Jak usunąć pompę z myjki ciśnieniowej? 4 zaskakujące problemy z pompą!

Jak wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej? Najpierw odłącz wszystkie węże w myjce ciśnieniowej, a następnie umieść ją na równej i twardej powierzchni, spryskaj olej penetrujący wzdłuż górnego rowka kołnierza pompy i na złącze, w którym kołnierz jest połączony z silnikiem.

Zdobądź podkładki i śruby mocujące, które przytrzymują zespół pompy w silniku z odpowiednią nasadką.

Jak usunąć pompę z myjki ciśnieniowej? 4 zaskakujące problemy z pompą!

Pompa w myjce ciśnieniowej ulega awarii z powodu dwóch problemów, takich jak przegrzanie i kawitacja z wolnym czasem na obejściu. Kawitacja występuje, gdy w pompie nie ma wystarczającej ilości wody. Przy użyciu myjki ciśnieniowej łatwiej jest się rozproszyć. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Jak naprawić pompę z myjki ciśnieniowej

Wymień uszkodzoną część lub całą część pompy, aby rozpocząć czyszczenie ogrodu lub holu. Wymiana pompy wymaga przeciętnej osoby. Napraw po odkręceniu trzech lub czterech śrub pompy. Nie myśl, że wymiana pompy zmniejsza serwis. Podczas serwisowania pompy w myjce ciśnieniowej należy przygotować narzędzie do użycia. Włącz dopływ wody i wyjmij różdżkę pistoletem natryskowym. Rozpocznij obsługę silnika w miarę ściskania & trzymaj spust typu pistoletu.

Proszę poczekać, aż będzie stały i stały strumień wody. Następnie przytrzymaj go przez dwie minuty i zablokuj zatrzask bezpieczeństwa w spuście. Następnie ponownie zamocuj różdżkę, aby spryskać pistolet. Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Jak zainstalować pompę z myjki ciśnieniowej

Wybierz odpowiednią pompę zastępczą, ale wcześniej upewnij się, że masz odpowiednią zamiennik. Najpierw odłącz pompę od myjki ciśnieniowej. Wyjmij pompę z myjki ciśnieniowej. Przełącz lub jeszcze lepiej wymień zawór w odciążeniu termicznym. A następnie zamontuj pompę myjki ciśnieniowej.

Jak wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej

Jak więc wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej? Najpierw postępuj zgodnie z procedurami operacyjnymi, aby usunąć zanieczyszczenia z filtra wlotowego. Podłącz akcesoria, w szczególności wtryskiwacz chemiczny. Pozwól wodzie przepłynąć przez myjkę w ciągu minuty, aby zalać myjkę ciśnieniową. W takim razie usuń powietrze. Naciśnij spust różdżki natryskowej, która spuszcza wodę pod ciśnieniem. I pociągnij za linkę, aby uruchomić silnik.

Żywotność pompy z myjki ciśnieniowej

Wysokiej jakości myjka ciśnieniowa ma żywotność pompy wynoszącą pięćset godzin. Gospodarstwo domowe korzysta z myjki ciśnieniowej średnio przez około pięćdziesiąt godzin rocznie. Podobnie jak w przypadku pompy w niedrogim typie myjki ciśnieniowej, przeciętny właściciel domu może wytrzymać około roku lub dwóch lat.

Typowe problemy z pompą myjki ciśnieniowej

Pompa myjki ciśnieniowej często jak zwykle ulega awarii. To kończy się obawami o pasek, jeśli wystąpią problemy z urządzeniem. Ale dzięki tej pompie spryskiwacza nie będziesz już mieć podobnych problemów. Niemniej jednak cały czas pamiętaj o bezpieczeństwie. Przed rozpoczęciem należy wyłączyć myjkę ciśnieniową i odłączyć gniazdko elektryczne. Najpierw weź przewód świecy zapłonowej, aby użyć myjki ciśnieniowej typu paliwowego.

#1. Impulsy

Impulsy to problem, który dotyczy problemu lub usterki w głowicy cylindra. Ciśnienie wyzwala i ciągnie ciśnienie, które utrudnia urządzenie, zwłaszcza gdy nie jest używane. Powoduje to zatem ponowne uruchomienie silnika lub pulsowanie — silnik w myjce ciśnieniowej pulsuje z powodu głodu wody. Zablokowanie w filtrze typu wlotu wody następuje mniej, ale czasami woda nie dociera do pompy. Dobrze, że możesz to szybko rozwiązać, usuwając filtr. Wyczyść filtr z jego blokad. Wykonaj tę procedurę, jeśli uważasz, że urządzenie pulsuje. Ale wtedy zrób coś przeciwnego, jeśli po prostu przecieka.

#2. Powietrze pochodzące z pompy myjki ciśnieniowej

Jeśli w pompie myjki ciśnieniowej zostanie zauważone powietrze, pojawiają się wibracje i drgania. Czasami występuje również niskie ciśnienie i sporadyczne ciśnienie. Problem leży między pompą a punktem poboru wody w maszynie. Gdy pompa ciśnieniowa jest włączona, woda zasysająca powietrze nadal się utrzymuje. Wytworzona próżnia prowadziła do pulsowania. W takim przypadku oceń okucia lub węże. Wymień, jeśli jest uszkodzony lub jeśli jest wyciek.

#3. Zużyta pompa

Zużyta pompa może wystąpić podczas obsługi maszyny bez wymiany oleju. A tym samym powoduje przedwczesne zużycie spowodowane użyciem niewłaściwego oleju lub smaru. Ponadto woda może dostać się do obudowy pompy lub w elektronarzędziu zabraknie wody. Zużyta pompa ciśnieniowa wymaga pomocy oczekiwanego technika. Dlatego zaleca się wymianę pompy. Najlepiej też wiedzieć, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

#4. Wycieki

Wycieki ciśnieniowe występują głównie w pompach myjek ciśnieniowych. A przecieki pochodzą z wadliwych, zużytych i uszkodzonych elementów. Poniżej znajdują się części, w których zawsze występuje wyciek:

  • Przypadek– Problem z nieszczelnością pojawia się w przypadku myjki ciśnieniowej. Problem jest często obserwowany w kolanku wylotowym, kolanku wlotowym i głowicy cylindrów. Ich przyczyną jest uwięziona woda i nieodpowiednie odprowadzenie przed zimą. W rezultacie woda zamarza i rozszerza się, co powoduje większe uszkodzenia gumowych i plastikowych części.
  • O-ringi-Ten problem wynika z węża myjki ciśnieniowej. Jest to problem zepsutego lub zużytego oringa i uszczelki w podstawie węża. Napraw ją od razu i wymień starą uszczelkę na nową i lepszą.
  • Identyfikacja– Jeśli w tym przypadku wystąpi wyciek, nie jest łatwo zidentyfikować pęknięcia, czy to na kolankach wylotowych i wlotowych, czy na głowicy cylindrów. Rozwiąż problem, zdejmując przednią obudowę. Następnie zastosuj wąż wodny, ponieważ nie podłączasz urządzenia. Następnie włącz wodę. Urządzenie pomaga zidentyfikować te trzy części, które powodują wyciek. Następnie wymień go.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak wyjąć pompę z myjki ciśnieniowej i poznasz typowe problemy z tym związane, takie jak wycieki, zużyta pompa, powietrze z pompy myjki ciśnieniowej i pulsy. Poza tym nauczyłeś się już przewodników dotyczących instalacji i wymiany tej części. Kliknij ten link, aby przeczytać powiązany artykuł o tym, jak usunąć pompę myjki ciśnieniowej z silnika honda.