Jak usunąć pleśń z nadmuchiwanego domu odbijającego: 3 fazy

Dowiedz się, jak usunąć pleśń z nadmuchiwanego domku do skakania i oszczędzić sobie przyjemności. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z trójfazowym przewodnikiem — przed, podczas i po usunięciu pleśni.

Inspekcja nadmuchiwanego domu do skakania jest tak samo ważna, jak kwestia „czy przy zakupie domu należy przeprowadzić kontrolę pleśni”. Prawdziwy dom i dmuchany domek do skakania różnią się jedynie konstrukcją i materiałem, ale mają wspólny cel, jakim jest sprawienie, by ktoś czuł się bezpiecznie i swobodnie.

Teraz przygotuj się, ponieważ może to spowodować fizyczne wyczerpanie. Zacznij od zebrania potrzebnych materiałów, aż do samego trójfazowego procesu czyszczenia.

Niemniej jednak będzie warto!

Wszystko o nadmuchiwanym domu do odbijania

Nadmuchiwane domy do skakania mają za zadanie dawać radość dzieciom, a nawet młodym duchem. Jednak mimo to formy wykorzystały te domy, które mają stać się ich rezydencją.

Może to być trochę zabawne, ale mimo to należy to traktować poważnie. W końcu jest drogi — posiadanie go to już inwestycja.

Jeśli więc nie chcesz marnować swojej inwestycji, zadbaj o to. Pleśnie w nadmuchiwanym domu do skakania muszą być usuwane przy użyciu odpowiednich narzędzi lub sprzętu.

Materiały niezbędne do pozbycia się pleśni

1. Środek czyszczący

Środek czyszczący jest niezbędnym materiałem, którego będziesz używać do usuwania pleśni w nadmuchiwanym domu do skakania. Jednak znalezienie tego w sklepach nie jest łatwe.

W związku z tym poniżej wymieniono niektóre domowe środki czystości, których możesz użyć. Po prostu odwiedź łącze, aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z tych produktów.

  • Ocet destylowany
  • Boraks
  • Ocet
  • Wybielacz

2. Woda

Wodę możesz wykorzystać na dwa sposoby. Pierwsza z nich jest taka, że ​​można ją w równym stopniu mieszać ze środkami czyszczącymi, a druga służy do oczyszczania.

3. Szczotka z włosia

Po nałożeniu lub rozpyleniu dowolnego środka czyszczącego, o którym mowa powyżej, użyjesz pędzla. Użyj szczotki z włosia, aby wyszorować obszar zaatakowany przez pleśń.

4. Rękawiczki do rąk

Podczas wyjmowania formy należy nosić rękawiczki. Ochrona rąk to także ochrona całego ciała.

Rękawica ręczna zapewni Ci ochronę przed podrażnieniami dzięki środkom czyszczącym. Ponadto, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z pleśnią.

5. Środek dezynfekujący

Użyj środka dezynfekującego zaraz po zakończeniu usuwania wszystkich pleśni. Zdezynfekuj zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne obszary nadmuchiwanego domu do skakania.

3 fazy usuwania pleśni

Wypełnij ten trójfazowy przewodnik i skutecznie pozbądź się pleśni.

1. Przed usunięciem pleśni

Tę fazę „przed” można również nazwać „czyszczeniem chemicznym”.

Tutaj musisz sprawdzić każdy kąt i część swojego domu do skakania. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń fizycznych, takich jak rozdarcia i rozdarcia.

Co najważniejsze, szukaj oznak rozwoju pleśni. Zaznacz wszystko, co Twoim zdaniem należy naprawić.

Poświęć cały czas na zbadanie nadmuchiwanego domku do skakania. Nie spiesz się, aby nie przeoczyć innych szczegółów.

Po sprawdzeniu musisz teraz usunąć niepotrzebne rzeczy. Odłóż zabawki, ubrania lub wszystko, co znajdowało się w nadmuchiwanym domku do skakania.

2. Podczas usuwania pleśni

Rzeczywisty proces usuwania pleśni jest najważniejszy z trzech. To będzie decydować o tym, czy zmiany nastąpią, czy nie.

Na początek przygotuj wszystkie materiały, które były od Ciebie wymagane. Umieść je wszystkie w łatwo dostępnym i bezpiecznym miejscu, zwłaszcza odkurzacz.

Podczas usuwania formy wykonaj te proste czynności.

Krok 1. Zastosuj środek czyszczący

Bardzo wskazane jest wlanie roztworu do butelki z rozpylaczem. W ten sposób możesz nakładać go poprzez natrysk; nie ma potrzeby bezpośredniego kontaktu.

Pamiętaj, aby odczekać godzinę, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Krok 2. Wyszoruj formę

Użyj pędzla z włosia, aby wyszorować formę. Zrób to z całych sił, ale upewnij się, że siła nie uszkodzi odbijającego się domu.

Stale szoruj wszystkie zainfekowane obszary, aż zniknie każda obecność pleśni. Jeśli pozostanie pleśń, spowoduje to kolejny problem, po raz kolejny — rozprzestrzenianie się.

Krok 3. Oczyść wodą

Spłucz wszystko wodą, tak, jak w całym nadmuchiwanym domu do skakania. Zwróć szczególną uwagę na obszary, w których rośnie pleśń.

Oczyszczanie wypłucze cząsteczki pleśni, a także roztwór czyszczący. Zrób to, aby upewnić się, że fragmenty nie wyrządzą nikomu krzywdy.

3. Po usunięciu pleśni

Mamy nadzieję, że dokładnie wykonałeś drugą fazę, ponieważ dotarłeś do ostatniej części.

Zdezynfekuj cały domek do skakania, ponieważ woda nie wystarczy do zabicia innych bakterii. Po zakończeniu utrzymuj go w suchym miejscu, jak to możliwe, aby zapobiec dalszemu rozwojowi pleśni.

Wniosek

Zabawa w nadmuchiwanym domku do skakania jest fajna, dopóki nie stanie się spleśniały! Nie musisz się martwić, ponieważ dzięki odpowiednim materiałom możesz się ich pozbyć.

Trzeba wiedzieć, jak usunąć pleśń z nadmuchiwanego domku do skakania. Spodziewamy się, że ten przewodnik Ci pomógł, teraz wykonaj swoją część i zacznij sprzątać!

Jeśli potrzebujesz dokładnych kroków w zakresie usuwania pleśni i zapobiegania jej, powinieneś również zapoznać się z tym przewodnikiem, jak zatrzymać pleśń w mobilnym domu.