Jak czyścić formę toalety: 3 najlepsze opcje do wyboru

W jednej sekundzie po prostu podnosisz pokrywę zbiornika toalety — ale teraz szukasz w Internecie, jak wyczyścić pleśń zbiornika toalety. Podobnie jak szybko narastało to wydarzenie, pleśnie mogą rosnąć równie szybciej, o ile jest stojąca woda.

Nie jest tajemnicą, że łazienki są jednym z popularnych wylęgarni pleśni. Ma wszystko, czego potrzebują, aby dobrze się rozwijać i przetrwać — wilgoć i wilgoć. Jednak nie musi to być stresor dzięki poniższym wskazówkom i krokom, które możesz podjąć.

Jak czyścić formę toalety: 3 najlepsze opcje do wyboru

Czy pleśń toaletowa może wywołać chorobę?

Niezależnie od tego, czy jest to pleśń toaletowa, czy nie, każdy rodzaj pleśni może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Wiadomo, że pleśnie powodują reakcje alergiczne i wywołują wszelkie istniejące problemy z oddychaniem u osoby, szczególnie u osób z osłabionym układem odpornościowym. Ten przewodnik poprowadzi Cię przez różne kolory pleśni.

Wystarczy wdychanie zarodników pleśni lub kontakt z jej plamami, aby zachorować na choroby. Tak więc, oprócz tego, że musisz utrzymać dobrą higienę w łazience, musisz również wyczyścić pleśń toaletową, aby zapobiec negatywnym reakcjom organizmu.

Czego mogę użyć do czyszczenia formy toalety?

W tym procesie czyszczenia możesz po prostu wziąć środki czyszczące, które są dostępne w Twoim domu. Aby ułatwić usuwanie szumów, wymienione materiały czyszczące, takie jak ocet, soda oczyszczona, wybielacz i nadtlenek wodoru, po prostu leżą na szafkach kuchennych lub w pralni.

Nie musisz wydawać fortuny na zakup produktów zawierających ostre chemikalia. Nie musisz też odwiedzać wygodnych sklepów. Dzięki opcjom i procedurom czyszczenia przedstawionym poniżej czyszczenie pleśni toaletowej nie musi być drogie i ryzykowne.

Opcja nr 1. Ocet i soda oczyszczona

Aby upewnić się, że zarówno miska, jak i zbiornik są czyste, wlej do każdej filiżankę octu. Następnie posyp sodą oczyszczoną wewnętrzną część toalety. Pamiętaj, aby uwzględnić wodę toaletową i część pod krawędzią miski.

Pozostaw to rozwiązanie na około godzinę. Następnie zetrzyj muszlę klozetową, aby całkowicie pozbyć się wszelkich pozostałości pleśni.

Pozostaw to na 15 minut, a następnie uderz w kolor. Kontynuuj stosowanie tego rozwiązania kilka razy w tygodniu, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Opcja nr 2. Wybielacz

Nie można zaprzeczyć, że wybielacz jest jednym ze znanych środków czyszczących. Wynika to z jego trudnych reakcji na plamy i inne substancje. To samo dotyczy pleśni toaletowej!

Aby zastosować wybielacz, po prostu napełnij jednorazową butelkę ze spryskiwaczem jednoczęściowym wybielaczem i dziesięcioma częściami wody. Powinna być większa ilość wody, aby całkowicie rozcieńczyć wybielacz i uniknąć żółtawego zabarwienia miski.

Wlej roztwór do muszli klozetowej, spłucz, a następnie zetrzyj trudno dostępne miejsca. W przypadku toalety możesz pozbyć się pleśni, stosując nierozcieńczony wybielacz. Jeśli nagromadzenie pleśni jest nadal widoczne, kontynuuj stosowanie tego rozwiązania.

Opcja nr 3. Nadtlenek wodoru

Jest to znane głównie ze sterylizacji, ale jego wytrzymałość może również zabić pleśnie toaletowe. Po prostu wlej kubek wody utlenionej do muszli klozetowej. Aby roztwór wnikał jeszcze głębiej, chwyć szczotkę toaletową i wyszoruj miskę, szczególnie pod krawędzią.

Pozostaw wodę utlenioną na 15 minut bez spłukiwania toalety. Podczas oczekiwania możesz być świadkiem małych bąbelków, które w rzeczywistości są dobrym wskaźnikiem zabijania bakterii. Na koniec spłucz toaletę i pamiętaj, aby stosować ją kilka razy w tygodniu, aby zapobiec zanieczyszczeniu pleśnią.

Co powoduje pleśń w toalecie?

Oprócz wilgoci i wilgoci pleśń może również rosnąć z powodu złych nawyków łazienkowych, takich jak pozostawianie odpadów przez długi czas. Zarażenie pleśnią może się również zdarzyć, gdy pozostawisz muszlę klozetową i zbiornik na dłuższy czas bez czyszczenia lub sprawdzania.

Ponadto pleśnie rozwijają się w miejscach o słabym oświetleniu i niewłaściwej wentylacji. W związku z tym zawsze powinieneś mieć oko na swoją łazienkę, ponieważ to miejsce zapewnia wszystko, czego potrzebują pleśnie do przetrwania.

Oczywiście, aby nie marnować czasu, wysiłku i zasobów, które zainwestowałeś w ten proces czyszczenia, musisz znać kilka sztuczek, jak zapobiegać ponownemu rozwojowi pleśni w toalecie. Usuwanie pleśni musi obejmować naukę, jak szybko rośnie pleśń, aby można było zapobiec tej samej sytuacji w przyszłości.

Wniosek

Wiedza o tym, jak wyczyścić pleśń zbiornika toaletowego, nie jest procesem jednorazowym. Istnieją ponowne aplikacje, które musisz wykonać, aby całkowicie pozbyć się pleśni. Najwyraźniej Twoja walka z pleśnią toaletową nie kończy się westchnieniem ulgi, gdy zobaczysz toaletę wolną od pleśni.

Jednak, jak zostało powiedziane wcześniej, nie musi to być skrajnym stresorem w Twoim życiu. Możesz złagodzić swoje niepokoje i frustracje dzięki temu przydatnemu przewodnikowi połączonemu ze szczoteczką do szorowania i środkiem czyszczącym.