Jak czyścić górę kuchenki z wężownicą? 6 prostych kroków!

Jak czyścić blat wężownicy? Soda oczyszczona z wodą i octem może zdziałać cuda na twojej brudnej wężownicy. Pod warunkiem, że wykonasz kilka prostych kroków, które pomogą Ci w czyszczeniu. Wiele problemów gospodyń domowych w kuchni to konsekwentne czyszczenie powierzchni i przyborów kuchennych. Czasami te obszary wymagają dokładnego oczyszczenia, aby można je było ponownie wykorzystać.

Za każdym razem, gdy gotujesz zupę, sos lub cokolwiek, co ma związek z wrzącym płynem, może wystąpić kapanie i przelewanie się, powodując oparzenie wężownic kuchenki. Rozlanie ostatecznie doprowadzi do uszkodzenia i zabrudzenia wężownic pieca.

Jak czyścić górę kuchenki z wężownicą? 6 prostych kroków!

Dlatego czyszczenie wężownic pieca jest koniecznością. Jeśli unikniesz czyszczenia tych cewek, stopniowo zardzewieją i ulegną uszkodzeniu. Oczywiście nie chcesz, żeby tak się stało, prawda? Dlatego w tym artykule omówimy kilka prostych kroków w czyszczeniu kuchenki z wężownicą, kilka wskazówek dotyczących utrzymania jej w czystości i higienie. Więc bądźcie czujni i czytajcie do końca.

Czyszczenie górnej części pieca z wężownicą

Jak więc wyczyścić blat kuchenki wężownicowej? Podsumowałem instrukcje krok po kroku dotyczące czyszczenia kuchenki cewkowej. Dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zapewnić prosty proces czyszczenia.

Krok 1. Przygotuj materiały

Zanim poczynisz jakiekolwiek postępy w sprzątaniu, musisz wcześniej przygotować materiały do ​​użycia. Aby ci w tym pomóc, musisz mieć ścierki do naczyń, mydło do naczyń, gąbkę lub skrobak, wodę, sodę oczyszczoną, ciepłą wodę i oczywiście elektryczną wężownicę.

Krok 2. Usuń cewki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy piec jest włączony, czy wyłączony. Najpierw upewnij się, że piec jest wyłączony i pozwól mu się całkowicie rozluźnić. Następnie wyjmij palniki ze złącza i odłóż je na bok. Po wyjęciu palników zobaczysz pod nimi brud.

Krok 3. Stosowanie mieszanki

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to szorować brud z cewek. Możesz zacząć od stworzenia mieszanki mydła do naczyń i wody. Płyn do mycia naczyń i roztwór wodny pozwolą pozbyć się luźnego brudu przyczepionego do wężownic. Następnie nałóż mieszankę na cewkę, a następnie zetrzyj luźny brud. Następnie zrób pastę z sody oczyszczonej, dodając sodę oczyszczoną do wody.

Konsystencja musi być jak pasta do zębów i nakładać na trudne plamy na cewkach. Pozostaw na około 20 minut.

Krok 4. Wyczyść miski ociekowe

Czekając, aż minie 20 minut, wykorzystajmy ten czas, czyszcząc miski ociekowe na kuchence. Zacznij od wyjęcia misek ociekowych z ich nasadek i zetrzyj nadmiar jedzenia. Upewnij się, że wytarłeś górną i dolną część miski ociekowej. Następnie umyj letnią wodą i osusz ręcznikiem z mikrofibry. Ręczniki z mikrofibry dobrze wchłaniają wodę, więc nie będziesz miał problemu z ich wysuszeniem. Po wysuszeniu umieść go z powrotem na kuchence.

Krok 5. Wymazywanie i powtarzanie

Po przejściu sody oczyszczonej przez plamy zetrzyj pozostałości i nadmiar pasty na cewkach. Czasami ocet jest spryskiwany, aby usunąć trudne plamy. Możesz również zrobić tę opcję, a następnie wytrzeć je do czysta.

Jeśli plamy nie ustąpią, możesz skorzystać z opcji szorowania za pomocą szorowarki lub skrobaczki. Musisz tylko upewnić się, że cewka nadal będzie w dobrym stanie po zeskrobaniu brudu.

Jeśli plama nie drgnie, spróbuj namoczyć cewkę w paście z sody oczyszczonej na noc i w razie potrzeby powtórz proces. Następnie wytrzyj cewkę do czysta i pozwól jej się przypalić.

Krok 6. Wykończenie

Po pozostawieniu cewki do wyschnięcia upewnij się, że jest przypalona. Pozostaw falę do wyschnięcia przed ponownym podłączeniem jej do pieca. Może to spowodować rdzewienie, jeśli użyjesz cewki zaraz po jej wyczyszczeniu, zwłaszcza gdy jest jeszcze mokra, dlatego ważne jest, aby całkowicie wyschła przed powrotem na miejsce.

Przetrzyj również blat kuchenny, aby uzyskać doskonałe wykończenie. Zobaczysz różnicę między całkowicie wyczyszczonym blatem kuchennym a wyczyszczoną płytą kuchenną. Przetrzyj wilgotną ściereczką z płynem do mycia naczyń i wytrzyj do sucha ręcznikiem z mikrofibry.

Wskazówki dotyczące konserwacji płyty kuchennej z wężownicą

Aby pomóc Ci w utrzymaniu prawidłowego działania cewki oporowej Twojej kuchenki elektrycznej, przedstawiłem kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci o nią dbać. Oto te proste wskazówki.

Wskazówka nr 1. Czyść je regularnie

Najlepiej dbać o czystość cewki. W związku z tym lepiej jest czyścić go regularnie, niż kłopotać się z usuwaniem uporczywych plam, które z czasem mogą uszkodzić cewkę grzewczą. Aby upewnić się, jak go wyczyścić, przeczytaj, jak wyczyścić przypaloną żywność z cewki grzewczej kuchenki elektrycznej.

Wskazówka 2. Spraw, aby cewki pozostały czyste

Sprzęt kuchenny w naszej kuchni jest jednym z najbardziej podatnych na bakterie i jest miejscem przygotowywania posiłków. Aby upewnić się, że cewki te działają idealnie, należy je konserwować, czyszcząc je po każdym użyciu. Aby uzyskać więcej wskazówek, dowiedz się, jak czyścić brudne cewki kuchenki elektrycznej za pomocą folii cynowej.

Wniosek

Teraz, kiedy już wiesz, jak czyścić płytę kuchenki z wężownicą, mam nadzieję, że wykonasz świetną robotę w swojej pracy. Być może będziesz musiał sam się poćwiczyć, ale po tym, jak wszystko zostanie zrobione, pomyślisz, że każda ciężka praca jest tego warta. Aby uzyskać więcej artykułów do przeczytania, przeczytaj, jak czyścić piec żeliwny i jak czyścić blat emaliowany. Dziękuję za przeczytanie! Miałem nadzieję, że cieszyłem się i nauczyłem czegoś.