Jak uzyskać świecę woskową ze stołu?

Zapalone świece zapewniają romantyczny akcent na każdym stole obiadowym lub świątecznym wyświetlaczu. Jednak trochę wosku może kapać na Twój stół, jeśli zostawisz go na stole bez nadzoru. Dlatego nauczymy Cię, jak pozbyć się wosku ze stołu.

Metody usuwania wosku ze świecy

Metoda 1: Ureguluj i zeskrob

Pierwszą metodą, jak usunąć wosk ze świecy, jest podejście do osadzania i zeskrobywania. Jest to najłatwiejsze i najskuteczniejsze usuwanie drobnych plam wosku. Jak więc pozbyć się wosku ze stołu przy użyciu tego podejścia?

Jak uzyskać świecę woskową ze stołu?

Wymagane materiały:

  • twarda, plastikowa szpatułka, plastikowa łyżka lub karta kredytowa
  • wycinek papieru
  • niestrzępiące się tekstylia, które są czyste, białe lub w jasnych kolorach
  • pierz ręczniki lub ścierki do dezynfekcji
  • preferowana pasta do mebli

Proces:

Zeskrob wosk w kierunku słojów drewna za pomocą szpatułki, łyżki lub jednej strony karty kredytowej. Jeśli Twoje drewno ma pęknięcia lub głębokie szczeliny, użyj ostrej szpachelki lub zaokrąglonej krawędzi karty kredytowej. Może pomóc w rozluźnieniu wosku.

Użyj łopatki lub karty kredytowej, aby delikatnie wepchnąć je na kartkę papieru w sposób przypominający miotłę i szufelkę. Zrób to, gdy nagromadzą się kawałki wosku. Powtarzaj proces, aż cały wosk zostanie usunięty.

Może wymagać wielu cykli skrobania. Po usunięciu wosku przetrzyj leczony obszar czystą, niestrzępiącą się szmatką. Następnie nałóż pastę do mebli ściereczką i mieszaj, aż będziesz zadowolony z rezultatów.

Jeśli wosk niedawno wyciekł, pozwól woskowi całkowicie ostygnąć. Cierpliwość jest niezbędna, ponieważ szorowanie lub zeskrobywanie gorącego wosku może spalić lub rozprowadzić wosk wszędzie. Nie jest to łatwy proces, ale jest jego częścią.

Odklej jak najwięcej rękami, zanim zaczniesz. Zmniejszy to ilość wymaganego skrobania. Główną wadą tej procedury jest ryzyko zarysowania drewna, jeśli nie zachowasz ostrożności.

Pracuj w kierunku słojów drewna, aby zmniejszyć to niebezpieczeństwo. Słoje drewna można czasem zobaczyć po prostu patrząc na kierunek linii. Jednak może to być znacznie trudniejsze do zauważenia na bejcowanym lub malowanym drewnie.

W pewnych okolicznościach przesuń dłonią po drewnie; kierunek słojów drewna to sposób, w jaki wydaje się gładszy. Następnie, aby uniknąć przeniesienia barwnika z kolorowej tkaniny, wypoleruj i wypoleruj białą lub jasną szmatką. Na koniec użyj ręczników do rąk, aby pokryć okolicę, aby zapobiec rozproszeniu wosku na nieskazitelnych powierzchniach drewnianych.

Metoda 2: Wytrzyj i podgrzej

Podejście Heat and Wipe jest najskuteczniejszą metodą usuwania znacznych wycieków wosku z drewna. Czemu? Ponieważ inne procedury, takie jak Settle i Scrape, są skuteczne tylko w przypadku usunięcia kilku kropel wosku.

Prawie na pewno zadrapiesz drewno, jeśli spróbujesz zeskrobać dużą bryłę wosku. Ponieważ jednak nie wymaga skrobania ostrymi narzędziami, zabieg ten sprawdza się znakomicie w przypadku dużych zabrudzeń. Krótko mówiąc, to podejście obejmuje stopniowe podgrzewanie wosku w celu zmiękczenia jego składu.

