Jak usunąć tacę ociekową z lodówki: łatwy samouczek w 4 krokach

Pleśń i pleśń uwielbiają wilgoć; dlatego musisz przejrzeć, jak zdjąć tackę ociekową z lodówki pleśniowej, a zwłaszcza jak to zrobić prawidłowo. W końcu Twoja lodówka przedstawia jedno z najłatwiejszych do przeżycia miejsc do rozmnażania.

Nie jest tajemnicą, że grzyby wytwarzają pleśń, czyli żywe organizmy, które żyją, oddychają i oczywiście rozmnażają się. Aby takie istoty mogły żyć, muszą być konsekwentnie spełniane pewne normy, jednym z nich jest obecność nadmiaru wilgoci.

Jak usunąć tacę ociekową z lodówki: łatwy samouczek w 4 krokach

Ponieważ w konsekwencji Twoja lodówka wykonuje swoją pracę z wodą i lodem, ciemne i ukryte zakamarki są atrakcyjne dla irytujących organizmów. Pleśń jest obecna prawie przez cały czas na pojemniku, w którym gromadzą się te cechy.

Nie znajdziesz jednak pleśni zanurzonej w wodzie, ale powierzchnia tuż nad nią powinna roić się od grzybów, jeśli pozostanie nienaruszona przez długi czas.

Kroki bezpiecznego usuwania pleśni z tacy ociekowej lodówki

Powiedzmy, że masz nową lodówkę, w której nie znasz przegródek innych niż te, które pojawiają się zaraz po otwarciu drzwi. Prawdopodobnie nie wiesz, gdzie jest miska ociekowa, lub zapomniałeś ją opróżnić za jakiś czas.

Możliwe, że twoja kuchnia lub pomieszczenie, w którym masz lodówkę, już śmierdzi. Kolejna rzecz, która jest zbyt niefortunna, to strumień wody wypływający spod lodówki.

Oto, jak możesz usunąć i zabić pleśń.

Krok 1. Wyłącz i odłącz urządzenie

Lodówki są uważane za duże wydatki pod względem zużycia energii elektrycznej, a przedostanie się tego prądu do czegoś przewodzącego, takiego jak woda, i do ciebie, jest śmiertelne. Więc zanim będziesz zachwycony i rozpakujesz ukryty bałagan, najpierw bezpieczeństwo.

Większość lodówek umożliwia wyłączenie zasilania poprzez przekręcenie pokrętła (tego, które kontroluje temperaturę) do zera. Zrób to najpierw, zanim wyciągniesz przewód z gniazdka.

Najlepiej wyposażyć się w dobrze dopasowane rękawiczki i maskę dla własnego bezpieczeństwa.

Krok 2. Wyjmij tackę ociekową

Zakładając, że wiesz już, gdzie znajduje się taca ociekowa lodówki, możesz ją wyjąć do czyszczenia. Jeśli nie, omówimy, jak możesz go zidentyfikować w następnej sekcji.

Powinieneś rozważyć umieszczenie tymczasowego zamiennika w miejscu tacy ociekowej, ponieważ lodówka się rozmraża i woda może spłynąć, rozprowadzając bałagan na podłodze. Jeśli zastanawiasz się, co powoduje wyciek wody z lodówki, zapoznaj się z tym artykułem.

Miski ociekowe są zwykle wyposażone we wgłębienie przypominające połączenie, które blokuje je na miejscu. Może ci się to wydawać trochę trudne, ale upewnij się, że kontrolujesz swoją siłę, aby woda nie wylewała się z pojemnika.

Opróżnij zawartość wody, zalecane poza domem, aby zmniejszyć zapach stęchlizny.

Krok 3. Zabij i zmyj pleśń

Po opróżnieniu miski możesz najpierw wypłukać ją wężem na zewnątrz, aby rozcieńczyć kolonie pleśni. Gdy tacka jest pusta, możesz teraz zastosować roztwór do jej czyszczenia i dezynfekcji.

Wymieszać 20% roztwór wybielacza z wodą i nasycić nim wszystkie powierzchnie tacki. Możesz również użyć białego octu lub komercyjnego roztworu przeciw pleśni.

Sprawdź ten artykuł i dowiedz się, jak zrobić w domu środek do usuwania pleśni i pleśni.

Taca zwykle nie zajmuje tej samej przestrzeni, co zawartość żywności i napojów w lodówce, więc można używać produktów, o ile dobrze je spłukasz. Pozwól tacce zanurzyć się w wybranym roztworze przez około 10-15 minut, aby usunąć wszystkie grzyby.

Następnie przetrzyj powierzchnie i spłucz roztwór.

Krok 4. Dokładnie wyszoruj wodą z mydłem, spłucz i osusz

Po rozwiązaniu zabijającym pleśń musisz teraz wyszorować i wyczyścić tacę mydłem do naczyń. Zapewni to usunięcie całego brudu i organizmów oraz roztworu wybielacza.

Opłucz tacę pod czystą bieżącą wodą i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Aby przyspieszyć proces, możesz wytrzeć go do wyschnięcia czystą szmatką.

W międzyczasie możesz chwycić miotełkę i wyczyścić obszar, do którego tacka ociekowa musi wrócić po całkowitym wyschnięciu. Usuń kurz, wstęgę i ewentualną pleśń, która rozprzestrzeniła się na miejscu i dobrze wysusz.

Następnie możesz zwrócić tackę ociekową i ponownie podłączyć lodówkę.

Jak znaleźć ociekacz lodówki

Miski ociekowe zbierają nadmiar wody z procesu zamrażania i chłodzenia, który odbywa się w Twojej lodówce. Producenci zwykle wykorzystują wysoki poziom zamrażarki i lodówki i umieszczają miski ociekowe na dole, aby grawitacja mogła wykonać pracę transportową.

Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się taca ociekowa lodówki, pierwszą sekcją, którą powinieneś sprawdzić, jest spód. Można go było wtedy otworzyć z przodu lub z tyłu.

Otwory z przodu są zwykle bardziej dostępne, ponieważ są to zazwyczaj szuflady, więc powinien być uchwyt. Jednak tylna część zwykle wymaga odkręcenia obudowy, czego nie zalecamy, jeśli nie możesz jej ponownie włożyć.

Jeśli to nie te dwa, możesz sprawdzić instrukcję lodówki lub skontaktować się ze swoim sklepem.

Wniosek

Zobaczyliśmy teraz, jak usunąć tackę ociekową z lodówki na pleśń i ją zlokalizować. Powinno to być łatwe do wykonania zadanie, które można wykonać w ciągu kilku minut.

Tylko upewnij się, że regularnie sprawdzasz i czyścisz tacę, aby uniknąć nawrotu pleśni.