Jak usunąć zieloną pleśń z parasola ogrodowego: 3 proste sposoby?

Oprócz upiększania widoku na zewnątrz, powinniśmy wiedzieć, jak usunąć zieloną pleśń z parasola ogrodowego. Wiedząc, że pleśń, pleśń, glony lub mieszanka tych trzech, mogą wytworzyć na nich zieloną szumowinę.

Ta szumowina może poplamić lub odbarwić parasol i nadać mu nieprzyjemny zapach. Chociaż domowe środki czyszczące mogą tymczasowo rozwiązać problem, zielony nalot na parasolu prawdopodobnie pojawi się ponownie.

Jak usunąć zieloną pleśń z parasola ogrodowego: 3 proste sposoby?

Masę usuwa się i uniemożliwia powrót do parasola ogrodowego za pomocą środka do czyszczenia DIY, który zawiera zwykły rozpuszczalnik stosowany w gospodarstwie domowym. Zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak usunąć pleśń z pokrowca łodzi, aby uzyskać więcej sugestii dotyczących środków czyszczących, które z pewnością będą pomocne w trakcie.

Metody czyszczenia zielonej pleśni z parasola ogrodowego

Na plaży, w ogrodzie, przy basenie i nad stołami na świeżym powietrzu parasole na patio dają cień, jakiego pragniemy. Brudzą się od kurzu i zanieczyszczeń powietrza, nie mówiąc już o sokach drzewnych i ptasich odchodach, ponieważ przez wiele miesięcy są narażone na różnego rodzaju zarazki.

Płótno, solidny lub siatkowy winyl oraz specjalistyczne materiały przypominające słomę lub strzechę można wykorzystać do produkcji parasoli zewnętrznych. Większość parasoli mieszkalnych jest wykonana z poddanych obróbce tkanin akrylowych (takich jak Sunbrella), które są odporne na wilgoć, plamy i pleśń.

Nawet najlepsze materiały są zanieczyszczone błotem unoszącym się w powietrzu, dotykane rękami pokrytymi filtrem przeciwsłonecznym i atakowane przez ptaki. Kiedy cząsteczki te zostają osadzone we włóknach, pozostawiają brzydkie plamy, które mogą pleśniać, jeśli zostaną wystawione na działanie wilgoci.

Regularne czyszczenie parasola przez cały słoneczny sezon, a zwłaszcza przed założeniem pokrowca lub schowaniem go poza sezonem, jest kluczem do tego, aby wyglądał jak najlepiej.

Metoda nr 1. Czyszczenie podstawowe

Postępuj zgodnie z tymi procedurami, aby przywrócić wygląd parasola ogrodowego, jeśli jest pokryty brudem lub ma nieatrakcyjne plamy pleśni.

Krok 1. Usuń luźny brud i zanieczyszczenia, takie jak liście, miękką szczotką z włosia.

Krok 2. Umyj tkaninę płótna parasola delikatnym detergentem rozcieńczonym w ciepłej wodzie i miękką szczotką z włosia, szoruj fragmentami okrężnymi ruchami.

Krok 3. Po wyczyszczeniu całej powierzchni pozwól parasolowi usiąść na 15 minut, aby usunąć brud i brud.

Krok 4. Przemyj powierzchnię wężem, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła.

Krok 5. Pozostaw tkaninę do całkowitego wyschnięcia na słońcu przed jej schowaniem.

Metoda nr 2. Dokładne czyszczenie

Parasole ogrodowe są podatne na rozwój pleśni i pleśni, zwłaszcza jeśli są pozostawione na zewnątrz przez cały rok lub przechowywane wilgotne. Zacznij od następujących metod, aby usunąć pleśń z parasola zewnętrznego:

Krok 1. Usuń luźny brud miękką szczotką z włosia i dokładnie wyszoruj obszary pleśnią lub pleśnią.

Krok 2. Połącz równe ilości białego octu i ciepłej wody w wiadrze.