Gdy wosk jest wystarczająco miękki, można go zetrzeć ściereczką lub wchłonąć papierowym ręcznikiem. W ten sposób możesz uniknąć uszkodzenia mebli. Istnieją dwie metody podejścia do tej procedury: jedna korzysta z suszarki do włosów, a druga z żelazka.

Wymagane materiały

  • niestrzępiące się tekstylia, które są czyste, białe lub w jasnych kolorach
  • wytrzymałe ręczniki papierowe
  • myjki tanie
  • żelazko lub suszarka do włosów jako źródło ciepła
  • Twoja preferowana pasta do mebli

Proces podczas korzystania z suszarki do włosów

Pierwszym krokiem jest utrzymanie suchości włosów w odległości co najmniej trzech cali od dotkniętego obszaru. Następnie skieruj suszarkę na wosk świecy na niskim ustawieniu. Gdy wosk zmięknie, spróbuj odkleić jak najwięcej rękami.

Następnie wyczyść obszar niestrzępiącą się szmatką. Ponownie nałóż ciepło i wyczyść obszar, aż cały wosk zniknie. Wytrzyj dotknięty obszar czystą, niestrzępiącą się szmatką, dodaj pastę do mebli i poleruj.

Proces podczas korzystania z żelazka

Ustaw żelazko na najniższe ustawienie pary. Nałóż co najmniej trzy warstwy ciężkich ręczników papierowych na dotknięty obszar. Przykryj ręczniki papierowe czystą, bezpieczną dla prasowania, niestrzępiącą się tkaniną lub myjką.

Wciśnij żelazko w tkaninę nad dotkniętym obszarem przez trzy do pięciu sekund. Następnie odciągnij tkaninę, aby sprawdzić, czy ręczniki papierowe wchłonęły wosk. Jeśli nie, być może trzeba będzie dodać drugą lub nieco podnieść temperaturę.

Powtórz ten proces za pomocą świeżego paska ręcznika papierowego, aż cały wosk zostanie usunięty. W zależności od ilości wosku, po kilku zastosowaniach ciepła może być konieczna wymiana ręczników papierowych. Na koniec przetrzyj leczony obszar czystą, niestrzępiącą się ściereczką, dodaj pastę do mebli i poleruj.

Możesz używać tych podejść pojedynczo lub w połączeniu. A co, jeśli masz głębokie rowki w drewnie? Żelazko może być używane jako kolejny krok po tym, jak suszarka usunie większość wosku.

Użycie żelazka do usunięcia wosku trwa dłużej niż użycie suszarki do włosów. Dzieje się tak, ponieważ musisz wielokrotnie nakładać żelazko na szmatkę na uszkodzonym obszarze. Popycha wosk w górę do ręczników papierowych.

Jest to więc idealne podejście do zastosowania, gdy wosk jest głęboko zatopiony w słojach drewna. Jeśli nie masz czasu, użyj suszarki do włosów. Jeśli zamierzasz używać żelazka, zacznij od najniższego ustawienia bez pary.

Zwiększaj temperaturę tylko wtedy, gdy wosk się nie topi. Żelazko powinno być rozgrzane, a nie przypalone. Uważaj, aby pokryć wosk licznymi ręcznikami papierowymi.

Jeśli nie użyjesz wystarczającej ilości ręczników papierowych, wosk przedostanie się do tkaniny, zestali się wewnątrz włókien i stanie się irytujący. Zamiast tego użyj dużej myjki, aby powierzchnia żelazka nie stykała się bezpośrednio z drewnem. Sprawdź skład tkaniny myjki, aby uniknąć jej przypalenia podczas całej operacji.

Wniosek

Oto dwie różne metody usuwania wosku ze stołu. Ostrożnie wybierz sposób, który dotyczy Twojego stołu. Te metody mają zastosowanie, jeśli nie usuwasz wosku z obrusu, a tylko bezpośrednio na stole.