Co to jest grzejnik? 6 niesamowitych wyborów dla Ciebie!

Co to jest grzejnik? Jest to termin używany do opisania urządzenia, które ogrzewa powietrze i unosi górny otwór wentylacyjny poprzez konwekcję.

Jest stuprocentowo wydajny w przekształcaniu energii elektrycznej w ciepło jak grzejnik elektryczny. Ogrzewa pomieszczenie, aby mieszkańcy poczuli, że różni się ono w zależności od typu.

Co to jest grzejnik? 6 niesamowitych wyborów dla Ciebie!

Co więcej, inne grzejniki są bardziej wydajne przy ogrzewaniu pomieszczenia i minimalizowaniu strat ciepła na suficie; niemniej jednak grzejnik to urządzenie elektryczne, które dostarcza więcej energii i więcej ciepła niż energia elektryczna, którą zużywa. Działa, ponieważ przenosi ciepło z jednego określonego miejsca do drugiego. W tym artykule dowiesz się więcej o porównywaniu różnych grzejników.

Różne opcje grzejników do wyboru

Poniżej znajdują się różne rodzaje grzejników, które warto rozważyć przed zakupem.

#1. Nagrzewnica

Ten typ grzałki wydmuchuje ciepłe powietrze, więc nie polegasz zbytnio na konwekcji. Jest to lepsza opcja do rozprowadzania ciepła niż grzejnik konwekcyjny. Chociaż jest to dość głośne, dotyczy to szczególnie małej nagrzewnicy. Pokaźny grzejnik elektryczny wydmuchuje masywne powietrze i stopniowo ogrzewa pomieszczenie, zmniejszając ilość ciepłego powietrza, które unosi się do sufitu.

Jest to niedrogi grzejnik, gdy jest używany, a nie grzejnik konwekcyjny, ponieważ mniej ciepła dociera do góry. Lepiej rozprowadza ciepło, ale mimo to większość nagrzewnic przeciwdziała regulacji temperatury. Większość z nich wybuchnie, gdy termostat już się wyłączy. To powietrze, które wieje, sprawia, że ​​pomieszczenie jest bardziej zrelaksowane, jak wentylator na biurku, który działa, dopóki termostat nie włączy elementu grzejnego.

#2. Grzejnik konwektorowy

Grzejnik ten działa, ponieważ ogrzewa powietrze i unosi górne otwory wentylacyjne poprzez konwekcję. Jest znacznie cichszy niż okazjonalne kliknięcie termostatu. Ale 3-kilowatowa grzałka ma większą wydajność i jest stosunkowo ważniejsza niż jakakolwiek inna. Po dotarciu do mieszkańca ciepłe powietrze trafia prosto do sufitu i ucieka przez górną powierzchnię ściany i sufitu. W efekcie grzałka jest droższa, gdy jest eksploatowana. Ta grzałka jest również bardzo tania bez ruchomych części. Imponuje długą żywotnością.

#3. Grzejnik olejowy

To ogrzewa powietrze, ponieważ opiera się na konwekcji, aby podnieść i rozprowadzić ciepło. Następnie zajmuje dziesięć minut, zanim całkowicie się nagrzeje. Zapewnia również stały przepływ ciepła. Bardzo skutecznie utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu, bezpieczniejszą w porównaniu z grzejnikiem konwektorowym. Mniejszy grzejnik zapewnia bezpieczną pracę tuż pod biurkiem, ponieważ emituje ciepło i sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się cieplejsze niż grzejnik konwektorowy. Dotyczy to grzejnika panelowego wypełnionego olejem, który jest podobny do grzejnika centralnego, ale wariant wolny od oleju rośnie szybciej. Ale cykl termostatu jest częstszy ze względu na niską retencję ciepła. Jest to rodzaj grzejnika, który jest cichy w swojej pracy.

#4. Nagrzewnica

Ten termowentylator nadmuchuje ciepłe powietrze, dlatego nadaje się do dystrybucji ciepła. Jest dość głośny, zwłaszcza przy zbyt małej nagrzewnicy. Atmosfera, którą wieje, sprawia, że ​​pokój jest bardziej zrelaksowany, podobnie jak wentylator biurkowy.

#5. Grzejnik kwarcowy/halogenowy

Co to jest grzejnik? Ale co więcej, czym jest również grzejnik kwarcowy lub halogenowy? Bardzo skutecznie emituje mniej światła. Emituje ciepło w lampie podczerwieni. Ogrzewa również przedmioty na wprost grzejnika. Pomaga oddać ciepło jak w warsztacie. Nie trzeba czekać na ogrzanie powietrza. Grzejnik halogenowy nie ogrzewa bezpośrednio powietrza, ale pracuje w sposób ciągły.

Ciepło podczerwieni będzie uciekać z pomieszczenia, uderzając w ściany, okna i nie tylko. Dlatego jego eksploatacja przez długi czas jest kosztowna. Ma krótką żywotność, ponieważ elementy halogenowe są podobne do żarówek żarnikowych. Zapewnia to natychmiastowe ogrzewanie podczas ogrzewania powietrza, ponieważ jest to bardziej wydajne, ponieważ ogrzewa powietrze, a nie grzejnik ceramiczny. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu pomieszczenie jest cieplejsze. Lepiej kupić osobny grzejnik halogenowy, aby móc go jednocześnie obsługiwać, w tym grzejnik ceramiczny.

#6. Grzejnik węglowy

Grzejnik węglowy wykorzystuje lampę taką samą jak grzejnik halogenowy; tylko ma włókno węglowe. Emituje ciepło dalekiej podczerwieni i więcej średniego ciepła w porównaniu do grzejnika halogenowego. Jest również bardziej skuteczny, gdy ogrzewasz ludzką skórę, ponieważ jest to ekonomiczna forma ogrzewania na podczerwień, która zapewnia takie samo ciepło jak otwarty ogień węglowy. Większość z tych grzejników węglowych skupia ciepło w określonym obszarze w pokoju, jak pojedyncza sofa. Niektóre modele mogą poruszać się do przodu i do tyłu, rozprowadzając ciepło pod szerszym kątem, na przykład oscylacyjny termowentylator. Być może zainteresuje Cię również przewodnik dotyczący bezpieczeństwa promienników podczerwieni.

To okładka!

Teraz dowiesz się, czym jest grzejnik. Jest wydajny, gdy ogrzewa określony obszar i daje poczucie większej liczby mieszkańców. Jest to urządzenie elektryczne, które dostarcza więcej ciepła i więcej energii. Decyzja leży teraz w wyborze grzejnika: grzejnik węglowy, grzejnik kwarcowy/halogenowy, grzejnik olejowy, grzejnik wentylatorowy i grzejnik konwektorowy. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój grzejnik się nie włącza, a grzejniki Pelonis są bezpieczne.