Ile pokoi do zablokowania na wesele: nakazy i zakazy

Ci, którzy zastanawiają się, ile pokoi należy zablokować na wesele, mogą rozważyć dziesięć, ponieważ jest to typowy blok pokoi, na który pozwala większość hoteli. Pomożemy Ci również oszacować liczbę pokoi do zarezerwowania, kiedy zarezerwować bloki hotelowe i z iloma hotelami musisz się skontaktować.

Jest to kompletny przewodnik po wszystkim, co dotyczy zakwaterowania gości. Ale zanim przejdziemy dalej, możesz być również zainteresowany tym, kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych.

Ile pokoi do zablokowania na wesele: nakazy i zakazy

Ile pokoi do zablokowania na wesele: wszystko, co należy wiedzieć o blokach pokoi hotelowych dla gości weselnych

Ile bloków pokoi hotelowych można zarezerwować na wesela?

Blok pokoi hotelowych składa się zwykle z 10 do 30 pokoi. Wykorzystaj to założenie przy obliczaniu liczby bloków pokoi, które mają otrzymać goście weselni.

Dlaczego warto rozważyć zakup pokoju hotelowego na swój ślub? Pamiętaj, że wesela docelowe będą miały gości poza miastem, a zaoszczędzisz na cenach, rezerwując blok pokoju, ponieważ może to być nawet o 40% niższe niż standardowe stawki.

Jeśli wiesz, ilu gości weselnych będzie potrzebować noclegu, możesz wyszukać hotele i blok pokoi, które pozwalają na rezerwację. Możesz potrzebować bardziej widocznego hotelu, jeśli chcesz zablokować na przykład więcej niż 20 pokoi.

Jak obliczyć, ile bloków pokoi hotelowych potrzebujesz na wesele?

Aby uzyskać przybliżone oszacowanie liczby pokojów do zablokowania, zabezpiecz listę gości i listę osób, które będą potrzebować zakwaterowania. Zasadą, której możesz użyć, jest uzyskanie całkowitej liczby gości, którzy przyjdą, i wykorzystanie połowy tej liczby jako łącznej liczby pokojów hotelowych do zablokowania.

Na przykład, jeśli 100 gości wyjeżdża z miasta i potrzebuje miejsca na nocleg, musisz zarezerwować 50 pokoi. Musisz również sprawdzić pojemność każdego pokoju hotelowego, aby wiedzieć, ilu gości może dzielić jeden pokój.

Aby zabezpieczyć liczbę przybyłych gości, przeczytaj, kiedy powinno nastąpić RSVP na wesele.

Ile pokoi do zablokowania dla 150 gości?

Możesz zarezerwować bloki pokoi tylko w jednym hotelu, jeśli masz 150 gości weselnych lub mniej. Ponieważ zasadą szacowania liczby pokoi jest przyjęcie połowy gości, którzy przyjdą, wesele na 150 osób może wymagać zarezerwowania od 70 do 80 pokoi.

Czy należy zablokować więcej niż jeden hotel na wesele?

Wielkość Twojego wesela określi, z iloma hotelami musisz się skontaktować, aby zarezerwować bloki pokoi. Na przykład jeden hotel wystarczy, jeśli masz mniej niż 150 gości przyjeżdżających spoza miasta.

Wręcz przeciwnie, większe wesela powinny zarezerwować bloki pokoi w dwóch lub trzech hotelach, aby uzyskać różne punkty cenowe. Musisz również wiedzieć, ile pokoi zablokujesz, ponieważ wesela wymagające więcej niż 30 pokoi będą bardziej opłacalne, jeśli zarezerwują więcej niż jeden hotel.

Niezależnie od tego, nie ma potrzeby rezerwowania więcej niż trzech hoteli na sale weselne, ponieważ możesz nawet uzyskać lepsze oferty, gdy poprosisz o więcej pokoi w jednym hotelu, niż zarezerwujesz kilka pokoi w wielu hotelach.

Jak zablokować pokoje hotelowe na wesele

 • Sprawdź listę gości weselnych i określ, kto będzie potrzebował pokoi
 • Wyszukaj hotele i zawęź je do jednej do trzech opcji
 • Skontaktuj się z każdym hotelem i podaj termin, w którym potrzebujesz zakwaterowania
 • Rezerwuj pokoje według pewnej liczby gości, którzy przyjdą; lepiej zacząć od małego bloku, ponieważ w razie potrzeby możesz dodać więcej później
 • Ile nocy należy blokować pokoje na wesele?

  Wesela będą musiały blokować pokoje na dwie noce, w tym śluby docelowe. Pierwsza noc jest przed ślubem, a druga noc to noc w dniu ślubu.

  Niektóre pary mogą również organizować tygodniowe zajęcia z okazji ślubu. W takim przypadku może być konieczne zablokowanie od kilku dni do tygodnia do weekendu ślubu.

  Kiedy zarezerwować blok hotelowy na wesele

  Rozważ skontaktowanie się z hotelami już na osiem miesięcy przed ślubem, aby zarezerwować bloki hotelowe. Zapewni to, że będziesz mieć pokoje, których potrzebujesz w najlepszym hotelu zgodnie z jego lokalizacją odpowiednią do miejsca, w którym odbędzie się Twój ślub.

  Rozsądne jest również blokowanie pokoi hotelowych po zabezpieczeniu miejsca wesela. I oczywiście, jeśli bierzesz ślub w szczycie sezonu weselnego, im wcześniej zarezerwujesz pokoje, tym lepiej.

  Czy hotele przyjmują pieniądze od razu?

  Hotele oferują bezpłatny blok pokojowy lub blok otwarty. Podadzą Ci datę, zwykle 30 dni przed ślubem, w której Twoi goście muszą zarezerwować pokoje lub ktokolwiek płaci.

  Po tym terminie pokoje nie będą już dostępne w specjalnej cenie blokowej. Dlatego musisz zapłacić i potwierdzić rezerwację, aby zabezpieczyć bloki pokoi.

  A jeśli chcesz wiedzieć, kto płaci za ślub docelowy, przeczytaj naszą dyskusję dotyczącą oczekiwań związanych z tego typu weselem.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, ile pokoi zablokować na wesele; gdzie możesz zacząć od zablokowania dziesięciu pokoi.

  Większość hoteli oferuje od 10 do 30 pokoi w swoich blokach hotelowych, więc najlepiej jest oszacować całkowitą liczbę gości potrzebujących zakwaterowania. Następnie zdobądź połowę tej liczby i zarezerwuj równoważną liczbę pokoi.

  Mamy nadzieję, że to pomoże; zostaw nam komentarz, jeśli masz jakieś pytania.