Jak wybrać obrączkę, która uzupełni pierścionek zaręczynowy?

Nie stresuj się, jak wybrać obrączkę, która będzie pasować do pierścionka zaręczynowego, ponieważ musisz zająć się tylko dwoma czynnikami. Znając materiał pierścionka, styl obrączki i klasyczne pary, powinieneś być w stanie wybrać najlepszą obrączkę pasującą do pierścionka zaręczynowego.

Zalecamy również przejrzenie naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących noszenia wielu pierścionków w związku. Na przykład, czy wiesz, w jakiej kolejności nosić pierścionki zaręczynowe, ślubne i obrączki na wieczność?

Jak wybrać obrączkę

Jaki rodzaj obrączki pasuje do mojego pierścionka zaręczynowego?

  • Materiał obrączki

Aby dopełnić obrączkę do swojego pierścionka zaręczynowego, należy dobrać odpowiedni metal na obrączkę. Nie oznacza to jednak, że obrączki i obrączki ślubne muszą być wykonane z tych samych metali.

Posiadanie różnych rodzajów metalu dla tych zespołów jest bardziej stylowe, zwłaszcza jeśli nosisz je na tym samym palcu. Tylko upewnij się, że jeśli jeden z pierścionków jest już szeroki lub wąski, wybierz pasek, który nie będzie miał tej samej szerokości dla wygody i estetyki; w przeciwnym razie pierścionek zaręczynowy noś na innym palcu, a nie na lewym palcu serdecznym.

Następnie możesz rozważyć połączenie białego złota ze złotem żółtym lub żółtego i różowego złota dla danego rodzaju metalu. Pierścionki zaręczynowe są zazwyczaj wykonane z białego lub srebrnego złota, więc obrączka z żółtego lub różowego złota powinna być ładnie uzupełniona.

  • Styl obrączki ślubnej

Pierścionki, które uzupełniają pierścionek zaręczynowy, powinny mieć obręcz, która zapewni ci przytulną kombinację tych dwóch. Oznacza to, że wiesz, czy wolisz, aby obrączka znajdowała się pod pierścionkiem zaręczynowym, czy nie.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe mają wysoki profil, więc zwykła obrączka bez kamienia i innych elementów nadających jej wymiar będzie ciasno leżeć pod kamieniem pierścionka zaręczynowego. Ale jeśli nie chcesz zwykłej obrączki ślubnej, wybierz te z kamieniami wokół nich, ale nie wznoś się zbyt daleko.

A jeśli wolisz zarumieniony wygląd między pierścionkiem zaręczynowym a obrączką, rozważ zaprojektowanie i wyprofilowanie obrączki. Jubiler stworzy obrączkę, która będzie pasować do krzywizny pierścionka zaręczynowego, dzięki czemu będą się elegancko łączyć.

Jeśli jesteś ze współmałżonkiem od dłuższego czasu, prawdopodobnie dostaniesz również rocznicowy zespół. Napisaliśmy przewodnik, jak nosić rocznicową obrączkę z zestawem ślubnym, aby pomóc Ci nosić te trzy pierścionki.

Czy obrączki i pierścionki zaręczynowe muszą pasować?

Pierścionek zaręczynowy i obrączka nie muszą do siebie pasować, ponieważ wszystko sprowadza się do osobistych preferencji użytkownika. Możesz także robić zakupy ze swoim partnerem, ponieważ jest to trend, aby zapewnić sobie styl, jaki chcesz dla tych pierścionków.

Ponadto niektóre sklepy jubilerskie oferują zestawy ślubne. Składają się z pierścionka zaręczynowego i obrączki, które idealnie do siebie pasują, aby nie trzeba było dopasowywać dwóch pierścionków.

Nie ma żadnych zasad dotyczących noszenia tego samego metalu i szerokości obrączki na obrączkę i pierścionek zaręczynowy. Nawet obrączki ślubne między panną młodą i panem młodym nie muszą mieć podobnych stylów i materiałów.

Jak masz nosić obrączkę z pierścionkiem zaręczynowym?

Zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączka są tradycyjnie noszone na lewym palcu serdecznym. Najpierw nosi się obrączkę ślubną, aby zaznaczyć, że jest bliżej serca, a następnie nakłada się na nią pierścionek zaręczynowy.

Jednak pierścionek zaręczynowy możesz również nosić na innym palcu w tej samej dłoni co obrączka, zwłaszcza jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze. Niektóre kobiety przenoszą również pierścionek zaręczynowy na prawy palec serdeczny.

Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi na to, jak nosić te pierścionki. Tylko upewnij się, że obrączka znajduje się na lewym palcu serdecznym.

Jak nazwać obrączkę ślubną, która pasuje do pierścionka zaręczynowego?

Ci, którzy chcą nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę na tym samym palcu, mogą rozważyć te style dla tych ostatnich:

  • Konturowane

Poproś jubilera o wyprofilowany pierścionek, jeśli chcesz, aby obrączka pasowała do pierścionka zaręczynowego.

  • Zakrzywiony

Inną opcją dla osób, które chcą, aby obrączka znajdowała się równo z pierścionkiem zaręczynowym, jest zakrzywiona obrączka, która otacza pierścionek zaręczynowy.

  • Otwórz

Jeśli chcesz podkreślić kamień na pierścionku zaręczynowym, miej swoją obrączkę w stylu otwartym ze środkową szczeliną, przez którą kamień pierścionek zaręczynowy przejdzie.

  • Z karbem

Jeśli obrączka z przerwą nie pasuje do Twojego gustu, umieść pod nią karbowany styl, aby szczelina, w której znajdzie się pierścionek zaręczynowy, była ukryta.

  • Zwykły lub prosty

Zwykłe lub proste obrączki ślubne mają dobrze przylegać do pierścionka zaręczynowego, gdy są ułożone w stos.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Właśnie dowiedziałeś się, jak wybrać obrączkę, która uzupełni pierścionek zaręczynowy, zapoznając się z materiałami i stylami obrączki.

Chociaż dopasowanie szerokości pasma i metali tych dwóch jest klasyczne, nie ma nic złego w tym, że mają je inaczej. Możesz również zdecydować się na styl obrączki, która będzie ciasno układać się w stos lub wokół pierścionka zaręczynowego, gdy jest noszony razem na lewym palcu serdecznym.

Aby przygotować się na budżet na obrączki, zapoznaj się z kosztami obrączek.