Jak usunąć pleśń z malowanych ścian w 7 skutecznych krokach?

Szukasz sposobu na usunięcie pleśni z pomalowanych ścian? Na pomalowanych ścianach pleśń i pleśń powodują problemy z oddychaniem i zmniejszają atrakcyjność wizualną ściany.

Odkrycie pleśni może być zmartwieniem, ale dzięki dokładnym zasobom i odpowiedniemu sprzętowi możesz rozwiązać problem, a każda konstrukcja może pojawić się w idealnym stanie.

Jak usunąć pleśń z malowanych ścian w 7 skutecznych krokach?

Pleśń i pleśń rozwijają się w wilgotnych i ciemnych miejscach, idealnych do ich wzrostu. Oprócz tego, że są nieatrakcyjne, pleśń i pleśń mogą powodować astmę i problemy z oddychaniem, a także niszczyć ściany.

Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu, które Ci odpowiada, możesz bezpiecznie usunąć pleśń z pomalowanych ścian bez uszkadzania farby.

Co to jest pleśń?

Najbardziej rozpowszechnioną czarną pleśnią na ścianach jest pleśń i możesz ją scharakteryzować przez małe plamki, które mogą szybko się rozwinąć, jeśli nie zostaną usunięte. Jest to również ogólny termin używany do opisania wielu drobnych problemów z pleśnią w domu.

Pleśń może tworzyć się w Twojej nieruchomości, jeśli występuje nadmierna ilość wilgoci, zwłaszcza jeśli wilgoć pozostaje nienaruszona przez dłuższy czas. Pleśń najczęściej występuje na ścianach, sufitach i podłogach domów, gdy system chłonny nie działa prawidłowo.

Aby sprawdzić, czy twoje ściany są zaatakowane przez pleśń, użyj szmatki, aby nałożyć wybielacz na dotknięty obszar. To pleśń, jeśli ciemny kolor zniknie w ciągu kilku minut; istnieje duża szansa, że ​​miejsce jest brudne.

Oto, co się stanie, jeśli zamalujesz formę, aby uzyskać dodatkowy przewodnik.

Z drugiej strony, niektóre pleśnie mogą stać się niezwykle niebezpieczne dla ludzi, jeśli pozwolisz im się rozwijać.

Pleśń może powodować reakcje alergiczne, ataki astmy i inne problemy z oddychaniem u osób w każdym wieku. Jest najbardziej niebezpieczny dla dzieci poniżej piątego roku życia, osób starszych i osób, które już cierpią na zaburzenia oddechowe lub mają osłabiony układ odpornościowy.

Często można go zobaczyć w różnych odcieniach czerni, bieli, zieleni lub niebieskiego oraz w różnych konfiguracjach kolorystycznych obejmujących ten i inny kolor.

Jak usunąć pleśń z pomalowanych ścian

Pomoże, jeśli zachowasz ostrożność podczas korzystania z roztworów chemicznych. Zalecamy noszenie maski, noszenie ochrony oczu, podejmowanie dodatkowych środków ostrożności i korzystanie z drabiny.

Środek do usuwania pleśni nie powinien być pozostawiany na winylowych oknach lub plastikowych ścianach wanny dłużej niż 15 minut w dowolnym momencie.

Krok 1. Zastanów się, czy pleśń zadomowiła się na wielu ścianach i jak daleko posunęła się w przejmowaniu integralności strukturalnej i wyglądu ściany. Używając środka czyszczącego i trochę ręcznej pracy, należy usunąć plamy pleśni ze ściany, jeśli struktura jest zdrowa, ale pleśń nadal jest obecna.

Otwórz wszystkie okna w pokoju i umieść obok nich wentylator. Włącz wentylator, aby usunąć wszelkie nagromadzone w powietrzu zanieczyszczenia.

Krok 2. Ponieważ do jej usunięcia będziesz używać wybielaczy lub profesjonalnych środków chemicznych zwalczających pleśń, upewnij się, że wszelkie krople, które pojawiają się na sąsiednich powierzchniach, takich jak podłoga, nie spowodują dalszych uszkodzeń powierzchnie, na których się znajdują.

Usuń wszelkie spleśniałe lub wilgotne materiały, które miały kontakt ze ścianą. Wynieś rzeczy na zewnątrz, aby wyschły na słońcu lub wyrzuć je do śmieci, aby zakończyć proces.

Krok 3. Napełnij plastikowy pojemnik do połowy wodą i odłóż go na bok. Lekką ręką spryskaj pleśń na pomalowanych ścianach.

Dzięki temu zapobiegniesz lataniu zarodników pleśni w powietrzu.

Krok 4. Przygotuj wiadro, napełniając je do połowy galonem ciepłej wody o temperaturze i 1 szklanką wybielacza.

Krok 5. Zanurz ściereczkę w pojemniku i wyciśnij nadmiar wody. Zetrzyj pleśń i pleśń z pomalowanych ścian, w razie potrzeby zmyj obszar wodą.

Wytrzyj każdą pionową część pojedynczo, upewniając się, że prawie nie ma cząstek pleśni ani pleśni pozostających na powierzchni między każdym elementem.

Krok 6. Opróżnij wiadro i dokładnie wypłucz. Napełnij wiadro do połowy świeżą wodą.

Nową gąbkę napełnić do połowy wodą i wycisnąć nadmiar. Wyeliminuj wszelkie pozostałości wybielacza z czystych ścian, wycierając je.

Napełnij wiadro wodą i wypłucz gąbkę tak często, jak to konieczne.

Krok 7. Usuń jak najwięcej wody z pomalowanych ścian, osuszając je ręcznikiem.

Utrzymuj włączony wentylator, aby utrzymać przepływ powietrza, aż ściany będą całkowicie suche. Może to zająć co najmniej dwa dni.

Po umyciu i zdezynfekowaniu, ewentualne plamy, które pozostały, można zamalować podkładem przeznaczonym do krycia plam przed nałożeniem kolejnej warstwy farby na całą powierzchnię. Oto dodatkowy przewodnik, jak sprawdzić, czy pleśń została zamalowana.

Wniosek

Oprócz zastosowania kroków, jak usunąć pleśń z pomalowanych ścian, zaleca się przeprowadzenie profesjonalnej analizy i wyczyszczenie pleśni w domu, jeśli dom został poważnie uszkodzony.