Krok 3. Zanurz pędzel w roztworze i pracuj na małych obszarach płótna okrężnymi ruchami.

Krok 4. Powtarzaj, aż pleśń i pleśń nie będą już widoczne.

Krok 5. Po spłukaniu powierzchni wężem pozostawić do wyschnięcia na słońcu.

Krok 6. Aby przeprowadzić ogólne czyszczenie, w razie potrzeby powtórz powyższe kroki.

Metoda nr 3. Czyszczenie roztworem

Krok 1. Udaj się do zacienionego miejsca. Przenieś parasol z wierzchem z tkaniny unibody w zacienione miejsce, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby go wyczyścić.

Krok 2. Usuń luźny brud za pomocą pędzla lub odkurzacza. Aby nie wciskać gleby głębiej w szmatkę, użyj szczotki o miękkim włosiu.

Krok 3. Przygotuj mieszankę czyszczącą, mieszając 1/4 szklanki detergentu i galon letniej wody. Należy unikać płynów do mycia naczyń na korzyść detergentów do prania.

Będziesz mieć mniej bąbelków do spłukania, a najwyższej jakości detergent na bazie enzymów, taki jak Tide lub Persil, najlepiej rozbije plamy.

Krok 4. Zetrzyj brud i wmasuj roztwór w szmatkę okrężnymi ruchami za pomocą szczotki o miękkim włosiu. Nałóż trochę dodatkowego smaru na łokcie i skup się na przebarwionych obszarach.

Niektóre plamy, takie jak filtry przeciwsłoneczne, mogą wymagać dodatkowych etapów leczenia. Ten artykuł o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni z wyściółki dywanu, podpowie Ci skuteczne kroki w zakresie dezodoryzacji parasola.

Krok 5. Pozwól, aby rozwiązanie zaczęło obowiązywać. Pozwól, aby stężenie wsiąkło w tkaninę i wykonaj swoją pracę rozluźnienia brudu przez 15 do 20 minut.

Krok 6. Zdejmij parasol i dobrze wypłucz tkaninę spryskiwaczem do węża, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła. W rzeczywistości przyciągnie więcej ziemi, jeśli zostawisz ją z mydłem.

Krok 7. Odłóż parasol w słoneczne miejsce i wysusz szmatkę na powietrzu. Zamknij parasol po całkowitym wyschnięciu.

Jak często należy czyścić parasole zewnętrzne?

Podczas użytkowania wszystkie parasole ogrodowe/ogrodowe należy czyścić co najmniej raz w miesiącu. Jeśli Twój parasol tarasowy znajduje się w pobliżu drzew lub wysokich krzewów, konieczne może być częstsze czyszczenie go.

Wniosek

Konieczne jest regularne czyszczenie parasola tarasowego, ponieważ jest on wystawiony na działanie słońca, deszczu, brudu, śmieci i zanieczyszczeń, takich jak ptasie odchody i sok drzewny. Parasole należy przechowywać pod spodem i chronić przed deszczem, gdy nie są używane, na przykład poza sezonem.

Jeśli zamierzasz przechowywać parasol po użyciu, upewnij się, że jest całkowicie suchy, aby uniknąć rozwoju pleśni. Regularnie usuwaj brud, zanieczyszczenia i pajęczyny, aby zachować piękny wygląd parasola ogrodowego i przedłużyć jego żywotność.

Jeśli twój parasol znajduje się w pobliżu liści drzew, powinieneś to robić przynajmniej raz w miesiącu, jeśli nie częściej. Pozostaw pleśń, krem ​​przeciwsłoneczny lub tłuste liście na długi czas, aby uniknąć przebarwień.

Zamiast tego postępuj zgodnie z instrukcjami i metodami pielęgnacyjnymi wymienionymi powyżej. To by było na tyle, jak usunąć zieloną pleśń z parasola ogrodowego.