Jak usunąć pleśń z uchwytu na szczoteczki do zębów: 3 najlepsze sposoby?

Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak usunąć pleśń z uchwytu na szczoteczki do zębów? Usuwanie pleśni można wykonać na trzy sposoby – metodą płukania jamy ustnej, metodą octu i myciem w zmywarce.

Aby usunąć pleśń z uchwytu na szczoteczkę do zębów, będziesz potrzebować małej szczoteczki i płynu do płukania ust. Do metody octowej potrzebny jest biały ocet i mały pędzelek, a do metody zmywarki potrzebny jest dostęp do zmywarki.

Jak usunąć pleśń z uchwytu na szczoteczki do zębów: 3 najlepsze sposoby?

Wiele osób wymienia szczoteczki do zębów co dwa do trzech miesięcy, ale nie zwraca uwagi na to, jak ważne jest utrzymywanie w czystości uchwytu na szczoteczki do zębów. Co więcej, wiele osób nawet nie wie, jak skutecznie dezynfekować uchwyt na szczoteczkę do zębów.

Metoda nr 1. Stosowanie płukania jamy ustnej

Krok 1. Zanurz uchwyt na szczoteczkę do zębów w płynie do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej jest dobrym wyborem do czyszczenia uchwytu na szczoteczkę do zębów, ponieważ zawiera związki antybakteryjne. Wlej jedną do dwóch filiżanek płynu do płukania ust do pojemnika.

Zanurzyć uchwyt w płynie do płukania ust na co najmniej jedną do dwóch minut. Masz również możliwość wlania płynu do płukania ust bezpośrednio do uchwytu i odczekania jednej do dwóch minut, aby zdezynfekować wnętrze uchwytu.

Krok 2. Wyszczotkuj uchwyt

Pozostaw uchwyt na chwilę, a następnie użyj małej szczotki do wyszorowania wnętrza uchwytu. Dokładnie wyszoruj rogi i boki oraz zewnętrzną część uchwytu.

Krok 3. Wypłucz uchwyt

Jak tylko skończysz szorować uchwyt, zwilż go pod bieżącą wodą. Potrząśnij wodą na uchwycie kilka razy, aby usunąć resztki szlamu, a następnie nałóż gorącą wodę do wyprania uchwytu.

Krok 4. Niech wyschnie

Po wypłukaniu uchwytu umieść uchwyt do góry nogami i pozostaw do wyschnięcia na czystym ręczniku. Pozostaw na noc do wyschnięcia.

Metoda nr 2. Wykorzystanie octu

Krok 1. Namocz uchwyt w białym occie

Inną dobrą opcją usuwania pleśni z uchwytu na szczoteczkę do zębów jest połączenie białego octu i wody.

Wymieszaj jedną część białego octu z jedną częścią wody. Umieść roztwór w misce i zanurz uchwyt w roztworze na dobrą jedną do dwóch minut.

Uwaga: Jeśli zamierzasz wyczyścić tylko wnętrze uchwytu, możesz bezpośrednio wlać roztwór octu do uchwytu.

Krok 2. Wyszczotkuj uchwyt

Wyjmij uchwyt z roztworu octu. Użyj małej szczotki do wyszorowania wnętrza i zewnętrznej części uchwytu.

Upewnij się, że bardzo dobrze wyszorujesz wszystkie rogi lub boki uchwytu. Wypłucz uchwyt kilka razy, aby był naprawdę czysty.

Krok 3. Wypłucz uchwyt

Umieść uchwyt pod ciepłą bieżącą wodą i wypłucz go kilka razy. Pomoże to w usunięciu osadu i octu w uchwycie.

Krok 4. Niech wyschnie

Po zakończeniu czyszczenia uchwytu połóż go na czystym ręczniku do góry nogami. Pozostaw na ręczniku do wyschnięcia na noc.

Metoda nr 3. Metoda zmywarki

Krok 1. Wypłucz uchwyt

Przed włożeniem uchwytu do zmywarki w celu wyczyszczenia należy go wypłukać pod ciepłą bieżącą wodą. Pomaga to w wyeliminowaniu osadu w uchwycie i ułatwia zmywarce jego czyszczenie.

Krok 2. Zamocuj uchwyt w zmywarce

Umieść uchwyt na stojaku w zmywarce. Pozostaw w zmywarce z innymi naczyniami w trybie delikatnym lub normalnym. Pomoże to bardzo dobrze wyczyścić uchwyt, usuwając szlam lub pozostałości.

Krok 3. Regularnie dezynfekuj uchwyt

Aby Twój uchwyt na szczoteczki do zębów był wolny od bakterii, zarazków i mazi, wyrób sobie nawyk czyszczenia uchwytu raz w tygodniu. Umieszczanie uchwytu w zmywarce może być częścią cotygodniowego czyszczenia.

Zapewni to, że w uchwycie nie będą gromadzić się szlamy i brud. Aby uzyskać więcej informacji na temat wskazówek dotyczących usuwania pleśni, możesz zapoznać się z tym artykułem o tym, jak usunąć pleśń wokół kranu.

Jak poważny jest problem z pleśnią?

Obecność pleśni może powodować przekrwienie zatok, bóle głowy, świszczący oddech i problemy z oddychaniem. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby łagodne przypadki pleśni powodują poważne choroby u większości ludzi, mogą one być potencjalnie szkodliwe dla osób z problemami układu oddechowego, takimi jak astma.

Umieszczenie szczoteczki do zębów w jej uchwycie, gdy szczoteczka nadal jest mokra, prowadzi do uchwytu na szczoteczkę z bakteriami. Płyn spływa do rączki szczoteczki, gromadząc kałużę zarazków na dnie uchwytu.

Ponadto woda zebrana na dnie pojemnika jest rajem dla szkodników, takich jak karaluchy. Karaluchy są znanymi nosicielami powikłań jelitowych, takich jak czerwonka i biegunka.

Ten artykuł, który zwięźle wyjaśnia, jak szybko rośnie pleśń, może pomóc ci uzyskać więcej informacji na temat pleśni.

Wniosek

Pleśń to rodzaj grzyba, który rośnie głównie w wilgotnych miejscach wokół domu. Aby usunąć pleśń z uchwytu szczoteczki do zębów, możesz zastosować co najmniej trzy metody.

Regularne stosowanie którejkolwiek z tych metod może uchronić uchwyt na szczoteczkę do zębów przed bakteriami i wirusami, które mogą się rozwijać. Umiejętność usuwania pleśni z uchwytu na szczoteczki do zębów może uchronić Twoją rodzinę przed komplikacjami zdrowotnymi, jakie może on przynieść.