Jakie karatowe złoto jest najlepsze na obrączki?

Aby dowiedzieć się, jakie złoto karatowe jest najlepsze na obrączki, musisz porównać 10,14, 18 i 24k złote obrączki. Różnią się cechami, więc pomogłoby ci to wiedzieć, jakie cechy chcesz mieć dla swoich obrączek ślubnych.

Ale dla tych, którzy chcą wysilić się na swoich obrączkach, czy wiesz, że można nauczyć się robić obrączkę? Przeczytaj nasz samouczek, ponieważ możesz stworzyć własne pierścionki z innych materiałów.

Jakie karatowe złoto jest najlepsze na obrączki?

Jakie jest najlepsze złoto na obrączki: 10 tys. vs 14 tys. vs 18 tys. vs 24 tys.

10-karatowe złote obrączki

Jedna z najpopularniejszych złotych opasek na rynku jest wykonana z 10 karatów. Dzieje się tak, ponieważ ma niższą cenę niż inne złote obrączki ślubne, ponieważ ma mniej złota.

Obrączka ze złota 10k jest wykonana z 10 części złota, podczas gdy pozostałe 14 części to inne rodzaje metali. Więc kto powinien dostać 10-karatową złotą obrączkę?

Pary z ograniczonym budżetem mogą wybrać obrączki ze złota 10 000 ze względu na ich cenę. Co więcej, zużywanie się zajmie dużo czasu, ponieważ 10-karatowe złoto jest trwałe, ponieważ jest bardziej stopowe niż złoto.

14-karatowe złote obrączki

Obrączki wykonane z 14-karatowego złota będą zawierać więcej złota niż 10-karatowe złote obrączki. Zamiast tylko 10 części, 14-karatowy złoty pierścionek jest 14-częściowym złotem.

Biorąc to pod uwagę, 14-karatowe złote obrączki są idealne dla par, które wciąż mają ograniczony budżet, ale chciałyby mieć pierścionki wykonane z większej ilości złota w swoim składzie. Zrozumiałe jest, że niektórzy ludzie woleliby, aby ich obrączki zawierały więcej złota, niż te z najmniejszą ilością.

I podobnie jak obrączki z 10-karatowego złota, mając w swoim składzie wyższy procent metali stopowych, sprawia, że ​​obrączki z 14-karatowego złota są odporne na zużycie. Tak więc pary prowadzące aktywny tryb życia nadają się do tego karatowego złota na swoje pierścionki, aby zapewnić, że obrączki będą trwać dobrze.

18-karatowe złote obrączki

Jeśli nadal czujesz, że brakuje Ci czystości z 14-karatowymi złotymi obrączkami, następną najlepszą rzeczą, którą nadal można nosić, jest 18-karatowe złoto. Dzieje się tak dlatego, że pierścionki wykonane z 18-karatowego złota są wykonane z 18-częściowego złota, a więc są bliższe czystości.

Pary docenią również złoty kolor 18-karatowych złotych pierścionków, ponieważ zawiera więcej złota. A ponieważ pozostałe 6 części jest nadal wykonanych z innych metali, jest to nadal praktyczne pod względem ceny i trwałości.

Wreszcie, możesz chcieć obrączkę z 18-karatowego złota, ponieważ zawiera mniej metali stopowych. Pamiętaj, że niektórzy ludzie mogą mieć reakcję alergiczną na inne metale.

Przeczytaj, jak pozbyć się wysypki na obrączki, jeśli zauważysz swędzenie i czerwone ślady wokół palca.

24-karatowe złote obrączki

Jeśli chcesz dać współmałżonkowi najczystszą złotą obrączkę, ustal budżet na zakup 24-karatowego złota. W przeciwieństwie do innych złotych pierścionków, 24-karatowe złote obrączki są najczystsze.

Wykonane z czystego i niestopowego złota, 24-karatowe obrączki ślubne są cenne, symbolizując, jak bardzo para ceni i kocha się nawzajem. Twój współmałżonek będzie miał również jasny i żółto-pomarańczowy złoty pierścionek, który jest bardziej godny uwagi niż złote pierścionki, które mogą być białe lub różowe.

Jednak wadą pierścionka z 24-karatowego złota jest nie tylko jego cena. Zwróć uwagę, że złoto samo w sobie jest miękkim metalem, więc 24-karatowe złote obrączki są bardziej podatne na zgięcie lub zarysowanie niż te z metalami stopowymi.

Ile karatów powinna być obrączka?

Najlepsze karaty do zdobycia za złote obrączki to 14k. Dzieje się tak dlatego, że zapewnia stosunek jakości do ceny, ponieważ stanowi idealne połączenie trwałości, bez poczucia, że ​​brakuje Ci czystości.

Obrączki ślubne wykonane z 14-karatowego złota są najczęściej kupowanymi złotymi obrączkami w USA, ponieważ są idealne do noszenia biżuterii. Otrzymasz klasyczny złoty wygląd, nie wydając na pierścionki z 18-karatowego złota, które również są mniej trwałe, ponieważ mają więcej złota.

Jedyną potencjalną wadą 14-karatowych złotych obrączek jest to, że będą droższe niż 10-karatowa złota biżuteria. Niemniej jednak jest to dobry pierścionek na początek dla niezdecydowanych par, które chcą złote obrączki.

Czy 18-karatowe złoto jest zbyt miękkie dla pierścionków?

Ponieważ złoto 24-karatowe nigdy nie jest idealne do codziennego użytku, najczystsze, jakie można uzyskać za złoto do noszenia, to 18-karatowe. Niestety, czystsze niż 14-karatowe złote pierścionki oznacza, że ​​są również droższe i mniej trwałe.

Ponieważ obrączki z 18-karatowego złota są prawie czyste, są również idealne dla par, które chcą atrakcyjnych pierścionków z mniejszym ryzykiem alergii skórnej. Jednak bycie wykonanym głównie ze złota ułatwia również zarysowanie.

Wniosek

I to wszystko! Porównując je, dowiedzieliśmy się, jakie karatowe złoto jest najlepsze na obrączki.

Najlepsze, co możesz uzyskać, jeśli chodzi o trwałość i stosunek jakości do ceny, nie tracąc przy tym czystości, to obrączki z 14-karatowego złota. Wciąż jest trwalszy niż 18k, ponieważ te wykonane w większości ze złota są mniej odporne na zużycie.

I chociaż 24-karatowe złoto jest najczystsze, pamiętaj, że jest idealne tylko do ozdobnej biżuterii. Obrączki ślubne, które zamierzasz nosić codziennie, powinny wytrzymać zużycie.