Jak zresetować element grzewczy suszarki Samsung? 7 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak zresetować element grzejny suszarki Samsung, ponieważ ubrania są mokre z suszarki? Postaramy się to wyjaśnić w kilku prostych krokach.

Podział rozległego procesu na mniejsze części jest zawsze pomocny. Jak sama nazwa wskazuje, element grzejny nagrzewa się i wysyła gorące powietrze do suszarki.

Jak zresetować element grzewczy suszarki Samsung? 7 prostych kroków!

Zwykle towarzyszy Twojej suszarce przez 8 do 10 lat. Niewielka konserwacja, taka jak regularne czyszczenie filtra kłaczków, jeszcze bardziej wydłuża tę żywotność. A jeśli element grzejny ulegnie uszkodzeniu po tym okresie, możesz go wymienić na nowy, który jest dostępny w przedziale cenowym od 40 do 100 USD. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Kroki resetowania elementu grzejnego suszarki Samsung

Oto kroki, jak zresetować element grzejny suszarki Samsung:

Krok 1. Odłącz zasilanie

Wyciągnij wtyczkę z gniazdka elektrycznego przed rozpoczęciem właściwej operacji. Weź śrubokręt Philips i odkręć dwie śruby z tyłu suszarki Samsung. Podnieś panel, a następnie go wyjmij. Odblokuj zaczepy panelu sterowania i wyjmij go z suszarki.

Krok 2. Zdejmij zespół przedni

Po zdemontowaniu panelu sterowania, czas na zdemontowanie przedniego zespołu suszarki. Otwórz drzwi i poszukaj dwóch śrub na dole. Odkręć obie śruby śrubokrętem Philips. Następnie wykręć cztery śruby z górnej części panelu przedniego. Nie jesteś jeszcze gotowy do wyciągania zespołu drzwi przednich. W górnej części znajdują się dwie małe zakładki. Popchnij je, a montaż będzie wolny od szafki suszarki. Wyciągnij przełącznik drzwiowy z wiązki przewodów i odłóż panel na bok. Ale poczekaj, nie zapomnij zdemontować z trzech wsporników montażowych na dolnej stronie suszarki.

Krok 3. Odłącz czujnik wilgoci

Kiedy w końcu zdejmiesz górny panel, panel sterowania i zespół przedniego panelu, będziesz mógł zobaczyć wewnętrzne mechanizmy suszarki, z którymi masz do czynienia. Przede wszystkim odłącz czujnik wilgoci od wiązki przewodów, ponieważ jego przewód może zaplątać się w zespół elementu grzejnego. Odłączenie go ułatwi wyniesienie zestawu na zewnątrz suszarki.

Krok 4. Odkręć i odłącz wsporniki

Teraz skup się na wsporniku leżącym pod zespołem elementu grzejnego. Zauważysz na nim trzy śruby; dwa na dole i jeden na górze. Odkręć wszystkie te śruby i odłącz duży wspornik od trzech mniejszych wsporników na górze, na dole iz tyłu. Górny połączony jest z zespołem grzejnym, dolny i tylny zabezpieczają stelaż z korpusem suszarki.

Krok 5. Wyjmij element grzejny

Ostrożnie wyciągnij zespół grzałki na zewnątrz. Musisz odłączyć przewody od korpusu. Zrób zdjęcie przed odłączeniem lub zanotuj ich konfigurację. Teraz zacznij odłączać od lewej strony w ten sposób: czerwony+niebieski, czarny+niebieski i niebieski+czarny.

Krok 6. Odłącz terminale

Dwa zaciski łączą element grzejny z obudową. Musisz poszukać dwóch małych wypustek na każdym zacisku i obrócić je szczypcami. Bądź ostrożny i trzymaj zaciski palcami, ponieważ te zakładki są malutkie.

Krok 7. Odkręć bezpiecznik termiczny i termostat

Odkręć śruby z obudowy, które łączą się z bezpiecznikiem termicznym i termostatem. Zauważysz zakładkę, która utrzymuje obie części obudowy razem. Zagnij tę zakładkę szczypcami po przeciwnej stronie. Załóż z powrotem kombinerki i odkręć śrubokręt krzyżakowy, aby odkręcić siedem śrub mocujących element grzejny wewnątrz obudowy.

Zresetuj element grzejny

Na koniec możesz otworzyć obudowę i uzyskać dostęp do elementu grzejnego. Powiemy Ci procesy, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak zresetować element grzejny suszarki Samsung. Aspekt musi sprawdzić dwie rzeczy: cewkę z drutu metalowego i ciągłość.

Sprawdź, czy nie ma uszkodzonej cewki

Element grzejny to po prostu blacha z cewką z drutu metalowego. Cewka z drutu z czasem ulega zużyciu i pęknięciu, ponieważ ma duży kontakt z ciepłem, które wytwarza po pobraniu prądu. Jeśli widzisz zerwany przewód na grzałce, oznacza to, że nie ma innej możliwości niż jego wymiana.

Sprawdź ciągłość

Należy również sprawdzić ciągłość w elemencie grzejnym za pomocą multimetru. Zetknij ze sobą obie szaty multimetru, aby ustawić igłę w pozycji zerowej. Następnie dotknij ich dwoma terminalami, które otwierasz, przekręcając dwie zakładki. Jeśli widzisz ciągłość między rezystancją od 5 do 50 omów, oznacza to, że element grzejny jest w porządku i w porządku. W przeciwnym razie musisz wymienić element grzejny. Po wymianie ponownie zmontuj suszarkę w ten sam sposób, w jaki ją zdemontowałeś.

To okładka!

Czy nadal wahasz się, czy rozwiązać problem w suszarce Samsung, nawet po przeczytaniu tego przewodnika, jak zresetować element grzejny suszarki Samsung? Mamy nadzieję, że nie jesteś tak, jak staraliśmy się wyjaśnić w prosty język i systematyczny sposób. Pamiętaj o kosztach wymiany elementu grzejnego w suszarce. Aż tutaj, moi drodzy przyjaciele.

Możesz również przeczytać o tym, jak zresetować podkładkę Maytag i jak zresetować podkładkę Kenmore.