Jak usunąć pleśń z fugi prysznicowej: 3 proste kroki DIY

Fugi prysznicowe są podatne na pleśń i pleśń ze względu na charakter ich otoczenia; dlatego nauczymy Cię, jak usunąć pleśń z fugi prysznicowej. Pierwszym krokiem jest założenie odzieży ochronnej, a pozostałe kroki wskażemy poniżej.

Co to jest pleśń?

Pleśń jest powszechnym rodzajem grzyba, podobnie jak pleśń. Jednak w przeciwieństwie do pleśni, jej kolory są na ogół jasne.

Jak usunąć pleśń z fugi prysznicowej: 3 proste kroki DIY

Pleśń ma również dwa rodzaje tekstury, które są pudrowe i puszyste. Oba rodzaje pleśni są powszechne dla roślin, ale mogą również zdobić twoje gospodarstwo domowe.

Jeśli zauważysz mączniaka prawdziwego w swoich roślinach i zapytasz „jak traktujesz mączniaka prawdziwego na korze?” kliknij artykuł. Połączony artykuł powie Ci, co zrobić.

Wiadomo, że pleśń jest łagodniejsza niż pleśń. Od jej zdrowia po efekty strukturalne, nie powoduje tak dużych szkód jak pleśń.

W związku z tym pleśń jest na ogół łatwiejsza do pokonania niż pleśń. Nie potrzebujesz profesjonalnej usługi czyszczenia lub usuwania, jeśli masz problem z pleśnią w domu, w przeciwieństwie do zanieczyszczenia pleśnią.

Jednak niebezpieczeństwo polega na tym, że pleśń i pleśń mogą współwystępować, jeśli zostaną pozostawione przez dłuższy czas. Ta konkretna sytuacja jest trudna i może wymagać profesjonalnej pomocy w zależności od stopnia skażenia.

Jak pleśń rośnie na fugach prysznicowych?

Wzrost pleśni jest zwykle spowodowany wilgocią. Jednak do przetrwania potrzebuje czegoś więcej niż wody.

Do wzrostu potrzebuje również źródła pożywienia, tlenu i odpowiedniej temperatury. Podobnie jak pleśń, pleśń ma zarodniki, które szukają środowiska spełniającego kryteria i osadzają się na nim.

Fugi prysznicowe są podatne na rozwój pleśni i pleśni, ponieważ są stale narażone na działanie wody. Co więcej, rzadko są wysuszone i zwracane na nie uwagę, przez co gromadzi się na nich brud.

Ten nagromadzony brud służy jako źródło pożywienia dla pleśni lub pleśni, ułatwiając im rozprzestrzenianie się. Od kontaktu z wodą po gromadzenie się brudu, pleśń tworzy się i rozprzestrzenia na inne części prysznica.

Kroki czyszczenia pleśni z fug pod prysznic

Pleśń może być łagodniejsza niż pleśń, ale nadal ma negatywne skutki. Nadal może powodować alergie, a nawet może sprzyjać rozwojowi pleśni.

Rozwój pleśni jest dokuczliwym problemem dla właścicieli domów, ponieważ wnikają one w powierzchnię, na której rosną, co niszczy integralność tych obszarów. Po zanieczyszczeniu pleśnią miejsce prawdopodobnie będzie słabsze niż wcześniej, chyba że zostanie wymienione.

Musisz zapobiegać rozwojowi pleśni i pleśni. Jeśli zaatakowały już Twój dom, możesz wykonać następujące kroki, aby się ich pozbyć.

Krok 1. Załóż ochraniacz

Sprzęt ochronny jest niezbędny w przypadku grzybów domowych. Środki ochrony osobistej są niezbędne, ponieważ narażenie na pleśń lub pleśń może powodować alergie skórne i problemy z oddychaniem.

Przede wszystkim załóż gumowe rękawiczki, maskę i gogle. Następnie oczyść obszar, nad którym będziesz pracować, aby zapobiec wypadkom.

Zachęcamy również do sprawdzenia przedmiotów, które zostały skażone pleśnią i oddzielenia ich od tych, które nie zostały dotknięte pleśnią. Możesz łatwo usunąć pleśń z tych przedmiotów, więc nie musisz ich natychmiast wyrzucać.

Krok 2. Usuń osad z mydła

Najpierw należy usunąć brud nagromadzony na fudze prysznicowej. Możesz to zrobić, stosując technikę czyszczenia prysznica bez szorowania; oto przewodnik, jak to zrobić.

Proces usuwania osadu mydlanego rozluźnia również rozwój pleśni, dlatego jest niezbędny do czyszczenia fug pod prysznic. Następnie spłucz zagrzybiony obszar ciepłą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 3. Użyj łagodnego środka czyszczącego

Możesz użyć artykułów gospodarstwa domowego, aby usunąć pleśń lub możesz użyć produktu komercyjnego. Oto artykuł o tym, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR do produktów komercyjnych, więc nie musisz daleko szukać.

Z powyższego artykułu na temat usuwania pleśni i pleśni dowiesz się również, jak właściwy jest produkt. Jeśli jednak zdecydujesz się na naturalne substancje, to też w porządku!

Jednym ze sposobów na usunięcie pleśni z fugi prysznicowej jest użycie olejku z drzewa herbacianego. Wymieszaj wodę i olejek z drzewa herbacianego w butelce z rozpylaczem i spryskaj nią dotknięty obszar.

Pozwól mieszance olejku z drzewa herbacianego moczyć się przez godzinę, a następnie spryskaj po raz drugi. Jednak tym razem zetrzyj pleśń z płytek za pomocą szczoteczki do zębów.

Szorowanie usunie plamy pleśni, a działanie olejku z drzewa herbacianego zapobiegnie rozwojowi pleśni w przyszłości.

Jakie są sposoby zapobiegania rozwojowi pleśni?

Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania rozwojowi pleśni w fugach prysznicowych jest pozbycie się ich nagromadzenia. To nagromadzenie przyciąga pleśń i pleśń, ponieważ są one źródłem pożywienia.

Co więcej, jeśli to możliwe, utrzymuj swój dom, aby nie ucierpiał z powodu zalania. Uszkodzenia spowodowane przez wodę prowadzą do wielu problemów, a jednym z nich jest rozwój pleśni.

Wniosek

Podsumowując, ostatnim krokiem w usuwaniu pleśni z fugi prysznicowej jest szorowanie plam. Musisz również pozostawić go do wyschnięcia, ponieważ wilgoć może przyciągać więcej zarodników pleśni i wracać do miejsca pracy.