Jak wybrać materac dla dziecka: 4 ważne czynniki

Jeśli nie masz pewności, jak wybrać materac dla dziecka, rozważ cztery czynniki. Porozmawiamy również o odpowiednim typie, twardości i grubości materaca do łóżeczka Twojego dziecka. Pod koniec tego artykułu powinieneś być gotowy na idealny i najbezpieczniejszy materac dla swojego dziecka.

Polecamy również zapoznanie się z tym poradnikiem jak wybrać materac dla dziecka. Następnie możesz połączyć wskazówki z tego artykułu z tymi, których poznasz poniżej.

Jak wybrać materac dla dziecka: 4 ważne czynniki

Skąd mam wiedzieć, jaki materac jest najlepszy dla mojego dziecka?

Rozmiar łóżeczka

Materac dla dziecka powinien być idealnie dopasowany do rozmiaru łóżeczka. Jeśli kupiłeś już łóżeczko, wybierz jego wymiary przy wyborze łóżka. Z drugiej strony, kupując łóżeczko, użyj wymiarów materaca, jeśli kupiłeś je wcześniej.

Istnieją różne rozmiary i kształty łóżeczek, ale wybór idealnie dopasowanego materaca powinien być łatwy. Możesz przetestować łóżko w łóżeczku, aby nie było szczelin po bokach, jak widać w tym teście, jak powinien pasować materac do łóżeczka. Możesz również sprawdzić listę trzech najlepszych marek materacy do łóżeczek, aby ułatwić zakupy.

Bezpieczeństwo

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii dziecięcy materac powinien być bardzo twardy. Dzieje się tak, ponieważ miękkie łóżeczko stwarza ryzyko uduszenia się dziecka. Ponadto miękki materac może zwisać, gdy dziecko na nim leży, co oznacza, że ​​może zmienić ogólne dopasowanie prześcieradeł.

Oprócz twardości materaca pamiętaj, że niemowlęta są bardziej wrażliwe na materiały i chemikalia. Sprawdź, czy materac dla dziecka jest hipoalergiczny i czy posiada również właściwości antybakteryjne. Rozważ naturalne materace dla niemowląt, poproś pediatrę o zalecany materiał lub wybierz renomowaną markę materacy do łóżeczek, która przeszła wiele standardów i testów.

Komfort

Wybierz materac dla dziecka, który nie zatrzymuje ciepła, ponieważ przegrzanie podczas snu może zwiększyć ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt. Materiał materaca powinien być oddychający i powinien być wykonany z materiałów poprawiających krążenie. Co więcej, nie chcesz, aby Twoje dziecko czuło się niekomfortowo z powodu potu, który zbiera się na materacu.

Pamiętaj, że niemowlęta są podatne na wysypki, dlatego potrzebujesz materaca dla dziecka, który pozostanie suchy. Wybierz oddychający materac, który odprowadza wilgoć od dziecka. Dzięki tej właściwości materaca powierzchnia pozostaje sucha nawet wtedy, gdy Twoje dziecko się poci.

Łatwość czyszczenia

Ostatnią kwestią przy wyborze materaca dla niemowląt jest łatwość czyszczenia. Nie chcesz, aby Twoje dziecko spało na zabrudzonej powierzchni z wielu powodów zdrowotnych. Dlatego łóżeczko powinno mieć wodoodporną stronę i zdejmowany pokrowiec, który można łatwo wyczyścić lub wyprać.

Większość dostępnych na rynku materacy łóżeczkowych posiada cechy ułatwiające czyszczenie. Na przykład mają powierzchnie, które wystarczy wytrzeć lub odkurzyć, aby szybko wyczyścić. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić ich materiały, czy są one również bezpieczne dla Twojego dziecka.

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla dziecka?

Wybór najlepszego materaca dla Twojego dziecka będzie zależał od tego, jak zważysz zalety i wady każdego produktu. Ogólnie rzecz biorąc, trzy najpopularniejsze materace dla niemowląt to pianka, sprężyna standardowa i sprężyna kieszeniowa. Wybierając spośród nich, należy również uwzględnić cztery omówione czynniki.

Co jest lepsze dla pianki dla niemowląt czy materaca sprężynowego?

Materac piankowy dla niemowląt jest stosunkowo niedrogi, a najlepsze są nawet trwałe. Jednak chcesz sprawdzić materiały i chemikalia w tym materacu. Z drugiej strony droższy materac sprężynowy zapewnia fantastyczne wsparcie i oddychalność w porównaniu do niektórych łóżek piankowych.

Czy pianka z pamięcią kształtu jest zła dla niemowląt?

Materace piankowe z pamięcią kształtu nie są wskazane dla niemowląt ze względu na ich właściwości kształtujące. Nie chcesz, aby Twoje dziecko zatonęło na materacu, ponieważ grozi to uduszeniem. Ponadto pianka z pamięcią kształtu jest jednym z najgorętszych materiałów w łóżkach, więc bezpieczniej jest zaopatrzyć się w coś oddychającego z dobrą cyrkulacją powietrza dla dziecka.

Czy dzieci powinny spać na twardym czy miękkim materacu?

Niemowlęta powinny zawsze spać na twardym materacu z dwóch powodów. Po pierwsze, miękkie łóżeczko może zatonąć, gdy dziecko na nim leży, narażając je na ryzyko uduszenia. Dodatkowo tonąca powierzchnia może również zmienić dopasowanie prześcieradeł, które zawsze powinny być ciasne i ciasne ze względu na ryzyko uduszenia.

Drugim powodem, dla którego materac musi być twardy, jest odpowiednie podparcie rozwijającego się ciała dziecka. Pamiętaj, że kości dziecka są nadal miękkie i rosną, więc powinno leżeć na powierzchni, która pomoże je utrzymać. Nigdy nie używaj materaca, który dopasowuje się do ciała Twojego malucha.

Jak gruby powinien być materac dla dziecka?

Materac dla dziecka powinien mieć około 6 cali grubości, ponieważ uzyskanie czegoś grubszego również stwarza ryzyko uduszenia. Ponadto ta grubość jest niskoprofilowa i bezpieczna z wysokością szyny. Jeśli potrzebujesz lepszego przewodnika po rozmiarach, oto artykuł o tym, jak wybrać odpowiedni rozmiar materaca do łóżeczka.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, jak wybrać materac dla dziecka, należy wziąć pod uwagę cztery czynniki. Są to rozmiar łóżeczka, bezpieczeństwo materaca, wygoda i łatwość czyszczenia.

Ostatecznie zawsze zaopatrz się w mocny, oddychający materac dla dziecka. Zapobiegnie to ryzyku uduszenia, a nawet SIDS.