Jak usunąć zapach z pralek? Przeczytaj te niesamowite wskazówki!

Czy wiesz, jak usunąć zapach z pralek; cóż, wiele wskazówek pomaga usunąć nieprzyjemny zapach z pralki. Najpierw weź biały ocet i dodaj go do bębna pralki; następnie włącz pralkę i rozpocznij normalny cykl prania bez prania. Za pomocą białego octu i sody oczyszczonej możesz usunąć brud i zanieczyszczenia, które utknęły w wannie pralki, zabić pleśń obecną w gumowej uszczelce i usunąć nieprzyjemny zapach z pralki.

Głównie zapach jest spowodowany pleśnią wewnątrz gumowej uszczelki w pralce ładowanej od góry — detergent pozostawiony w bębnie pralki i brudna woda są również przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Możesz usunąć ten zapach, regularnie czyszcząc pralkę lub obracając pustą pralkę. Ale usuwanie zapachu z pralki ładowanej od przodu jest bardzo frustrujące. Ale moi przyjaciele, nie martwcie się, jesteśmy tutaj, aby wam pomóc! Po prostu przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak usunąć zapach z pralki?

Jak usunąć zapach z pralek? Przeczytaj te niesamowite wskazówki!

Dlaczego pralka nieprzyjemnie pachnie?

Istnieje wiele powodów, dla których pralka okropnie pachnie; niektóre z nich omówiono poniżej. To dobrze, jeśli do prania używasz detergentu o wysokiej wydajności, ale gdy używasz niewłaściwego rodzaju płynu do zmiękczania tkanin i mydła, mniejsza ilość wody nie wystarczy, aby się go pozbyć. Dzięki temu wokół bębna osadza się warstwa piany mydlanej, która jest następnie usiana brudem i brudem z prania. Ta maź rozwija się w wilgoci i cieple pralki, co zapewnia przyjazne środowisko dla grzybów, zarazków i pleśni. Resztki mydła, jakikolwiek detergent, a nawet woda pozostawiona w bębnie powodują nieprzyjemny zapach. Możesz również chcieć poznać odpowiedź na pytanie: dlaczego moja pralka śmierdzi?

Sposoby usuwania zapachu z pralek

Cóż, w tym akapicie poinformujemy Cię o kilku fantastycznych wskazówkach, które pomogą Ci usunąć zapach z pralki. Oto kompletny przewodnik, jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki? Nie ma nic bardziej niewygodnego niż zniszczenie rutyny prania przez śmierdzącą pralkę. Na szczęście istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów na trwałe zmniejszenie ryzyka tego smrodu. Oto sposoby usuwania zapachu z pralek:

#1. Ocet i woda

To najlepsze rozwiązanie czyszczące, którego najczęściej używamy do czyszczenia podkładek. Do czyszczenia weź 1 szklankę octu i dodaj ją do 1 szklanki wody; po wymieszaniu wlać roztwór do butelki z rozpylaczem. W razie potrzeby dodaj do niego 5-10 kropli olejku o przyjemnym zapachu. Rozpyl ten roztwór wewnątrz urządzenia, w każdym rogu, zwłaszcza wewnątrz gumowej uszczelki drzwi. Przetrzyj wewnętrzną część pralki wilgotną szmatką. I na zewnątrz maszyny, jak również na drzwiach. Należy pamiętać, aby nie spryskiwać przycisków elektrycznych. Może to usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy, w tym pleśni, wilgoci i szlamu lub nieprzyjemne zapachy jajek.

#2. Wyczyść rury

Nieprzyjemne zapachy, zwłaszcza zapachy ścieków, mogą być spowodowane przez zatkane lub brudne rury. Musisz wyczyścić te rury. Wykonaj następujące kroki:

Pomogłoby, gdybyś to zrobił, kontaktując się z profesjonalistą. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w tego typu pracy, ostrożnie wejdź na dach i prześlij światło w dół rury odpływowej. Usuń wszelkie widoczne przeszkody, takie jak palma, gałązki, a nawet inne śmieci. Jeśli ręczne wyciąganie jest zbyt mocne, użyj długiej drogi, aby je wyczyścić. Przeczytaj o tym, jak czyścić węże spustowe pralki.

#3. Wyczyść dozownik detergentu

Dozownik mydła rzadko wysycha całkowicie, zapewniając idealne środowisko do rozwoju pleśni i pleśni. Wystarczy postępować zgodnie z metodą usuwania zapachu:

Jeśli to możliwe, zdejmij pokrywę. Wlej do połowy wiadro ciepłą wodą z mydłem i zanurz szufladę na prawie 60 minut. Rozpuszczony kurz i brud zetrzyj starą brzytwą. Zeskrob wszelki brud utknięty w rurach poniżej miejsca, w którym szuflada wkłada środek do czyszczenia rurociągów w maszynie. To nie jest ładne, ale załatwi sprawę. Ostrożnie wytrzyj szuflady. Umyj szczeliny, w których mieści się szuflada, za pomocą środka do czyszczenia podłóg lub spryskiwacza octu od pierwszego kroku przed ponownym zainstalowaniem. Wyjmij szufladę i zainstaluj ją ponownie. Dobrym pomysłem jest suszenie dozownika detergentu po każdym praniu, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Możesz chcieć wiedzieć, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

#4. Używaj detergentów o wysokiej wydajności

Czy zauważyłeś, że zapach, który może powodować Twój proszek do prania, może być spowodowany przez Twój proszek do prania? Wiele dużych detergentów trudno jest zmyć, głównie jeśli używasz ich w wystarczającej ilości. Może przykleić się do wnętrza pralki, powodując z czasem nieprzyjemny zapach. Podobnie możesz mieć nieprzyjemne zapachy, jeśli używasz wysokowydajnego prania, ale nie używasz proszków HE. Zamiast tego spróbuj użyć tych detergentów, które nie wytwarzają tak dużo piany. Bardziej doskonałe mydliny zwykle oznaczają pozostawienie większej ilości mazi.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że po przeczytaniu tych sztuczek wszyscy nauczyliście się usuwać nieprzyjemny zapach z pralek! Dziękuję, moi przyjaciele, za trzymanie się tego artykułu od początku do końca.