  • Niedokładne przygotowanie składników – Świeże jabłka mają naturalnie w skórze organizmy, które mogą wywoływać rozwój pleśni.

Jak zapobiegać pleśni w musie jabłkowym

Teraz nadszedł czas, aby znaleźć sposoby, aby pleśń nie zniszczyła Twojego musu jabłkowego.

1. Uszczelnianie pokrywy

Możesz mieć trudności z zapobieganiem zaleganiu powietrza na puree i pomiędzy nimi — najtrudniejsze do pokonania są pęcherzyki powietrza. Zalecanym sposobem, aby temu zapobiec, jest zagotowanie puree i zapewnienie lekkiego zagotowania podczas wsypywania przetworzonego puree do słoika.

Syfonowanie przetworzonych jabłek może również powodować przelewanie się produktu, co utrudnia całkowite uszczelnienie pojemnika. W takim przypadku możesz użyć elastycznego noża i uwalniacza pęcherzyków, aby wyskoczyć i usunąć pęcherzyki powietrza.

Pozostaw również półcalową górną przestrzeń w słoiku, aby poradzić sobie z rozszerzaniem się produktu podczas procesu. Przetwarzanie puree w atmosferycznym pojemniku z parą może zapewnić bardziej solidne uszczelnienie pokrywy.

2. Dodawanie kwasów

Kwas jest powszechnym wrogiem pleśni. Możesz dodać do przepisu na mus jabłkowy kwas askorbinowy, taki jak jednoczęściowy sok z cytryny, do każdej ćwiartki puree.

Zwiększa kwasowość i utrwala kolor mieszanki.

Niektóre przypadki wzrostu pleśni wskazują również na nieodpowiednie ogrzewanie musu jabłkowego. Niezbędne jest gotowanie go w odpowiedniej temperaturze, aby zapobiec reakcjom enzymatycznym i powietrzu w przestrzeni nad głową.

Możesz też spróbować wyrównać temperaturę pojemnika i musu jabłkowego. Aby to zrobić, umieść słoik na ogniu i odczekaj kilka minut przed jego wyjęciem.

3. Składniki do mycia i sprzęt do gotowania

Dokładne mycie i obieranie owocu przed gotowaniem może zmniejszyć możliwość powstania pleśni. Utrzymanie czystej kuchni może również pomóc w zapobieganiu istnieniu bakterii powodujących pleśń.

Zawsze dbaj o higienę rąk, przyborów i sprzętu oraz blatu kuchennego. Jeśli przechowujesz mus jabłkowy w zamrażarce, upewnij się, że jest ona wolna od pleśni.

Zanieczyszczenie może się zdarzyć, jeśli ostrożnie obchodzisz się z żywnością i przechowujesz ją. Jeśli napotkasz pleśń w swojej zamrażarce, nie martw się, ponieważ mamy Cię w tym przewodniku usuwania pleśni z zamrażarki i odkażania.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak wygląda pleśń na musie jabłkowym, możesz bez trudu zastosować sposoby, aby zapobiec zepsuciu Twojego puree. Chociaż przypadkowe spożycie spleśniałego musu jabłkowego jest stosunkowo bezpieczne, zapewnienie czystości i świeżości żywności, którą podajesz swojej rodzinie, powinno być Twoim priorytetem.