Kiedy dziecko powinno przenieść się na fotelik samochodowy z kabrioletem? Odpowiedzi!

Kiedy dziecko powinno przenieść się na fotelik samochodowy z kabrioletem? Wiek dziecka jest jednym z czynników, które rodzice biorą pod uwagę przy przejściu z nosidełka.

Inne czynniki to waga i wzrost, a także wielkość pojazdu. Kiedy będziesz gotowy na to przejście, musisz pomyśleć o kilku rzeczach przed dokonaniem zmiany.

Kiedy dziecko powinno przenieść się na fotelik samochodowy z kabrioletem? Odpowiedzi!

Na przykład: Ile lat ma moje dziecko? Jaki mam samochód? Czy zmieści się na moim tylnym siedzeniu? Czy zapewnia odpowiednią ochronę elementów bezpieczeństwa, takich jak piankowa wyściółka pochłaniająca energię lub sztywny materiał podparcia głowy, dzięki czemu może lepiej pochłaniać siły zderzenia niż standardowy booster?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać najlepszy rodzaj foteli składanych na rynku. Niestety nie wszystkie foteliki zapewniają ten sam poziom ochrony.

W jakim foteliku samochodowym powinien znajdować się 4-latek?

Wszystkie dzieci w wieku poniżej 12 lat powinny jeździć na tylnym siedzeniu. Dzieje się tak dlatego, że są tam bezpieczniejsze i wygodniejsze niż na przednim siedzeniu, gdzie poduszki powietrzne stanowią zagrożenie dla ich małych ciał.

Wiele pojazdów jest wyposażonych w pasy biodrowe lub łączone pasy biodrowo-ramienne dla miejsc siedzących w drugim rzędzie; w razie potrzeby można je właściwie używać z fotelikami podwyższającymi.

W przypadku starszych dzieci, które nadal potrzebują podstawek (w wieku od ośmiu do dwunastu lat), pamiętaj, że umiejscowienie pasa jest kluczowe: część barkowa pasa musi przechodzić przez obojczyk dziecka i z dala od jego szyi, podczas gdy środek pasa bezpieczeństwa w poprzek jego masy środkowej, mniej więcej na poziomie pachy na klatce piersiowej, a nie w dół, wzdłuż pępka.

Jakiego fotelika powinien używać 6-latek?

Fotelik podwyższający to dobry pomysł dla wszystkich dzieci w wieku sześciu lat, nawet jeśli są wystarczająco wysokie, aby siedzieć w standardowym foteliku samochodowym, który go nie ma.

Limit wagi na tych siedzeniach wynosi zwykle 40-80 funtów. Jeśli używasz tego typu fotelika, będzie on prawidłowo pasował zarówno do Twojego dziecka, jak i do pasa bezpieczeństwa jego samochodu.

Pomagają również chronić Twoje dziecko przed obrażeniami podczas wypadku, ponieważ bezpiecznie trzymają je na tylnym siedzeniu pojazdu, co może zapobiegać rzucaniu nimi wewnątrz kabiny lub wyrzucaniem przez okna.

Ile musi ważyć dziecko, aby siedzieć w podwyższeniu?

Dziecko musi ważyć tylko 80 funtów. aby mogli usiąść w foteliku podwyższającym. Według American Academy of Pediatrics dzieci powinny pozostać tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat i ważyć o 20 funtów więcej niż ich wiek.

Dzieje się tak, ponieważ dzieci nie będą w stanie zmieścić się w takim, który jest skierowany do przodu, jeśli nie spełnią tego wymogu. Jeśli Twoje dziecko nie spełnia tych wymagań, możesz zamiast tego użyć fotelika samochodowego z wysokim oparciem do ustawiania pasa.

Ważne jest jednak, aby podczas korzystania z dowolnego typu fotelika trzymać go w kierunku tyłu pojazdu tak często, jak to możliwe w czasie podróży, ponieważ wypadki są znacznie mniej prawdopodobne z małymi dziećmi, które są skierowane do tyłu, a nie do przodu, mimo że bezpieczeństwo standardy zmieniły się na przestrzeni lat.

Jakie są wymagania dotyczące wzrostu i wagi fotelika bez oparcia?

Fotelik podwyższający bez oparcia to rodzaj fotelika przeznaczonego dla starszych dzieci, które wyrosły ze swoich fotelików przodem do kierunku jazdy.

Możesz używać tego rodzaju fotelika samochodowego, dopóki Twoje dziecko nie skończy około ośmiu lat, co oznacza, że ​​możesz uzyskać z niego najwięcej korzyści, jeśli Twoje dziecko właśnie skończyło cztery lub pięć lat.

Rodzice często martwią się wymaganiami dotyczącymi wzrostu i wagi, ponieważ chcą mieć pewność, że ich dzieci będą bezpieczne w tych urządzeniach.

Jest kilka rzeczy, o których rodzice powinni pamiętać, używając fotelika w tym stylu:

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że wielu producentów nie zaleca dłuższego użytkowania powyżej szóstego roku życia.

Po drugie, chociaż nie ma tutaj żadnych przepisów federalnych dotyczących minimalnych wartości (w przeciwieństwie do ograniczeń w kierunku jazdy tyłem do kierunku jazdy), niektóre stany mają przepisy i powinieneś być ich świadomy.

Na koniec warto zauważyć, że Twoje dziecko jest wystarczająco wysokie, aby pomieścić booster bez pleców, jeśli ma co najmniej cztery stopy i dziewięć cali wzrostu.

Jak zdjąć oparcie fotelika Graco?

Ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi do zdejmowania oparcia fotelika podwyższającego Graco. Po obu stronach znajdują się przyciski, które należy nacisnąć jednocześnie, aby zwolnić go z podstawy.

Po pomyślnym zwolnieniu usłyszysz słyszalny dźwięk kliknięcia. Podciągnij mocno po obu stronach pleców, a następnie unieś się do siebie. Różne modele mogą się nieznacznie różnić, ale to powinno dać ogólne pojęcie o tym, jak to działa!

W jakim wieku dziecko może używać wzmacniacza bez pleców?

Dziecko może używać wzmacniacza bez pleców, gdy ma co najmniej 40 funtów i ma ponad cztery lata. Wielu rodziców decyduje się poczekać, aż ich dzieci zbliżą się do piątego roku życia, zanim przeniosą je z fotelika samochodowego, ale nie zawsze jest to konieczne.

Tak długo, jak Twoje dziecko spełnia te dwa wymagania, możesz czuć się komfortowo, poruszając się do przodu, zaczynając pozwalać mu siedzieć w foteliku podwyższającym bez oparcia podczas jazdy samochodem.

Jak zmienić Graco 4ever w wzmacniacz bez pleców?

Po zdjęciu pokrowca na siedzeniu znajduje się plastikowy element, który można wyjąć, naciskając mały żółty przycisk. Następnie ostrożnie wysuń metalowy pręt i wykręć wszystkie śruby/śruby mocujące go do podstawy.

Możesz potrzebować dodatkowej pary rąk w zależności od tego, ile lat ma Twoje dziecko, a także od tego, czy siedzi we wzmacniaczu, czy nie! Prowadnica paska bez pleców będzie teraz pasować na miejsce wokół tego nowego metalowego pręta, który stanowi część systemu Click Connect firmy Graco.

Jeśli masz problemy z połączeniem tych elementów gołymi rękami, spróbuj użyć szczypiec, aby zabezpieczyć je bez łamania (NIE zalecamy próbowania zwykłymi szczypcami). Po zakończeniu połóż zagłówek na prowadnicy pasa bez oparcia i ponownie zamontuj siedzisko.