Jak wybrać najlepszy materac do swojego typu sylwetki?

Istnieją dwa czynniki, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy materac do swojego typu sylwetki. W tym artykule przyjrzymy się wyborowi idealnego łóżka na podstawie wagi i wzrostu śpiącego, a nawet jego sylwetki. Czy chcesz wiedzieć, który materac jest najlepszy do spania?

Ten osobny przewodnik po zakupie materaca zawiera również typ ciała jako jeden z czynników zapewniających, że dostaniesz najlepsze łóżko do spania. Warto jednak omówić dwa inne czynniki, więc sprawdź również ten artykuł.

Jak wybrać najlepszy materac do swojego typu sylwetki?

Jaki jest najlepszy materac dla Twojego typu sylwetki?

Waga i wzrost

Waga i wzrost śpiącego to kluczowe czynniki przy wyborze materaca. Na przykład osoby o wadze poniżej 130 funtów mogą czuć się bardziej komfortowo w miękkim materacu, ponieważ twarde łóżka mogą wydawać się zbyt sztywne dla ich wygody. Wręcz przeciwnie, cięższe osoby o wadze 130 funtów lub więcej muszą używać twardego łóżka, aby je podeprzeć, ponieważ miękkie łóżka mogą je głęboko zatopić.

Wysokość śpiącego ma również wpływ na wybór materaca, ponieważ powinien on być wystarczająco długi, aby zapewnić mu wygodę. Nie chcesz, aby twoje nogi zwisały z krawędzi łóżka, co oznacza, że ​​lepiej kupić długi materac, taki jak kalifornijskie łóżko king size. Więc jeśli ciągle znajdujesz się w materacu o niewystarczającej długości, oto najlepsze łóżka Cal king na rynku.

Kształt ciała

Kupujący zazwyczaj są zaznajomieni z uwzględnianiem swojej wagi i wzrostu podczas zakupu materacy. Ale czy wiesz, że kształt Twojego ciała jest również kluczowy w uzyskaniu najlepszego materaca? Musisz znać swoją sylwetkę nie tylko przy zakupie nowego łóżka, ale kształt ciała zdradza również coś na temat ogólnego stanu zdrowia.

Zidentyfikuj kształt swojego ciała, niezależnie od tego, czy jest to klepsydra, trójkąt, odwrócony trójkąt czy kwadrat, jeśli jesteś kobietą, lub koło, odwrócony trójkąt lub kwadrat, jeśli jesteś mężczyzną. Możesz wtedy łatwo wyobrazić sobie, jakie podparcie materiału i twardość materaca jest idealne, aby zapewnić komfort i bezbolesność całego ciała. Jednak niektóre obszary ciała mogą wymagać większego zmniejszenia ucisku, zwłaszcza gdy uwzględniasz pozycję spania wraz z kształtem ciała.

Skąd wiesz, jakiego rodzaju materaca potrzebuje Twoje ciało?

Jaka jest Twoja pozycja do spania?

Po poznaniu najlepszego materaca dla Twojego typu ciała, określ pozycję do spania, czy to na plecach, boku, brzuchu, czy też kombinację różnych pozycji. Spanie na plecach jest najbardziej zalecaną pozycją, ponieważ jest to naturalne dla kręgosłupa, a możesz wybrać materac o średniej twardości, aby zapobiec powstawaniu szczelin na krzywiznach pleców. Z drugiej strony spanie na boku może być wygodniejsze, ale potrzebujesz bardziej miękkich łóżek, aby zmniejszyć nacisk na ramiona i biodra.

A jeśli chodzi o spanie na brzuchu, o wiele lepiej jest spróbować innej pozycji do spania, ponieważ ustawia to ciało pod niewygodnym kątem. Możesz użyć cienkiego i bardzo mocnego łóżka, ale nadal ryzykujesz obciążenie różnych punktów ciała. Wreszcie, jeśli nadal nie masz pewności, jaki materac wybrać, większość pozycji do spania powinna być kompatybilna z łóżkiem o średniej twardości.

Czy masz schorzenia?

Słuchaj swojego ciała, jeśli czujesz dyskomfort i ból. Często budzisz się z bólem pleców, więc musisz wiedzieć, który materac jest korzystny dla osób cierpiących na ból pleców. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ niektóre schorzenia wymagają wyjątkowego łóżka.

Na przykład osoby spędzające dłuższy czas w łóżku powinny używać specjalnych materacy, które nie powodują odleżyn. Innym schorzeniem są alergie, dlatego należy zadbać o to, aby łóżko było hipoalergiczne, aby uniknąć podrażnień i powikłań. Sprawdź najzdrowsze materiały materacowe, które nie wywołają podrażnień skóry ani astmy.

Czy grubi ludzie potrzebują specjalnych materacy?

Grubi ludzie nie mogą używać żadnego materaca, ponieważ ryzykują utratę dobrego podparcia, jeśli łóżko łatwo ugina się lub szybko zapada pod naciskiem. Kiedy szukaliśmy najlepszego materaca dla osób otyłych, odkryliśmy, że niektórzy producenci specjalnie zaprojektowali łóżka, aby sprostać wymaganiom osób cięższych. Zazwyczaj wykonane są z pianki o dużej gęstości, a cały materac składa się z warstw, które nie odkształcają się tak łatwo.

Czy materace mają limit wagi?

Materace mają limit wagi, a większość łóżek na rynku może wytrzymać tylko do 250 funtów. Oznacza to, że jeśli z materaca korzystają dwie osoby, ich łączna waga powinna wynosić tylko 250 funtów. Dlatego też niektóre marki materacy oferują tzw. łóżka plus specjalnie zaprojektowane dla osób śpiących z nadwagą.

Innym powodem, dla którego musisz znać limit wagi swojego łóżka, jest używanie dmuchanego materaca. Pamiętaj, że nawet najtrwalsze materace dmuchane są podatne na przeciekanie, jeśli są używane powyżej limitu wagi. Dlatego zawsze sprawdzaj wskazania producenta, aby uniknąć uszkodzenia materaca.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Odpowiedzieliśmy, jak wybrać najlepszy materac do swojej sylwetki i ujawniliśmy, że należy wziąć pod uwagę swoją wagę, wzrost i kształt ciała. Twoja pozycja do spania i warunki zdrowotne są również kluczowymi czynnikami, aby wiedzieć, jakiego materaca potrzebuje Twoje ciało.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących wyboru najlepszego materaca, przejrzyj naszą obszerną listę artykułów na materace. Możesz również zostawić nam pytanie w komentarzach.