Dlaczego suknie ślubne mają pociągi: historia i nie tylko

Odpowiedź na pytanie, dlaczego suknie ślubne mają pociągi, jest przypisywana bogactwu. Więcej o tej ciekawej historii dowiecie się poniżej.

Zrozumiałe jest, że rozmiar sukni ślubnej może utrudniać poruszanie się. Dlatego podzielimy się również kilkoma wskazówkami na temat chodzenia z jednym i tym, jak go odpowiednio usunąć.

Dlaczego suknie ślubne mają pociągi: historia i nie tylko

Po wszystko, co dotyczy sukien ślubnych, polecamy przejrzenie naszego bloga. Nauczysz się samouczków, takich jak dodawanie rękawów do sukni ślubnej, aby upewnić się, że dobrze się czujesz i wyglądasz w swoim ślubnym stroju.

Oto powód, dla którego suknie ślubne mają pociągi

Kiedyś wesela to coś więcej niż związek pary młodej. Jest to również okazja dla zaangażowanych osób, aby pokazać gościom swoje bogactwo.

A ponieważ suknia ślubna nie ma sensu, posiadanie tego dodatkowego materiału na sukni ślubnej można przypisać zamożności rodziny. Im dłuższy tren na sukni ślubnej, tym bardziej zakłada się, że rodzina jest jeszcze bogatsza.

Innym związkiem posiadania trenu z suknią ślubną jest to, że symbolizuje on bliskość rodziny panny młodej z rodziną królewską. Niektóre style trenów mogą wskazywać na związki panny młodej z prestiżowymi rodzinami, ponieważ nie-królewskim wolno było nosić tylko niektóre treny.

W dzisiejszych czasach historia trenów do sukni ślubnych nie jest już aktualna, ponieważ materiały i tkaniny również stały się dostępne. Panna młoda może wtedy zdecydować o stylu pociągu lub czy w ogóle chce pociągu, niezależnie od statusu jej rodziny.

Jakie są różne rodzaje pociągów do sukni ślubnych?

Katedra

Jednym z najbardziej przyciągających wzrok pociągów do sukni ślubnych jest tren katedralny ze względu na swoją długość. Jest idealny na wielkie wesele, ponieważ ma zwykle 22 cale długości, co świetnie wyglądałoby na sukniach balowych.

Zamiatanie

Jeśli wolisz krótszy pociąg, najkrótszy to pociąg pociągowy. Ma zwykle tylko 6 cali długości, dzięki czemu jest praktyczny, jeśli Twój ślub odbywa się na świeżym powietrzu.

Sąd

Nieco dłuższy pociąg niż pociąg pociągowy to pociąg dworski. Ten typ będzie świetnie prezentował się na sukienkach o kroju syreny, ponieważ wygląda bardziej wytwornie, rozciągając się od talii.

Kaplica

Pięknym pociągiem do rozważenia dla niezdecydowanej panny młodej jest pociąg kaplicowy. Nie jest ani zbyt wielki, ani swobodny o długości 12 cali. Dlatego często jest to najbardziej lubiany tren, a szczególnie świetnie wygląda z sukniami ślubnymi w kształcie litery A.

Królewski

Pociąg katedralny nie jest najdłuższy, ale królewski ma ponad metr długości. Dlatego jest znany tylko z królewskich narzeczonych i zarezerwowany na ekstrawaganckie wesela.

Watteau

Jeśli jesteś panną młodą, która chce być niekonwencjonalna, rozważ pociąg Watteau. To połączenie trenu i welonu, które zapewnia niepowtarzalny wygląd i można go łatwo odpiąć niż tradycyjne pociągi.

Jak chodzisz po pociągu sukni ślubnej?

Nie daj się przytłoczyć pomysłowi chodzenia w sukni ślubnej z pociągiem. Trzeba tylko pamiętać o elegancji i wdzięku.

Idź powoli i zastanów się, czy nie podnosić go z tyłu jedną ręką, zwłaszcza jeśli pociąg jest długi. Jednak trzymaj rękę zrelaksowaną z boku, aby wyglądać bardziej elegancko, ale bez wysiłku.

Jeśli musisz iść do tyłu, odwróć się, chodząc po okręgu, który zrobi krawędź pociągu. Pamiętaj, że nie możesz się cofnąć, gdy Twoja sukienka ma tren.

Kto nosi tren sukni ślubnej?

Nie ma konkretnej zasady, kto powinien trzymać tren sukni ślubnej, kiedy idziesz do ołtarza. Tradycyjnie nosisz go sam, a twoja druhna pomoże w dopasowaniu i ustawieniu go idealnie, gdy znajdziesz się na końcu przejścia.

Jednak zdarzają się sytuacje, w których pociąg jest zbyt długi lub obszerny, że wesele ma również przewoźnika. Z samej nazwy ta rola ma na celu trzymanie trenu panny młodej i utrzymywanie go prosto; czasami nosiciel pociągu jest parą do trzymania obu rogów pociągu ślubnego.

Czy możesz usunąć pociąg z sukni ślubnej?

Możesz zdjąć pociąg sukni ślubnej, ponieważ niektóre są nawet zaprojektowane tak, aby można je było łatwo odpiąć. Inną powszechną praktyką jest zamieszanie, aby panna młoda mogła nosić tę samą sukienkę bez pociągu na recepcji.

Podczas ostatecznej przymiarki sukni ślubnej najlepiej zabrać ze sobą swoją druhnę, aby mogła być poprowadzona przez projektantkę sukni na temat jej krzątaniny.

Czy możesz nosić suknię ślubną bez trenu?

Niektóre panny młode wolą, aby ich suknia była bez trenu i jest to całkowicie do przyjęcia. Lokalizacja może być ustawiona na zewnątrz i niepraktyczne byłoby chodzenie z pociągiem lub po prostu dlatego, że posiadanie pociągu nie odpowiada ich modowym gustom.

Przeczytaj, jak ułożyć suknię ślubną z tiulową nakładką, aby dowiedzieć się więcej o tej praktyce.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, dlaczego suknie ślubne mają treny, a to dlatego, że są one używane do symbolizowania bogactwa.

W tamtych czasach im dłuższy był pociąg weselny, tym zamożniejsza jest rodzina. Służyła również do pokazania bliskości rodziny panny młodej z prestiżowymi osobami.

Mamy nadzieję, że ta krótka historia zaspokoiła Twoją ciekawość; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.