Jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno? 3 proste kroki do naśladowania

Pytanie brzmi: jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno? Z biegiem czasu flet może ulegać regularnemu zużyciu, co wymaga nowego pokrycia farbą. Ponadto może to oznaczać złe wieści dla Twojego domu, takie jak niewygodny projekt, większe zużycie energii i, nie wspominając o odsłoniętej rurze spalinowej, która może uszkodzić wnętrze Twojego budynku.

Kominek, piec, a nawet grzejnik może mieć przewód spalinowy. Sprzęt jest wymagany do rozładunku spalin i produktów ubocznych do spalania, zapewniając, że Twój dom jest bezpieczny i wolny od zanieczyszczeń. Co więcej, przewód kominowy zapewnia bezpieczną wentylację większości elementów grzewczych w Twoim domu. Może to jednak wiązać się z kosztowną konserwacją w przyszłości, jeśli nie zostanie odpowiednio uszczelnione.

Jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno? 3 proste kroki do naśladowania

Dlaczego ważne jest uszczelnienie rury kominowej?

W obrębie komina znajdują się przewody kominowe. Większość przewodów spalinowych jest prosta, izolowana i zazwyczaj wykonana jest z materiałów żaroodpornych i energooszczędnych, takich jak cegła, dachówka i ceramika, co zapewnia lepsze odprowadzenie kanałów. Tlenek węgla to najczęstszy problem związany z bezpieczeństwem kominów i kuchenek gazowych. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że przewody kominowe są odpowiednio ekranowane i zabezpieczone.

Ponieważ konwencjonalna klapa kominkowa przecieka, uszczelnienie strumienia kominka poza sezonem jest dobrym pomysłem, jeśli go nie używasz. To nie to samo, co przesiewanie strumienia biegnącego wzdłuż komina. Jeśli kominek nie jest używany, możesz zasłonić komin z domu, aby uniknąć przeciągów. Uszczelka z gumy silikonowej lub uszczelniacz nadmuchiwany to dwie możliwości łatwego uszczelnienia komina. Oba są bardziej skuteczne niż zwykłe przepustnice podczas ekranowania komina i są dostępne w umiarkowanych cenach.

Są one dostępne w firmach chemicznych, murarskich i internetowych.

Techniki uszczelniania komina

Standardy prześwitu konstrukcji są związane z przesiewanymi materiałami używanymi do sterowania przepływem (piec, system grzewczy lub komin). Na przykład przepisy budowlane na ogół wymagają 1-calowego odstępu od metalowych przewodów kominowych, ponieważ przewody spalinowe z dowolnego źródła paliwa są bardzo gorące.

Energy Star zaleca również specjalne materiały dla określonych urządzeń grzewczych do przepływów, otworów wentylacyjnych i rur. Na przykład w piecach i podgrzewaczach wody należy stosować wysokotemperaturowe, ocynkowane rury metalowe, aluminiową obróbkę blacharską i chłodzenie silikonowe. Podobnie do kominka należy stosować aluminiowe rury do obróbki blacharskiej wykonane z cegły lub metalu oraz silikonowe rury do wyciskania odpornych na wysokie temperatury.

Do kanalizacji należy użyć rury żeliwnej lub PCV i wypełnić rosnącą pleśń lub obszar uszczelnienia.

Kroki do uszczelnienia komina na drewno

Jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno? Wraz z kominem znajduje się ekran dymowy. Możesz samodzielnie zbudować kanał kominowy, jeśli masz podstawową wiedzę na temat renowacji domu. Chociaż nie musisz być ekspertem, powinieneś przeprowadzić inspekcję, aby upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu. Teraz nauczmy się uszczelniać rurę od pieca.

Krok 1. Wyczyść komin

Przede wszystkim musisz najpierw oczyścić komin. Nigdy nie można być zbyt czujnym, jeśli chodzi o tlenek węgla i produkty uboczne spalania. Ekranowanie przewodu spalinowego jest włączone w proces montażu. Po pierwsze, komin musi zostać odpowiednio oczyszczony. Pozbądź się wszelkich śmieci, owadów lub starej sadzy.

Krok 2. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń

Jeśli podczas badania zauważysz brakujące cegły lub uszkodzone mury, powinieneś skontaktować się z profesjonalistą i odroczyć montaż. Komin wykonany jest z blach. Rozłóż arkusze i zwiń je tak, aby zmieściły się w kominie, i przymocuj je po bokach za pomocą śrub.

Krok 3. Dodawanie ciągu

Możesz dodać sznurek do zestawu kominowego, aby umożliwić umieszczenie arkuszy w kominie i przymocowanie ich do nasadki. Przewód spalinowy jest następnie wprowadzany do komina i opuszczany. Następnie przewód kominowy jest ekranowany opaską, która jest dołączona do dostawy. Ponownie, konieczne jest ograniczenie przepływu, aby opary nie wydostawały się z domu.

Rury kominowe i piece

Rury piekarnika i rury kominkowe znajdują się w piecach opalanych drewnem lub gazem. Rury biegną z pieca do komina, który prowadzi prosto do komina i eliminuje gazy. Jeśli masz kominek opalany drewnem lub gazem, rura kominka musi być przyłączona do komina.

To prosta procedura, zaczynając od rury pieca w jednej linii z kominem.

Rura komina jest ściśnięta na jednym końcu, a ty nasuwasz się na rurę pieca i mocno ją dociskasz. Następnie należy zagotować blachę odpowiednią końcówką do kotła i przymocować blachę do zakładki rury pieca za pomocą wkrętu samogwintującego. Rury spalinowe są dostępne w wielu formach i średnicach. W każdym razie warto odwiedzić ten artykuł i dowiedzieć się, czym jest katalityczny piec na drewno.

To okładka!

Jak uszczelnić rurę kominową pieca na drewno? Jak widać, istnieje kilka rodzajów rur, w tym rury piecowe, rury kominowe i rury spalinowe. Każdy z nich jest łatwy do sprawdzenia i nie wymaga szczególnego zrozumienia. Upewnij się, że każdy otwór jest zakryty, ponieważ każda rura, której używasz, musi odpowiednio usuwać niebezpieczne gazy z domu.

Proces nie jest tak trudny, jak się wydaje, prawda? Pamiętając po prostu o czynnościach związanych z uszczelnieniem rury kominowej pieca na drewno i technikach uszczelniania przewodu kominowego, można to zrobić prawidłowo. Niezależnie od tego, stare piece na drewno niosą ze sobą wiele problemów. Jednym z przykładów jest ten temat dotyczący „Dlaczego mój piec na drewno dymi, gdy otwieram drzwi?” Możesz to przeczytać, aby zrozumieć. Ponownie, stare piece na drewno są podatne na uszkodzenia. Dlatego należy je regularnie czyścić i konserwować. To wszystko.