Jak usunąć gumę do żucia z suszarki? 5 praktycznych metod, których możesz użyć!

Jak usunąć gumę do żucia z suszarki? Czasami zdarzają się tendencje, w których zapomina się opróżnić kieszenie przed włożeniem odzieży do prania, co może prowadzić do problemów, zwłaszcza jeśli tym, na czym nam zależy, jest guma do żucia. Nie tylko pozostawia zapach, ślad na odzieży, ale także pozostawia lepką konsystencję, jak podczas żucia.

Zawsze sprawdzaj kieszenie pod kątem ostrożnych lub niezbędnych przedmiotów, aby tego uniknąć.

Jak usunąć gumę do żucia z suszarki? 5 praktycznych metod

W przeciwnym razie mogą wyjść wadliwe. Co do dziąseł, to też jest koniecznością, ponieważ jest to lepki i bałaganiarski rodzaj jedzenia, które przywiera jak, jak byście powiedzieli, ślimak; wymyśliliśmy kilka metod, aby tego uniknąć.

Teraz, gdy wszystko wam wyjaśniliśmy, nadszedł czas, abyśmy ruszyli dalej i naprawili ten problem, ale jak? Dzięki prostym metodom, które Ci damy, wielu może to zrobić, nawet dla nowicjuszy. Więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy do kolejnych kroków, aby dowiedzieć się, jak usunąć gumę do żucia z suszarki?

Usuwanie gumy do żucia z suszarki

Jak usunąć gumę do żucia z suszarki? Teraz, gdy omówiliśmy niektóre z podstawowych szczegółów, aby uzyskać informacje o tym, z czym mamy do czynienia, nadszedł czas, aby przejść do procesu, abyśmy mogli teraz wyeliminować problem, z którym borykasz się już od dłuższego czasu:

Metoda nr 1. Rozpylanie naturalnych olejków

Jeśli jesteś typem, który dużo gotuje przy użyciu dostępnych obecnie na rynku sprayów do gotowania, to ten jest dla Ciebie. Możesz to porównać do tego, co nazywasz WD-40, który niszczy lepkie substancje i smaruje suche obszary. Pod tym względem jest to bardziej naturalna alternatywa i nie jest tak droga w porównaniu z zakupem butelki lub puszki WD – 40.

Jeśli potrzebujesz innej alternatywy oprócz obu, możesz również użyć butelkowanego oleju spożywczego.

Chociaż należy nakładać tylko minimalną ilość, w przeciwnym razie olej może kapać na wewnętrzne części maszyny i czasami może spowodować pożar lub wypadek, jeśli w ogóle. Nigdy nie zapomnij, wyłącz urządzenie, zanim to zrobisz.

Teraz, aby przejść do kroków, najpierw namocz gumę w rozsądnej ilości oleju, spryskując lub nakładając ją z butelki w dół szmatką, aby guma przyklejona do suszarki ją wchłonęła. Pozostawienie gumy w oleju przez kilka minut z czasem zmięknie i poluzuje chwyt, który później będzie łatwiej usunąć nawet przy najmniejszym pociągnięciu.

Po zakończeniu oczekiwania możesz teraz wytrzeć obszar, z którego usunięto gumę. Użyj starej szmatki, aby się ich pozbyć. Następnie tuż po wytarciu upewnij się, że na maszynie nie pozostały żadne pozostałości. Jeśli coś jest obecne, powtórz proces od góry i pozwól, aby nadmiar ponownie wsiąkł w olej. Teraz masz suszarkę bez gumy.

Metoda nr 2. Używanie kostek lodu do usuwania gumy

Jeśli nie znasz jednego z najczęstszych sposobów usuwania dziąseł, to jest to. Aby rozpocząć, najpierw włóż kilka kostek lodu do torby i przebij je przez gumę. Możesz również pocierać go gołymi rękami, jeśli chcesz. To z czasem stwardnieje gumę do żucia, co ułatwi jej usunięcie, gdy w pewnym momencie stanie się twarda.

Aby nie pobrudzić rąk, użyj czegoś takiego jak plastik, szpatułka lub cokolwiek, czego możesz użyć do noszenia gumy.

Stamtąd będziesz musiał go zeskrobać, ale wywieraj tylko minimalny nacisk, ponieważ zbyt duży nacisk może uszkodzić wnętrze bębna suszarki, czego nie chcemy. Wytrzyj po zakończeniu. Z drugiej strony ten artykuł „Jak usunąć farbę z suszarki?” jest poniekąd związany z tym tematem. Możesz to przeczytać później!

Metoda nr 3. Metoda suszarki do włosów

Poza dwoma wymienionymi powyżej krokami, oto kolejny krok, który jest dość skuteczny i był używany przez wiele osób. Suszarka do włosów to doskonałe narzędzie do usuwania gumy z powierzchni. Aby to zrobić, zacznij od rozgrzania suszarki, aby emitowała gorące powietrze, gdy później zbliżysz ją do dziąsła.

Podgrzewaj gumę przez co najmniej trzydzieści sekund.

Sprawdź, czy jest ciepły lub miękki, ponieważ wskaże, kiedy możesz go zeskrobać. Odepchnij końce i usuń je z suszarki za pomocą plastikowej szpatułki lub widelca. Jeśli nadal się klei, wysusz więcej; jeśli nie, zdejmij go i wytrzyj powierzchnię, aby pozostała czysta po procesie usuwania. W ten sposób usuwasz stopioną gumę z suszarki!

To okładka!

Jak usunąć gumę do żucia z suszarki? Wyjmowanie gumy z bębnów suszarki może być bardzo kłopotliwe, jeśli nie ma się pomysłów, dlatego musimy wiedzieć, jak usunąć gumę do żucia z suszarki. Możesz również chcieć wiedzieć, jak zapalić suszarkę gazową, jeśli skończyłeś z tym artykułem.