Jak wyciąć otwór w ceglanej ścianie na odpowietrznik suszarki? 4 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak wyciąć otwór w ceglanej ścianie na odpowietrznik suszarki? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Na ścianie, w której będziesz ciąć, wykonaj otwór o średnicy 4 cali.

Przebij otwór przez środek na zewnątrz za pomocą wiertła do cementu. Na zewnątrz użyj środkowego otworu, który właśnie wywierciłeś, aby utworzyć 4-calowy okrąg.

Jak wyciąć otwór w ceglanej ścianie na odpowietrznik suszarki? 4 proste kroki!

Sprawdź położenie rycerza wentylacyjnego, aby upewnić się, że pomaga on prawidłowo oczyścić podłogę. Otwór wentylacyjny musi być tak płaski, jak to możliwe, o maksymalnej długości 20 stóp przewidzianych w kodeksie. Jeśli naprawdę musisz konstruować krzywe, skróć odległość o pięć stóp na każdy obrót o 90 stopni i 2 ½ stopy na zakręt 40 stopni. Aby uniknąć urazów, chorób płuc i ryzyka związanego z pracą, musisz nosić okulary ochronne, wkładki douszne, maski, sprzęt ochronny i buty przed rozpoczęciem przydzielonego zadania. Zbliżmy się do znalezienia więcej.

Kroki wycinania otworu w ścianie z cegły na otwór wentylacyjny suszarki

Jak więc wyciąć otwór w ceglanej ścianie na odpowietrznik suszarki? Prowadzenie wylotu suszarki przez ceglaną ścianę może być trudne. Aby prawidłowo zbudować ceglaną ścianę, będziesz musiał użyć odpowiedniego sprzętu i materiałów, a także wykonać wszystkie kroki. Korzystanie z odpowiedniego sprzętu, takiego jak wiertło i wiertło, może sprawić, że praca będzie możliwa przy mniejszym nakładzie pracy i trudności. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyciąć otwór w ścianie z cegły na otwór wentylacyjny suszarki, musisz znać jego rozmiar, aby szybko wyciąć dokładny otwór w ścianie, aby uzyskać lepszy otwór wentylacyjny suszarki. Użycie ochraniaczy to pierwsza rzecz podczas wycinania dziury w ceglanej ścianie. Urządzenia zabezpieczające zostały zaprojektowane tak, aby chronić Cię przed wszelkimi nieszczęściami podczas pracy.

Ochrona oczu, wkładki douszne, zapach, odzież ochronna i buty są niezbędne do skutecznej ochrony. Zakładając suszarkę narażasz się na zranienie, problemy z płucami i narażenie się na zagrożenia dla zdrowia w pracy. Możesz teraz przejść do następnego etapu, jeśli masz wszystkie urządzenia zabezpieczające na swoim miejscu.

Krok 1. Znajdź idealne miejsce na zrobienie dziury

Chociaż większość właścicieli nie ma zbyt wiele do powiedzenia, gdzie znajduje się suszarka, istnieje również możliwość wywietrzenia prania w lepszym i wygodniejszym miejscu. Wybierz najbardziej estetyczne miejsce na zewnątrz. Nie chcesz być zbyt daleko od wewnętrznej suszarki, ale możesz przesunąć stopę lub trzy w dowolny sposób.

Może to wymagać wykonania pomiarów na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych, aby upewnić się, że otwór jest odpowiednio umieszczony. Powinieneś również upewnić się, że jesteś nad krokwiami i ścianami.

Możesz również przeczytać o tym, jak uszczelnić szczeliny wokół odpowietrznika suszarki.

Krok 2. Wytnij otwór w ścianie z cegły

Na ścianie, w której wycinasz, narysuj otwór o średnicy 4 cali. Zrób otwór przez środek na zewnątrz za pomocą wiertła do betonu. Użyj środkowego otworu, który właśnie wywierciłeś, aby utworzyć 4-calowy pierścień. Sprawdź położenie podbródka, aby upewnić się, że czyści on podłogę prawidłowo. Jeśli tak się nie stanie, możesz poprawić środkowy otwór, aby pasował. Zamiast wiertła użyj 414-calowego zestawu otwornicy do muru i cegieł. Stopniowo wycinaj otwór, zatrzymując się, aby wyjąć i oczyścić ostrze z brudu.

Młot kowalski i klin wystarczą, gdy nie chcesz wydawać pieniędzy na sprzęt do pił okrągłych. Wytnij otwory wokół krawędzi naszkicowanego pierścienia, a następnie delikatnie rozbij i odłup cegły, aż szczelina zostanie usunięta. Jeśli jest trochę szorstki, pamiętaj, że warga nasadki odpowietrzającej ją ukryje.

Krok 3. Zbuduj zaślepkę i kanał wentylacyjny

Włóż wentylowaną nasadkę do otworu i przymocuj ją śrubami o odpowiednim rozmiarze. W tym celu musisz wybić w bloku otwory pilotażowe. Po założeniu osłony wentylacyjnej możesz wejść i podłączyć resztę przewodów do suszarki. Dostępne są różne rodzaje kanałów, a specyficzne wymagania konstrukcyjne wymagają zastosowania sztywnych, ocynkowanych kanałów suszących.

Elastyczna stal i elastyczno-plastikowa to dwie różne formy. Podczas wkładania giętkiej rury osuszającej należy uważać, aby jej nie ściskać ani nie skręcać. Zagięte lub zgniecione rury suszarki mogą zbierać kłaczki i zatykać się, co sprawia, że ​​suszarka jest nieskuteczna, przegrzewa się i może stanowić zagrożenie pożarowe w przewodach, jeśli nie jest prawidłowo skonstruowana.

Krok 4. Zbuduj okap obok suszarki w domu

Montaż okapu lub kanału można rozpocząć po przygotowaniu otworu wylotowego. Zainstaluj pokrywę wentylacyjną przez otwór wylotowy i zabezpiecz ją śrubami o odpowiednim rozmiarze. Wytnij otwory na śruby w ścianie, aby zapewnić otwór wentylacyjny suszarki dla najbardziej niezwykłej skuteczności. Po zamontowaniu okapu i wywietrznika przenieś pozostałe przewody do wywietrznika suszarki od wewnątrz. mocowanie pokrywy odpowietrznika.

Kilka nakazów budowlanych i praw wymaga od nas zbudowania sztywnego stalowego kanału wewnątrz ścian. Wewnętrzna powierzchnia sztywnych stalowych kanałów jest płaska, co poprawia kurz i cyrkulację.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak wyciąć otwór w ceglanej ścianie na odpowietrznik suszarki. Najpierw musisz zabrać wszystkie dostępne przedmioty bezpieczeństwa, aby uniknąć mish. Wycięcie dziury w ceglanej ścianie nie jest takie trudne, jeśli zmierzysz właściwy rozmiar. Przeczytanie tego artykułu pomoże ci zrobić idealną dziurę w ścianie z cegły. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany i jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki.